Vykĺbené rameno

mrk

Dobry den

chcem sa spýtať, ako dlho vám trvalo kým ste sa dostali späť do optimálnej kondícii a cítili ste že už možte robiť všetko naplno, moja otázka smeruje skôr k športovo založeným.. rameno mi vyskočilo dopredu nadol pri páde na vystretu ruku 2 tyždne dozadu, stalo sa mi to prvý krát, mal som ho mimo cca2 hodiny kym mi ho nahodili späť v nemocnici, dnes mi dali dole fixáciu a už len pocitovo to vyzera na velmi dlho, neviem si predstaviť akoby som spravil obyčajné jednoduche cviky ako stojka a podobne.. Rehabilitovať by som mal vraj 3 mesiace, ale to je ešte v nedohladne čakajú ma dalšie vyšetrenia a kontroly
Študujem na FTVŠke a absolutne netuším či mi stačí preniesť predmety alebo radšej uplne skončiť so školou
dík

era485

Zdravim som po 5 luxaciach ramena, v stredu som bol.operovany artroskopicky, ma niekto s tym skusenosti? Tom3k ty si pisal ze tam.mas kotvicky drzi to aj pri vysokej zatazi alebo nie? Lebo som aktivne boxoval a cvicil a chcel by som vediet ci bude mozne sa k tomu vratit.... a len tak pre srandu tretia luxacia bola ked som babu pleskol po zadku a piata ked som sa skrabal na hlave :D

tom3k

uz som tu pisal a chcel by som sa podelit o svoje pokracovanie s ramenom ktore som mal tiez vyklbene..takze na hokeji sa mi vyklbilo pri pade na vystretu ruku..ten isty den sa mi vyklbilo este 2x cize 3x za den ale same skocilo alebo za pomoci spoluhracov..10rokov sa nic nestalo skusal som aj hokej aj tazku pracu obcas akoby sa chcelo vykrutit ale vzdy sa nejak udrzalo..nakoniec uz po spominanych 10rokoch som bol na plavarni a chcel som sa chytit brehu, rukou som prudko svihol z pod vody nad hladinu a rameno bolo na moje prekvapenie von..neveril som ze sa mi to este moze niekedy stat no stalo sa..skusal som finty z pred 10rokov aby sa napravilo no nepomohlo..taxikom som zasiel na pohotovost tam sa rameno napravit nepodarilo..dokonca som cakal s vyklbenym 4hodiny kym ma zobrali na sal koli jedlu..bolo to strasne co ci budeme hovorit..doktor odporucil operaciu s kotvickamy samozrejme nevahal sm ani sekundu..mam po artrosk.operacii..v sprave som nemal o kotvickach napsiane nic iba ze bolo stabilizovane..po 5tyzdnoch v dezolte som zacal rehabilitovat a chceli ma dat na elektriku nastastie som ju odmietol koli kotvickam samozrejme lekarka citala spravu a o kovoch nemala ani sajn kedze sa v prepustacej sprave nic o tom nepisalo comu nechapem doteraz takze fakt zaujimave..sam som si nebol isty ci tam naozaj kovy su ci sa to len neprisilo ale bol som na kontrole asi po 7 tyzdnoch a doktor mi kotvy potvrdil..a akoby to nestacilo zakaal mi tri mesiace robit predlaktim nahor co teoreticky ani nespravim..lenze pred kontrolou som cvicil doma aj sam aj na rehabke a snazil som sa ten pohyb rozcvicit..keby si sam sposobym nejake tazkosti koli neinformovanosti pacienta lekarom asi by ma drblo..dokonca zevraj mi bude chybat asi 10% v nejakych pohyboch z coho som bol v soku..take veci sa hovoria pred operacciou samozrejme aj tak by som ju absolvoval..po tomto soku akoby mi ruka zmakla neviem ci nieco v strachu povolilo alebo som nieco poskodil nejakou nahodou ale verim ze nie a je to iba pocit..takze zakazane pohybi robit nebudem a musim cakat 3mesiace kym ich zacnem cvicit ostane mam povolene..o dva dni idem na rehabku prvykrat po kontrole a po skusenosti takze som zvedavy co sa bude diat a ako sa bude rameno spravat..keby nemam kontrolu po dlhej dobe u lekara ktory ma operoval a neopytam sa sam ci mam kovy a ze nemozem hybat predlaktim asi sa ani nedozviem ze tne pohyb robit nemam a zachranil som si svaly koli elektrike ktoru mi odporucili..rameno mi vyskakovalo dopredu a dole takze asi dost tipycke..co citam po tychto operaciach som opat v soku ze ludom aj tak ramena vyskakuju..cital som ze na 95%ramena uz nevyskakuju a predsa sa to stava?asi zalezi od rozsahu poskodenia ja som velmi zvedavy co bude..milujem hokej a asi budem musiet definitivne skoncit co je pre mna neprijemne..drzte sa vsetci s tymt oproblemom :)

