Resekcia zubov

Príspevok v téme: Resekcia zubov
alexia

Ahojte, robili už niekomu resekciu? Mňa minulý rok hrozne bolel predný zub a zubárovi sa to moc nepáčilo, pchal mi tak nejaké vložky a že keď to nepomôže, tak resekcia. Ale prešlo mi to. Normálne sa čudoval, že sme sa tomu tak-tak vyhli. Nooo lenže teraz ma rozbolel ten blbý zub znova a mám ťažké obavy, že sa nevyhnem tej resekcii. Je to hrozné? Dá sa to prežiť bez ujmy?

ritchie

tak mne robili dnes resekciu, a z dovodu cysty, najprv jedna inj, a 2 korenove vyplne 1 a 2 zba potom 2 inj. ta tiez nepomohla, takze ozon som citil, aj pekelnu bolest pri brati nervu, no a ked uz to bolo tak ma isli rezat resp. resekovat s predu 3 a 4 inj, a stale som to citil, takze bud, inj made in china alebo spatne pichnute alebo kratky cas na znecitlivenie, robili mi to asi 1h, strasne kvalitativny zubari???, nechal som tam skoro 200 eur.

LeBron

Cavte, dnes mi robili resekciu predných horných zubov. Najprv mi pichli 4 inekcie to dost bolelo, trochu to napuche a potom idu na to. Nic som necitil akurat to bolo strašne neprijemne. Mam tri stehy. Da sa to v pohode prezit . som 2 hod po zakroku a som troška opuchnuty . Dost ma to zacalo boliet ked som isel domov, tak som si dal ibalgin 400 a ako tak sa zatial držim. Uvidim čo bude ďalej. Zajtra idem na kontrolu. Potom doplnim ako to dopadlo. a ESTE studene obklady ! ! !

hulenica

práve dnes mi robili reskciu. rezali mi dolnu osmičku aby ju mohli vybrat a museli až do do kosti rezat takou vrtačkou- a či to bolelo? tak pichli mi dve injekcie ktore mna osobne to pichnutie bolelo..potom nič necitíš, a začne sa to. poial so zubom nemáš komplikacie tak ta operacia prebehne behom 5 minut a ty OZAJ nič necitiš. Mne musel vrtat do kosti tak to sa na chvilu natiahlo ale inak fajn, kopa krvi sa mi inak valila z ust a ešte stále aspon 3 hodiny po zakroku. teraz odišla injekcia a začína prava bolest. dala som si tabletku a obklady ladu aby som nemala opuch. moc ma to nebolí vdaka tabletke aale nemožem velmi otvorit lebo ma to zabolí, ale inak dá sa to pežit. je to len trocha neprijemne.

Lenkicka

caute vsetci,

som 4 den po resekcii dvoch prednych zubov. Pod jednodkou som mala hnisavu cystu a na dvojke nalez. Moja skusenost je asi taka, ze je to strasne neprijemna zalezitost. Dostala som 4 injekcie a potom som takmer nic necitila. Samotny zakrok trval asi 30 min. Bolo to fakt dost neprijemne. Inak ziadna bolest, len neskutocne silny opuch pretrvavajuci este stale. Radsej som si dala PN, pretoze by sa ma zlakli. Moj priatel nechcel ani so mnou ist do obchodu, pretoze mal predsudky z toho, ze si druhi budu mysliet ze ma mlati. Naozaj vyzeram tak, ako keby ma niekto poriadne zbil, uz mam aj monokel. Nuz, ale vsetko sa da vydrzat a nic netrva vecne, tak uz dufam, ze to pojde len a len k lepsiemu a ze to uz nikdy nebudem musiet absolvovat.

mino 14

Tak to Ti úprimne závidím. Mne tiež robili resekciu jedničky a injekciu na umŕtvenie mi zubár pichol do ložiska hnisu, takže celú resekciu som si užil za "živa". Od vtedy som presvedčený, že do budúcna radšej obetujem zub, ako to prežiť ešte raz.Ešte k tomu mal zubár sprosté reči, že som si nedoniesol servítky, keď sa mi po zákroku valila krv z papule.A to spomínané prečisťovanie je totálna sprostosť, iba to spôsobí väčšie bolesti.

Mishell

Zdravím!Som piatý deň po resekcii.Pravá jednička mi už 3 mesiace robila poriadné problémy,pätoro antibiotík a zub bol stále otvorený a ako náhle sa zapchal bolel.Resekcia prebehla bez bolesti,asi 40minút.Na koreni bol nález,takže kúsok musel ísť von.Opuch bol v norme,bolesti mierné,len zub je poriadne citlivý a jesť by som na ňom nedokázala.Dúfam,že už to bude v poriadku.Resekcie by som sa už nabála.Nebolí nič.Verte mi...

92bublinka92

alééé...ja dnes bola nic to nieje.....injekcia trosku neprijemna ved kazdy zazil...hh ...nooo opuch bude aspon flaknete školu ...hh alee po zakroku ten neprujemný pocit v ustach ....fúúúj a3 stehy....nic sa nebojte

Nareas

tak..ja som bol dnes na zubnej resekcii a poviem vam ....nemate sa čoho bat....dnes som tam bol už 4 krat a nakoniec som sa aj dočkal a prislo na samotnu resekciu....najprv mi tam zubar napichal inekcie z kazdej strany a po 22 minutak bolo po vsetkom.....najhorči je asi ten stras a strach pred zakrokom a taomu na nikto nevihne....teras mam 5 hodin po zakroku....nič neboli...opuch len mierny.....aj napriek tomu žee mam ist do skoly až o 3 dni tak uvažujem otom žeee sa tam ukažem už zajtra.....je však prirodzene že ked nevieme oco ide tak sa bojime....tak no stres :P nič to nieje