Panická porucha

janka418

ahojte Anisa,pred rokom sa u mňa objavila panická porucha,myslela som ,že zomriem,nevedela som,čo sa somnou deje a pritom som zdravotníčka.Prišlo mi na prednáške nevoľno,ale doktorka to pripísala dehydratácii,keďže boli horúčavy.Keď sa tento stav opakoval,tak to ukončili ako vysoky TK a dali mi lieky,od ktorých mi bolo ešte horšie.Prešla som vyšetreniami ako sono srdca,EEG a pod. a nikde nič.Nakoniec som sama navrhla doktorke,či by som nemala navštíviť psychiatra a doteraz som to neoľutovala,dokonca som rada,že som tam išla,keď to nebolo také rozbehnuté.

lencok1

ahojte dievcata, ja beriem Ad s prestavkami uz 6 rokov a zatial som nejako vyrazne nepribrala...mozno tak 4 kg, hore dole, co je normalne, podla toho ake je obdobie, takze u kazdeho je to asi individualne...beriem zoloft, tak ten mozno nema take ucinky, neviem

ooo

Zuzanka so seroxatom konkrétne skúsenosť nemám, ale z mnohých liekov sa priberá a z antidepresív tiež, takže je to isto liekmi...

zuzanka65

Zdravím všetkých , čo sa stretli s panickou poruchou a chcem Vás povzbudiť, tiež som ňou trpela a teraz som v pohode. Momentálne ma trápi len to, že aj po roku ešte stále beriem lieky. Chcela by som ich už vysadiť, ale mala som niečo ako " absťák", tak pokračujem, aj keď minimálnou dávkou. Už rok som práce schopná, čo mi na jednej strane pomáha, ale prináša aj stresy a nedostatok času na seba, lebo som živnostníčka a musím si na seba zarobiť.Beriem Seroxat a pekne priberám, pred rokom som mala o 10 kg menej ako dnes. Neviem či sa nemýlim, ale mám podozrenie, že je to nie len z jedla, ale výdatne mi k zvyšovaniu hmotnosti pomáha dlhodobé užívanie Seroxatu. Máte niekto takúto skúsenosť? Prosím poraďte.

Vlamonka

Ahoj Anisa , tak to je cele nase zdravotnictvo...Su to nenazrane svine , ked mam tak sprosto napisat..lekari uz niesu ani ludia...Je mi to luto , skus ineho lekara a nech ti to vysetrenie spravia..Drzim palce a aj ty sa drz...

anisa

Ahoj Vlamonka, tak si predstav, ze vobec to nemam za sebou, povedala som, ale ziadne vysetrenie sa nekonalo :-( dali mi dalsi liek na tlak a hotovo :-P, ale inac, uz sa citim lepsie zatial, snazim sa na to co najmenej mysliet, aj ked je to fest tazke :-) a som velmi rada, ze Tebe sa dari:-)

lydia14

Vlamonke: Hm...prekonat je este asi silne slovo, neviem...ale zvladam ju. Jednoducho nepripustim si to, aby ma zasa ovladol strach, nedovolim si to. Najdolezitejsie je nabrat v tej chvili odvahu, nenechat sa vyviest z miery tou situaciou. Prosto vtedy, ked som este nevedela o co ide, tak sa to vyvinulo do toho stadia, ze clovek si mysli, ze zomrie alebo sa ide zblaznit, atd. Teraz uz viem, ze co mi max. hrozi je to, ze sa roztrasiem a budem sa citit akoby nie vo svojej kozi. Ak uz sa mam tak na pokraji pan. ataku tak robim si take mensie opatrenia - dam si kupel, pustim si prijemnu hudbu, citam casopisy a tak...prosto robim veci co ma bavia, nenecham sa tym, ze mi je momentalne blbo ovladnut. Nasmerujem svoje myslienky inam. Aj napriklad teraz mam osobne problemy ohladom byvaleho a tak...no co zastrelim sa??? Zivot ide dalej, preto clovek pada na ,,hubu" aby sa mohol postavit, poucit sa z toho a zit dalej.