Čo poradíte pri hnisavej angíne

Denz

antibiotika a probiotika sa nemozu,teda mozu uzivat subezne,ale tym padom sa znici antibiotikum v organizme..
Fenix ma pravdu a tento nezmysel tu tvrdil rng .

usiko

okrem toho, chronikcky zapalena mandle uz nefunguju ako filter....mne to lekar vysvetloval, ze ak sa znicene mandle vyberu, po case ich funkciu preberu ine mandle, takze je to ok, ak sa vyberu von....

Denz

Pocas anginy med do caju nemusi byt ten najlepsi napad.Bakterie vo vasich mandliach dostanu poriadnu davku cukru-energie do boja a antibiotikami:)
radsej nesladit ....

fenix1

aluska
dovolim sa zareagovat na tvoj prispevok o sucasnom uzivani atb a probiotik,aj taka tema tu myslim raz bola a pravdu mali ti ludia,co tvrdili,ze sa nemozu uzivat subezne.odporucam v archive markizy si pozriet telerano 4.12.o 8.15 +- 10 minut,tam lekarka vysvetluje ako to uzivat

aluska

tak citajte z primar.sme

Krčné mandle sú párové lymfatické uzliny zasadené v mäkkom tkanive medzi ústnou dutinou a krkom. Ich úlohou je zachytávať látky a mikroorganizmy, ktoré vstupujú ústami do tela.

fenix1

mne mandle vybrali pre stale anginy pred 20 rokmi a odvtedy som nebol nikdy tak chory,ze by som musel brat atb alebo mal horucku,takze u mna neplati,ze su filter

usiko

ak vam nezaberaju antibiotika, ktore boli zvolene podla citlivosti na zaklade vyteru z hrdla, tak ja by som mandle vybrala......ja ich mam vybrate z dovodu castych zapalov a rezistencie na atb, a odvtedy mam pokoj....odisla unava, vyrazky, nervozita, malatnost....

aluska

to, ze niekomu nezaberaju antibiotika znamena, ze neboli nasadene spravne antibiotika
mam potvrdene od mojej krcnej aj obvodnej (kedze aj ja som mala velke problemy s anginou) ze najucinnejsi je obycajny penicilin
tie drahe antibiotika su skor na dolne dychacie cesty, hlavne na pluca
a dalsia vec je, ze treba uzivat probiotika..vzdy s antibiotikami
predide sa presne problemom s crevami, zaludkom a neviem cim

vybrat mandle tiez nie je az taka vyhra, kedze mandle su nieco ako filter..ak ich nemate, mate otvorene cesty rovno na pluca..cize zvysene riziko zapalu dolnych dychacich ciest, co je este vacsi pruser

Mark3D

No ako clovek postihnuty tymto zapalom mozem tvrdit ze co sa tyka tekutin, je to pravda. Treba pit co najviac vody.
Samozrejme je to choroba sposobena oslabenim imunitneho systemu jedinca, cize cokolvek, co povzbudzuje, posilnuje imunitu je na mieste.
Sposob ako som sa zahnisaveneho hrdla zbavil ja je celkom neprijemny, ale necakane to fungovalo. Od toho, co som asi tyzden nic nejdol a stale uzival ATB, sa moj zaludok obratil naruby. Po konzumacii ATB mi prislo zle. Cize smer WC. Zvracanie bolo celkom neprijemne, ale pomohlo mi to zbavit sa toho hnisu. Cele hrdlo sa mi poodtrhalo. Bolo uz len treba utisit rany a bolest a bolo mi OK.
No bohuzial to na mna prichadza zase. A to je len od leta co ma to preslo. Tak som zvedavy ako sa toho zbavim teraz. Utocim po Echinacei.
Zdraviu ZDAR !

delphia

no miso tak to sa veeelmi mylis. dokonca nedoliecena hnisava angina moze vyvolat reumaticku horucku, ci zapal obliciek