Bartoliniho žlaza

Basi

Ahojte, chcem sa opytat ... Ja som mala zapal uz 2x po sebe stale mi to iba opichali a vycistili a tak som chodila asi 2 tyzdne na preväzi kym sa to nezahojilo. No teraz sa to zasa vratilo tak ma objednali na operaciu. V stredu som bola na operacii a vcera na pustili domov. Je to celkom ok trocha to pali ale chcem sa opytat mal niekto z vas problem v prvych dnoch so stolicou? Lebo ja co i len trocha chcem zatlacit neskutocna bolest ale hlavne stipanie a zacnem krvacat. Tak sa chcem opytat je to normalne alebo zajst do nemocnice? Vopred dakujem

ivkaliska

Pardon.. RNG ..som chcela napisat.
Mam dajake opakovane a velke problemy, ale nechcem sa rozpisovat teda kebyze tu uz nik nereaguje, lebo naco.
I.

ivkaliska

Ahojte Ludkovia,
je tu este niekto aktivny?
.
RND
.
si tu? Chodia Ti upozornenia na prispevky z fora kde si reagoval? Ty si hadam v kazdom fore : ), vela Ta citam.
Dik za info.
Ivet

eva praha

Ahojte,
pred dvomi dnami som absolvovala operaciu Bartoliniho zlazy. Zacalo to tym, ze tri dni predtym som citila, ze na lavej strane tam dolu mam velku tvrdu hrcku, ktora bolela, ked som si sadla alebo pri chodzi. Bolest bola kazdym dnom silnejsia, tak som si povedala, ze radsej zajdem este preventivne pred Vianocami k lekarovi, clovek nikdy nevie, ci to nezacne boliet este viac a hladat cez sviatky na pohotovosti gynekologa nie je ziadna sranda. Moj gynekolog mi tu hrcu prehmatal a povedal mi, ze sa mam ist co najskor objednat do nemocnice na maly operacny zakrok, lebo mozno do dvoch dni sa nebudem moct ani posadit od bolesti a moze mi to prasknut. Tak som sla vystrasena do nemocnice, aby som sa IBA objednala, tam ma znova presetril iny doktor, spytal sa ma, kedy som dnes naposledy jedla a pila, ze by mi ten zakrok mali spravit co najskor. Rovno ma teda poslal na oddelenie pooperacnej gynekologie, kde ma ulozili na lozko a do dvoch hodin som lezala na operacnom sale, s napichanou rukou a pod narkozou. Pamatam si uz len to, ze som sa o tri hodiny zobudila opat v izbe na lozku, tam dole cela krvava, ale skoro ziadnu bolest som uz necitila a hrcka bola prec. V nemocnici som zostala aj na noc a rano ma pustili domov. Nic ma nebolelo a ani neboli, len sa mi ulavilo. Po operacii som este trosku krvacala a spinila, ale nic strasne. Odporucam vsetkym, co maju tuto hrcku, aby si zasli co najskor k lekarovi a podla moznosti si ju dali operacne odstranit.

A-Z

Och, mnohé z vás mi je až ľúto, čo všetko ste si museli pretrpieť. Držím palce, nech to bolo naposledy, nech sa vám to už nevracia.
A pre tie ostatné chcem napísať, ukľudniť trošku, že nie vždy to má až takýto priam katastrofický priebeh a OP. Mne tá hrča - dosť veľká, veľmi bolestivá asi týždeň (nemohla som ani sedieť, normálne chodiť), samovoľne praskla. Krátko nato som išla ku gynekológičke, tá mi to prečistila (len trolilinku štípalo), a odvtedy, čo sú 2 - 3 roky mám pokoj. Musím 3x zaklopať ;)

merssinni

ahojte.aj ja som si presla peklom..najprv sa mi to zapalilo,od bolesti som sa bala aj dychat,potom vnoci mi to prasklo a hned rano na gyndu.skorej som nemohla nic robit bo som mala menstruaciu..doktor mi to cistil za ziva,ziadne umrtvenie.jacala som na celu nemocnicu.a takto mi to cistil kazducky den 2 tyzdne.posledne cistenia uz neboli take bolestive,asi som si zvykla ci co...potom som mala pokoj asi 3/4 roka.potom sa mi tam urobila cysta,ktora nebola vobec bolestiva,ani som ju necitila,len to nebolo pekne na pohlad.zachvatila ma najprv panika,ze zase budem prezivat tie muky okolo toho,ale doktor ma ukludnil,ze to neni tak ako prvy krat.. isla som na operaciu,normalne mi to cele vybrali,v celkovej narkoze..rychlo som sa zahojila a zatial som v poriadku.iba trpnem kedy ma chmatne aj druha strana..dufam,ze nikdy,ale vylucit sa to neda..tie bolesti boli najhorsie,ktore som kedy prezila a to neprajem nikomu...zelam vam pevne zdravie a nebojte sa ist na operaciu,pokial mate sancu to takto riesit..operacia v celkovej narkoze je proti tej bolesti v zapalovom procese alebo cisteni za ziva,len prijemna prechadzka ruzovou zahradou..

trish

a este smiem sa spytat..ja mam taku gynekologicku dneska som tam prisla a zacala som jej hovorit ako, kde ma to boli a podobne-ja mavam aj vytok,a svrbenie konecnika,tak som jej to vsetko povedala a ona mi urobila kultivacny test vysledky budem mat o tyzden,da sa z toho zistit ten zapal?nerobila mi ani sono ani nic...a kolko trva nez sa to nejak prejavi,narastie ta hrcka alebo tak?lebo mne to trva uz par mesiacov ta zvlastna bolest...mavam aj obcas rezanie pri moceni,a niekedy sa mi hrozne chce a ide to len po kvapkach...takze uz neviem vlastne ci je to gynekologicky alebo nejaky iny problem..co vsetko vyzisti z toho kultivacneho vysetrenia?dakujem velmi pekne

kes

trish:hrčka nie je hneď.Najprv je zápal,zo zápalu hnis ten upchá otvor a hromadí sa hnis to je tá hrčka(hrča)a tá rastie až sa uvolní otvor a samovoľne vytečie.Ak sa neuvoľní tak už len k lekárom.Ja mávam tú bolesť tiež do zadku.

trish

ahoj baby,prosim vas ja mam take bolesti ako keby skoro pri stehne na tom zahybe-vo vnutri a ako keby mi to az do nohy a zadku islo take palenie,tlak,duta bolest ale ziadna hrcka..zapal tejto zlazy sa prejavuje vzdy len hrckou alebo to moze byt aj nejaky iny zapal?a doktorka to vie vyzistit zo sona alebo ja musim poziadat o nejaky test ci nemam zapal tejto zlazy?ak mi budete vediet poradit budem velmi rada,zajtra sa totiz chystam k doktorke..dakujem