Sčervenaná pokožka pod okom a na viečku

Príspevok v téme: Sčervenaná pokožka pod okom a na viečku
konvalinka

Asi pred dvoma tyzdnami mi pod lavym okom scervenala pokozka. Vyzeralo to ako monokel a k tomu to este aj svrbelo a bolo to take napuchnute. A to iste som mala aj na druhom oku ale na viecku. Ocna mi predpisala masticku Ultra-cortenol (kortikoidna mast, max. 5 dni sa moze uzivat) a este taku vodicku, z ktorej som si robila obklady na oci. Po tej masti mi to zmizlo (iba trochu na viecku som to este mala). Vcera som sa prvy krat namalovala (fakt iba velmi jemne- spirala a trochu spodnej linky), vecer som sa odlicila (kupila som si v lekarni odlicovac oci pre citlivu plet a plet so sklonom k alergiam, znacky AA, odporucila mi to lekarnicka)a dnes rano pozeram ze mi to zase zacina cerveniet pod okom...mam tam taky tmavsi flak ako pod druhym okom.. Stretol sa uz dakto s niecim takym to? Co mam spravit, aby som sa toho navzdy zbavila?!?!?!?! :((((( Som zufala...

vamp

Ahoj, takze k tej masti, kortikoidove maste by som vobec nepouzivala, su velmi skodlive, pretoze su vyrabane ako synteticke, nicia tvoje telo. Je to len docasna naplast na to, co je vnutorny problem. Ja som mala kedysi tiez velmi vela koznych problemov a riesili to takto, lenze potom som si zistila, co su kortikoidy a odvtedy sa tomu uplne vyhybam. Viem, ze doverujes produktom z lekarne, ale predsa by som si pozrela zlozenie, ak niektory produkt doma, aj ten na ,,citlive oci,, obsahuje parafinum liquidum, petrolatum, sodium laurenth sulfate alebo sodium lauryl sulfate, tak su to skodlive synteticke zlozky a tie prve dve derivaty ropy, kazdy tento produkt s tymito zlozkami Ti z dlhodobeho hladiska(u niekoho hned) sposobuje vsetky tie problemy. Preto by bolo dobre prejst na upne prirodnu kozmetiku, pozor, nie kazda, ktora sa tak tvari aj prirodna je, viem o tom svoje. Potom sa treba zamerat na licenie. Co to obsahuje? Vsetko, co si davas na pokozku, znamena, ako keby si to jedla!!!! Kazdy kozny problem je spojeny aj s vnutornymi problemami. Pisem preto, lebo sama mam teraz tento flak. je cerveny, svrbi a taktiez mam taku zosuverenu pokozku. Mam ho na jednom viecku a dost velky. Skus poozorovat svoju stravu, ci sa Ti to zlepsi, ak napr. vysadis sladke, ale upne, len v prirodzenej forme, ovocie, zelenia, javorovy sirup-velmi malo. Mozno by som na nejaky cas vysadila uplne. Prirodny cukor mas v strukovinach. :) tento prispevok je stary, ale mozno pomoze niekomu inemu. pekny den

neva

opthalmo hydrocortison je matička len na lekarsky predpis - kožný, alebo očný lekar Ti to predpíše. Písala som Ti o nej aj ja 16.10.
Pozor - môže sa používať len pár dní, nie je vhodná na dlhodobé používanie!

konvalinka

adeline, aj ja si lamem hlavu... nechapem z coho to mozem mat... Ziadne solaraka nenavstevujem, make up si davam len na vynimocne chvile, to sa da spocitat na prstoch jednej ruky. Malovala som si vzdy len riasenkou a dolnou linkou. A mozno mali zly vplyv slzy s namalovanymi ocami (mala som totiz zle obdobie)... Moze to byt inak dedicne? Lebo moja mama ma podobny problem. Ona sa uz prestala malovat, kupuje si kremy, sampony mydla a vsetku kozmetiku vylucne len z lekarne. Pouziva neparfumovane vyrobky. Jedine co si dava ako "chemiu" na seba je farba na vlasy. Ale asi skusim vyrobky aleo vera, sice nie su najlacnejsie ale stoji to za to vyskusat. Este chcem zajst za dermato-alergickou co mi ona poradi...

adelina

fuha tak potom neviem,skus este stale pisat ci niekto nema podobny problem a ako ho riesi.Odporucaju ti tu stavu z aloe vera,ak sa ti da,kup si rastlinku aloe vera,my tym doma liecime uplbe vsetky kozne problemy!!!a vazne ma liecive niekedy snad az zazracne ucinky,tak vyskusaj...budes drzat palce

adelina

Ahoj konvalinka,pocuj,nebola si pred tym ako sa ti to stalo nahodou v solariu???mala som jednu znamu,ktora bola v solariu a toto sa jej stalo po jednom sedeni,vraj z okuliarov!!casom jej to obledlo a teraz jej ostal taky bledy fliacik pod okom.