aslo

Príspevok v téme: aslo
ywcatko

chcela by som vediet ake diagnozy mi ešte hrozia...Pred rokom a pol som bola na vybere mandli kvôli vysokemu aslu... mala som ho okolo 600... mandle mi vybrali a kleslo na 400.. tatko som ho mala asi pol roka a zase začalo stupat... potom som mavala okolo 800-900. Minulý mesiac mi kleslo na 500 a tento mam 1200. Bolievaju ma aj klby ale Latex a CRP mam stale negativne. Robili mi testy aj na boreliozu, aj tie boli negativne.... brala som penclen lenzhe mi vôbec nezaberal po dvoch mesiacoch uzhivania mi aslo vôbec neklesalo.... prosim poradte mi

ywcatko

thaq tvrdia mi zhe ano ale naposledy som bola chora dvoma rokmi ked mi vyberali mandle.. to som ich mala zapalene..... a odvetedy jedine sennu nadchu to je vshe... nič... predtym som byvala chora stale.....nechapem potom prečo to mam hento... a shtyri.. to je take relativne.... dovtedy mi take testy nerobili.... povedala im to azh matka nah mi to urobia bo ona robi na zachranke a som sa jej zdala thaq volaka furt unavena...

katka5

Ywcatko,vravíš že už 4 roky? A stále ti robia výsledky krvi a nevedia zistiť čím to je?Ja to mám už vyše 7 rokov.A tiež neviem,čím to je,že je také vysoké.Aj ty máš zníženú imunitu?

ywcatko

katka5... vidish patrish k tym... lahshie liečitelnym:D ... mne nekleslo pod 400 uzh shtyri roky...thaqzhe thaq....
age44 včera som bola vonku s kamaratom thaq ten mi povedal... on je doktor.. nejake ine antibiotika čo su neni penicilinove thaq sa na ne skusim zajtra opytat mojej doktorky a uvidim.....

age44

ASLO znamena v skratke antistreptolyzin O, t.j. ze mas zvysene protilatky proti streptokokom. znamena to, ze si prekonala alebo prekonavas nejaku streptokokovu infekciu. toto vysetrenie sa robi, ak mas napr. zvysenu sedimentaciu a nie je zjavny iny zapal, alebo mavas caste zapaly hrdla, prip. sa ti na predkoleni vytvara tzv. ruza.

katka5

TAK JA SOM MALA ASLO EšTE VYššIE- Až 2400!A NEROBILI SO MNOU NIC,IBA POZOROVALI,ROBILI MESAčNE VýSLEDKY KRVI.NASTASTIE KLESALO A TERAZ MáM 240. NEVIEM CO MI JE.

ywcatko

so zubami som mala tiezh dlho problemy.. ale thaq vytrhol mi ten zubasi pred 4 mesiacmi a mam pokoj... ja uzh fakt neviem čo... bola som dneska na urologii tam mi tiezh povedali zhe podla nich je to čiste... tak som bola eshte u jednej znamej doktorky ta mi zobrala asi liter krvi:D heh... ne zas tolko ale fakt vela.. thaq uvidim

age44

a zubne vysetrenia? lebo mne hladali loziska streptokoka bud v zuboch alebo na mandliach. a kedze zuby boli ok, tak bolo jasne riesenie. ale tiez som sa obavala, ze co ak to nie je tam a mne mandle vyberu zbytocne. ale napokon, tuky tuk, som odvtedy v poriadku bez tazkosti.
podla mna by ti ale kazdopadne mali predpisat nejake antibiotika, ktore by si znasala, pretoze to nie je sranda. mas fakt vysoke aslo. co to mas za lekara? tak sa aspon priamo opytaj na rizika jeho, ked si to povie nahlas, mozno mu dojde, ze by mal nieco robit.

ywcatko

lenzhe ja mam jednu smolu som alergicka na penicilin.. aj penclen, penstabil.. vlastne na vshtko tohto druhu...a uzh fakt nevim čo s tym.. bo doktorka mi nevie nič povedat theda nechce...len ma posiela na vyshetrenia