Bolest po vytrhnuti zuba

Príspevok v téme: Bolest po vytrhnuti zuba
tarani

Mam od piatka vytrhnuty zub,stolicku, na ktorej bol cisticky nalez. V nedelu to opuchlo a pretrvavali stale velke bolesti, tak mi na pohotovosti predpisali antibiotika. Dnes je to 4dni, ja mam este stale od zakroku strpnutu dolnu peru a bradu. Bolest neustupuje... Mate niekto skusenost? Kolko mozu pretrvavat bolesti??

Loncik

Mne trhali zub pred troma dňami v kuse som na tabletkách. Nebol to normálny zákrok pretože mi zub musel vyrezávať . Teraz nemôžem spať, učiť sa a ani jesť. Som iba na ibalgine , ktorý beriem v podstate každých 5 hod. Chcem sa opýtať kedy by mal zub prestať bolieť a ako zistím , že mam zapálené ďasno.

obchodnik

uz som po vybrati 8 asi 3dni a mam par trikov ako to zjednodusit pred zakrokom sa nieco zjecte a vipite lebo potom nebudete moc takties si dobre vicistite zubi a pouzite ustnu vodu len preto aby sa znizilo ryziko zapalu po zakroku nic necitite ale aj tak sa nesnaste otvarat usta ani nijako manipolovat s branou atd aj ked je to zvlasne ked si necitite pol tvare ak fajcite skuste si dat par hodin pauzu lebo mne ako som si zapalil zacalo z rany trochu tiec krvi proti bolesti niesu dobre lieky ako ibalgin atd lebo je tam blbe davkovanie preto mne sa osvedcilo na prvom nieste FLECTOR EP RAPIT to zmiesate z vodou a vipijete ma to taku mentolovu chut a dobre to umrtvuje je to bomba takties som si na noc daval PANADOL ULTRA ale dobra vec je NOVALGIN PRETOZE SA POUZIVA PRI CHRONICKYCH BOLESTIACH CIZE SA MOZE UZIVAT PRAVIDELNE KYM SA ZUB NEZAHOJI A NENICI PECEN TAK AKO INE LIEKY a rada nakoniec hned po zakroku co trva asi pol hodinu max snazte ist hned spat a byt v klude preckate aspon tie najhorsie chvile v spanku a takties neni dobre soferovat ja som sice isiel domov asi 50km ale len tak tak ale zalezi asi aj od povahi ak budete opatrny znizite si bolest a skratite bolesti aj o tretinu casi a sorry za gramatiku uz musim ist spat a dat si lieky na bolet a tem zum ba vyvadza z miery tak drzim palce a nebojtesa zakrok neboli len si pripravte penazenku

bellinka

trhali tu niekomu 3 zuby naraz ?? ja by som to chcela podstupit ale asi iba pod narkozou inak si to neviem predstavit , a inak nemam pokazene zuby nebojte sa len my musia vytrhnut 3 zuby kvoli strojceku :((((

afrodita

noo mne trhali pred hodinou ...mala som tyzden silny zapal na 7čke najprv mi nasadila antibitoika dalacin c opuchnuta ,,dala mi 6 injekcii vsetko strplo ale ta bloest pri trhaní neopisatelna ,na tri razy vysekavala a teraz \\\"krater\\\"....:(a bolest ani nieee treba dat brufen lahnut studene obklady vyplachovat repikom....u kazdeho to je asi ine..ten prah bolesti a citlivosti..

moorly

Ahojte mne trhal zub v piatok všetko v poriadku nič nebolelo po 5 hodinách som začala cítiť bolesť dala som si tabletku a ok ale na druhy den rano som vstala s dost velkym opuchom a aj na dalsi vyplachovala som harmancekom teraz si robim repik a som zvedava do kedy to budem mat ziadnu bolest necitim ale uz by som chcela aby ma ten opuch presiel skusila som aj studene obklady tak drzte palce a nebojte sa trhania ked musi ist von tak musi .. :-)

mate59

aspoň na týžden by si mala fajčenie prerušit alebo aspon silno obmedzit,zhoršuje hojenie rany a fajčiari majú tuhšie sliznice.3 dni nevyplachuj kamilkami ani repíkom,ani úst.vodou s alkoholom,a ak sa ti po troch dnoch objaví v rane šedivá farba,je to znak hojenia.
Chýbajúci zub nahrad implantátom čím skorej,lebo začne sa tam strácať kosť.

00didka001

mozem sa opytat v piatok mi trhala hornu stolicku 6....po 3 rokoch tahanic,tahania nervov u dvoch lekarov este aj s mikroskopom musla ist nakoniec von...bol to komplikovany zakrok namiesto troch korenov mala 4 aa este jeden bol zdvojeny trosku mi to opuchlo zo zaciatku bola bolest priserna no teraz uz bolest zacina ustupovat...ako to je teraz z fajcenim??

kackakukacka

Asi odpadnem, boli ma zub mudrosti, a ja som bola taka \"mudra\", ze som jeho vytrhnutie odkladala, lebo som tam mala vlozku, ktora mi mala pomôcť tak na tri dni a ja ju tam uz mam, alebo aj nemam, dva mesiace. O dva dni odchadzam na dovolenku, a neviem, ci si ho dat vytrhnut, alebo zostat este na tabletkach od bolesti. Z toho co sa vyssie popisalo mam obavy, ze po vytrhnuti opuchnem, z dovolenky nebude nic ani fotka, ani oddych alebo ze si to dam vytrhnut a tiez opuchnem a tiez budem na liekoch. Co by ste mi poradili?

Androctonus

Celkova anestezia (Narkoza). Nesie so sebou celu radu vyhod aj nevyhod ba aj ryzik, je zapotreby celu radu predoperacnych vysetreni: hodiny stravene v cakarni od deri k dveram, zahrnuje asi 14 atrakcii od RTG pluc PRTG zubov, krvny obraz,EKG, moc,... az po HIV test.(Ak by bol len co i 1 zly vysledok nebudu to robit v narkoze) Dalej treba cakat na hospitalizaciu a az kym nepride den zakroku. Den "D" je vlastne tou vyhodou je to asi najlepsi den z tych vsetkych. Daju vam sedativa, a uz vas vezu na salu, daju vam masku najprv daju "O" potom "O+N2O" a OFF. Potom sa preberiete o par zubov lahsi.Dostavi sa postupne klasicka bolest po vytrhnuti ale kontrolovana pretoze lietaju okolo vas sestricky s analgetikami.Ale da sa to uz potom vydrzat. Hospitalizacia minimalne 3 dni. A potom sa dostane este jeden neprijemny pocit, ked pride faktura na uhradu tohoto utrpenia.
*****************************************
Pekny den bez bolesti.