RNG-prosim, mozno TY...

Príspevok v téme: RNG-prosim, mozno TY...
sala

...mozno ty by si mi mohol vediet vysvetlit,lebo uz som sa tu pytala,ale zatial nemam odpoved a Ty si myslim sa vyznas vo vela veciach-aj co sa zdravia a chorob tyka a mas prehlad si scitany, tak ak by si mi vedel odpovedat,velmi mi tym pomozes. ja som bola na kolonoskopii asi pred rokom a bolo vsetko uplne v poriadku,ani zapal a tak.A teraz ma trapia tiez crevne problemy ale ineho charakteru uz nejaky ten mesiac ma to trapi aj psychicky, mozno uz zapracovala aj psychika-neviem, a preto sa chcem opytat teba, ci mi nevies povedat ci moze rakovina creva vzniknut aj za rok? ci sa tym mam trapit, ked som pred rokom bola na tej kolonoskopii celeho hrubeho creva vratane recta? nemala som zapal ani polyp,ale docitala som sa totiz, ze rakovina sa nevyvija len z polypu(vo vacsine pripadov ano ale nie vzdy)a to ma zaskocilo, lebo nic viac k tomu som nenasla. Tak ta prosim ak vies odpovedat ze ako vznika rakovina v creve mimo polypu ,teda priamo zo sliznice na ktorej nie je polyp a za ako dlhe obdobie?lebo ja teraz neviem ci sa am bat ked pisali ze niekedy vznika aj bez polypu.nevies co je toho pricinou,alebo ako to mysleli? mam ist znovu na kolonoskopiu , aj ked pred rokom bol vysledok v poriadku?lebo sa tym budem trapit.vies,kamaratke v mojom veku to teraz tiez diagnostikovali :( takze o to horsie, Dakujem ti ak si najdes chvilku casu na vysvetlenie a odpoved co si o tom mylis a prajem dobru noc, aspon ja idem spat, lebo tu uz je noc u nas

sala

RNG a co je to za test? a kde mi ho spravia? CI MAJU HO V LEKARNI?
kde zozenem olej z tresky s D vit?a kde to psylio?
mne kapusty a aj salaty robia zle, krce, bolesti naduvanie hnacky a obcas aj ked nic take nezjem mi je tak a niekedy aj od zaludka, ale obycajne creva vzdycky, tak neviem, co vlastne mozem aby mi nebolo este horsie, lebo ked mam tieto problemy, aj psychicky sa zhorsim lebo hned myslim na najhorsie

RNG

Ziadny test nie je stopercentny. Ale su systematicky lepsie, ako kolonoskopia statisticky.
Na spravnu stravu nikdy nie je neskoro. Prim spravnej strave nielenze sa clovek vyhne rakovine, ale ju dokonca vylieci-vid temu B-17, tam sa hovori (semtam, treba sa prehryzt cez tie diskusie a hadky, trpezlivo)ako na rakovinu spravnou stravou a potravinovymi doplnkami.

sala

RNG vdaka ti. no a z akych vyterov-teda ake markery zo stolice? su spolahlive? nemoze ich nieco skreslit falosne negat. , ci falosne pozit? napr. nejake lieky , ci ine choroby, dusevny stav, vycerpanost, hormonalne zmeny a tak?u nas to asi nerobia,nikdy som o tom nepocula, len o teste okultneho krvacania co je na prd ak mas navyse aj hemoroidy co krvacaju. kde sa predavaju tie domace sety? u nas v lekarni nie.
ak sa zacnem riadit tym desatorom a ostatnym co odporucas az teraz po roku od vysetrenia, nie je to neskoro,teda vzhladom k tomu,ci sa za rok stihne daco vyvinut, a ci nie?lebo stale mam strach

RNG

Rakovina creva sa dnes uz urcuje z vyteru stolice, tam je dost "markerov" na to aby to mohli usudit. Dokonca su aj predavane domace testovacie "kity"
Co sa tyka rychlosti vzniku rakovin, to je uplne nepredvidatelne.
Ale rakovina criev nie je ta najrychlejsia.
Najlepsie, co mozes spravit, je riadit sa desatorom, jest hodne kapustovim a jediel obsahujucich vlakniny, obcas sa precistit psyliom a pouzivat aspon raz tyzdenne probiotika.
O creva sa treba aktivne starat, nie cakat, az sa tam nieco vyvinie.
Potom nemusis mat ziadne obavy, lebo pri spravnej strave s pridavkom selenu a vitaminu D(zdroj, olej z tresky, 3 gramy denne.)ta pravdepodobnost je miziva. Potom mozes pokojne spat.