Bolest po vytrhnuti zuba

Príspevok v téme: Bolest po vytrhnuti zuba
tarani

Mam od piatka vytrhnuty zub,stolicku, na ktorej bol cisticky nalez. V nedelu to opuchlo a pretrvavali stale velke bolesti, tak mi na pohotovosti predpisali antibiotika. Dnes je to 4dni, ja mam este stale od zakroku strpnutu dolnu peru a bradu. Bolest neustupuje... Mate niekto skusenost? Kolko mozu pretrvavat bolesti??

jujujuju

tylana- to sa ti asi iba tak javi ze ta boli zub vedla zrejme ta boli dasno po vytrhnuti no tym ze je bolest intenzivna zda sa ti ze ta boli aj iny zub to je normalna , to prejde

mate59

asi preto,lebo sa ti nevyvinul posledný zub ešte, tá 8-ička.Na tom prázdnom mieste nejde urobiť mostík ten by som ti ani neodporúčal, skorej implantát,ale je to finančne náročná vec.To by si potom ale mohla konzultovať s implantologom, lebo tieto zákroky bežní zubári nerobia.

mate59

to som si nevšimol, tak možeš aj ústnou vodou vyplachovať,alebo si kúp kamilky extrakt a to si kvapneš do vody.Asi ešte nemáš zuby múdrosti, to je 8 zub ak rátaš od prostredného zuba,takže ti vytrhli 7-mičku,tú by som asi nenahrádzal ničím.

mate59

stačí ti zuby si umyvať 2x denne,ale správne.Kúp si zubnú kefku Curaprox ultra soft.Kefka je makkučká, nepoškodí ďasná.Na zubnej paste tak nezáleží,vhodná je Elmex,ale to nie je až tak podstatné.Používaj zubnú niť a medzizubné kefky,navštív zubnú hygieničku, a ona ti všetko vysvetlí a naučí ťa používať.Možno si si práve pri strate prvého zuba uvedomila, ako sú dôležité.

diusiateneck

mate59 no je to dobre len ja tam mam tu gazu a krvna zrzenina?> preoc by sam itam mala urobit zrazenina ved trhali mi ho v nedelu krvna zrazenina uz davno nieto :DDD toto tam mam iba gazu na tom dasne kde mi vytrhli ten zub. a ktory to je? no nalavo dole uplne ten posledny vzadu a mal dost hlboke korene mi vravela kd mi ho trhala v nedelu aj mi ho ukazala fuj :D

mate59

to je dobré znamenie,tlak do rána úplne pomnie,tú krvnú zrazeninu potom ničím nevyplachuj a pokial budeš cítiť z rany zápach,je tam zápal.A o 2 dni si začni vyplachovať repíkom, šalviou,aby sa rana zatiahla a urýchlilo sa hojenie.Ktorý je to zúbok?

diusiateneck

mate59 no musim sa uz zacat stara mas pravdu no doteraz som si umyvala zuby dva krat do dna budem musiet asi trikrat bo moje zuby su velmi kazive ako vidim :(( No a dufam ked mi zajtra vytiahne tu gazu ze uz ma to nebude boliet ani bez nej lebo teraz ma to uz ani neboli skoro

diusiateneck

mate59 praveze uz si nemusim dat nijaky liek lebo ta bolest ustupila ais hodinu po tom co mi tam dal tu gazu bo najprv to strasne bolelo ked mi to tam dal dovnutra ale potom uz to mizlo a teraz je ta bolest na nepovsimnutie len taky tlak akoby. to je dobre znamenie? mohlo by sa to uz konecne vyliecit :(