amigos

Heloo vsetci.Mal som ho vyklbene lave rameno vyse 7 krat a to v rozpeti asi v kazdom polroku.Viem aka to je bolest, rameno som si po kazdom vypadnuti nasadil naspat raz mi ho reponovali. Pri takej mnohej luxacii mi povedal MUDr. Štefan Petriščák z Martina ze sa to musi spravit otvorenou stabilizaciou ramena podla Nera, rozmmyslal som nad artroskopickou operaciou, pricom by nebola taka velka jazva ked tam davaju kotvicky, no povedal mi ze artroskopicku neodporuca pri takej mnohej luxacii musi sa to spravit otvorenou stabilizaciou ramena pricom sa slachy nasiju vlastnym tkanivom na kost. Ja som uz 3 mesiac po operacii , 6 az 7 tyzdnov sa nosi orteza potom sa to zacina rehabilitaciu ta trva 2 az 3 mesiace no zavisi to predovsetkym od cvicenia. Tak treba cvicit a cvicit tie slachy sa same neroztiahnu. Je to dost narocne ale povedzme si tak ze nie je az tak zle, aby nemohlo byt horsie. Co sa tyka finanacii tam si za to zapytaju nejakych par stoviek eur no zavisisi to od toho aka je poistovna.Rozhodol som sa pre nich preto,lebo je to bola pre mna lacnejsia zalezitost ako jazdit do Bratislavy, pricom tych kontrol moze byt cca 5-6. No uz kazdy sam za seba sa rozhodne komu pojde pod nôz

macko

Som 10 rokov po operácii ramena, mala som ho vyklbene min. 30x, operoval ma MUDr. Petriščák z Martina. Mam iba nepatrne dve male jazvičky. Vrátil sa mi plnohodnotný život. Patrí mu moje veľké ĎAKUJEM.

Aubroy

Zdravím, mal som tiež vykĺbené rameno, len som sa chcel spýtať že či môžem s ním posilovať normálne, či hrozí nejaké riziko že sa vykĺby znova? ďakujem

tom3k

ahojte tiez som mal vyklbene rameno 3X za jeden vecer na hokejovom zapase ale vzdy sa mi to napravilo same alebo spoluhraci pomohly..pri hojeni sa mi zle zrastli tkaniva ze som nemohol urobit urcity pohyb,nasledoval retres kde v narkoze urobia tie pohyby co nejdu nasilim a vaziva sa potrhaju a hijo vsetko akoby od zaciatku..od vtedy to bolo ok ale vcera som bol hrat hokej po 6rokoch a na tretom treningu pri pohybe lapackou som citil taky zvlastny pocit akoby sa to chcelo vyklbit alebo akoby v nom nastal nejaky divny maly posun rameno sa sice nevyklbilo ale teraz neviem ci je daco zle alebo to bolo v poridaku a nic vazne sa nestalo prosim poradte ak niekto pozna tento pocit..na operaciach som nebol s mojimi skusenostami...a myslim ze neboli treba..je to asi individualne..

Markrider

Caute, ja jazdim zavodne na bicykli a v minulosti som mal 3x vyklbene rameno prvy krat na pretekoch, potom v posilke pri tlakoch nahor a nakoniec ked som skakal do foampitu.. uz mi to tam vobec nedrzalo a musel som ist na operaciu.. Doposial to drzi a celkom good aj bolestivost sa vytratila.. Ale pred nedavnom som si vyklbil na pretekoch druhe rameno prvy krat a tiez mam dilemu ci operovat alebo nie.. Mam urobenu magneticku rezonanciu a nieje moc jasny rozsah poskodenia ale kazdemu radim aby si dal vyziadanie na magneticku rezonanciu a poradil sa s viacerymi odborikmi ci operovat alebo nie, ak je to viac kraat.. Ale v zasade pri prvom vyklbeni by som to riesil urcite cvicenim a operaciu oddialil.

david123

mne sarameno vyklbilo 4 krat 1 krat pred 3 tyznami ked som spadol s bicykla 2 krat za sebou ked som lezal pred 2tyznami a dnes ked som sa oprel o stenu rukou a je to strasna bolest a neviem kde robia tu operaciu prosim poradte E-Mail 14david881@pokec.sk prosim poradte