Panická porucha

sfds

ja mam takuto diagnozu stanovenu asi 4roky uzival som seroxat velmi mi pomohol uz 2 roky ho neberiem a celkom to zvladam mal som hrozne pocity poruchy spanku busenie srdca bolesti na hrudi a pocit smrti proste som myslel ze uz pomali pojdem tam hore ale vsetko sa zmenilo a ja som tu a niekedy uz aj zabudam ze take nieco vo mne bolo ale zase sa necitm este stale na 100%

anisa

Inac, Misula, u lekara som bola, ale zatial len obvodneho a prave on mi predpisal liek na ukludnenie, no ani len nahodou ho nenapadlo, aby som to mohla mat psychickeho povodu, tak neviem.

anisa

Ahojte, vdaka za reakcie, ano, mam priznaky, za 2mesiace som mala 4ataky(zachvaty)prejavuje sa to u mna nahlym, necakanym busenim srdca, velkou bolestou hlavy, alebo brucha, trpnutim koncatin a uplnym neovladanim svojho tela,trva to tak cca.15min. Spaja sa s tým aspon u mna obrovsky strach a uzkost , myslim si, ze urcite umriem, beriem ukludnovaky zatim, k psychiatrovi nechcem ist. Snazim sa zatial cajmi, sirupom a pod. a zatial som atak nedostala, no pocity, kedy je mi zle, alebo mam silne bolesti hlavy ,tak tie neustali, tak sa pytam, ze ako a co robia preto ini. Uz som totiz pocula aj o dost pripadoch, kedy psychoterapeut a silne antidepresiva vobec nezaberali a pod.

misula

Mila Anisa. Ja mam tuto chorobu cca 4 roky a doteraz ju neviem zvladat 100%, ale pomaly to ide. velmi dolezita je navsteva lekara na stanovenie spravnej diagnozy. Podla toho v akom stadiu je choroba lekar zvoli vhodnost uzivania liekov. Idealne je ked sa lieky kombinuju so psychoterapiou. Mohla by si napisat nieco blizsie. pocity. prejavy, ci uz si bola u lekara a podobne. Je to porucha, ktoru ma v sucastnej dobe mnoho ludi a skore podchytenie, je predpokladom na uspesne vyliecenie.

jana123

ja to zrejme mam..tiez sa snazim proti tomu bojovat. ja tu vypisujem uz asi tyzden.
ake mas prejavy? bola si aj u lekara? beries nejake lieky?