Zlatý Staphylococcus aureus – stafylokok

Príspevok v téme: Zlatý Staphylococcus aureus – stafylokok
IvanBA

Mam zlatý stafylokok. Zistili mi ho v juli,ale som sa nedostal k lekárke, kde bol vysledok až teraz.Poťiaži mam viac ako dosť,je to a iminite.Pil som v auguste- tolko tu popisovaný GSE - 5 dní 30 kvapiek GSE a potom menej ešte asi 6 dní, lebo som mal poťiaže so žalúdkom.Aj som si kloktal roztokom GSE,ale nič z toho.Poťiaže ako je nadcha, zatekanie do hrdla šteklenie, škrábanie v krku , výrážky, bolesti pier zvnutra a herpes sa točia dookola.
Teraz užívam 3 deň ATB-UNASYN, vitamínové doplnky,PROBIO-FIX 2x1.
denne.
Vie mi niekto poradiť, kto sa z tejto pliagy vyliečil ? Je mi jasné, že niečo v organizme asi stále ostáva.Na internete je o tom vela, aj doplnkou . Ja by som najradšej chcel radu od toho kto sa

andula

Zlatého stafylokoka sa možno ani nezbavíš. Môj syn ho mal na koži a v nose, a manžel len v nose. Lekári povedali, že užívanie antibiotík je zbytočné, pretože sa ho nezbavíme. Preto sa volá "zlatý". Na infekčnom oddelení mi poradili, aby som synovi kúpila Pamycon - antibiotické kvapky do nosa, pretože obsahujú framykoin. Ale na kontrolných výteroch sme neboli. Kedysi bol na Spektrume program, v ktorom hovorili o tomto stafylokovi. Vraj sa kedysi predpisovali antibiotiká - Vankomycin alebo Meticilin, ale aj voči nim zostal stafylokok rezistentný - odolný. Vraj je dosť nebezpečný vtedy, keď sa dostane do styku s otvorenou ranou napr. pri operácii a podobne. Rana vraj začne riadne hnisať a nepomôžu ani antibiotiká, takže má možnosť sa šíriť. Ale našla som leták z jedného lieku - antibiotiká ZINNAT,sú určené aj na liečbu tejto potvory, ale zase je tam napísané, že nie je účinný na liečbu zl. stafylokoka odolnému voči meticilínu. Takže ja Ti už fakt neviem poradiť. Skús sa popýtať niekde na imunológii alebo infektológii. Dobrú noc. Andula