žihlavka po uziti lieku

Príspevok v téme: žihlavka po uziti lieku
Kiwiak

Co urobit ak clovej ma zihlavku, resdp.alergiu po nejakom lieku.Lieky uziva viac:Diaprel, corvatom,verospiron, plavixquamatel,preductal,monotab 20 ,furosemid.vysadeny bol anopyrin a actiferin.obtiaze pretrvavaju, podla kardiologa len stacilo dat prec anopyrin a actiferin.co dalej?
--------------------
Urtikária - žihľavka www.zdravie.sk

mary_anne

ale nastastie nemam take hrozne priznaky. len tie hnusne svrbiace vyrazky, to sa viem taaak doskriabat. najhorsie je to na tej tvari. ale mam taky krem doma, proti svrbeniu, tak to trosku prejde.. a nastastie sa mi to nerobi vo velkych "mnozstvach"

Lolka

to rok sa trápis? ja som mala zihlavku ale nemala som ju tak dlho mozno ani mesiac som ju nemala, ale písala som ze sú akutne a chronické ak by si mala zihlavku tak to mas chronickú lebo tá trva niekolko mesiacov az rokov.

mary_anne

noo ja to uz mam minimalne rok, aj viac..neliecim sa vobec. vtedy mi dala lieky a tym sa "liecba" skoncila..aj to len na tyzden.
asi zmenim koznu..

Lolka

a kolko sa uz liecis? prvý den? este ti to neustupuje? ak len prvý den mozno ti to bude prechadzat ak ti dala správne lieky.

mary_anne

no povedala, ze je to "asi" zihlavka.. ale ako som uz pisala, tito dr u nas su nemozni..nikdy nevyliecia, len liecia, co je smutne.
ano, kiahne som uz mala.. ale tie dobky nemam po celej tvari, na kazdom kusku, nie nie. ono sa mi to vytvori vzdy tak max 2.

Lolka

a kiahne si uz mala? tie bývaju myslím aj na tvari, ja som zihlavku na tvári myslím nemala. Ale kiahne asi nemaju v strede bodku. Dobre ti určila diagnozu? Ale ked je kozna mala by lepsie vediet, tak asi ona vie. Este skus aj v google pozriet.

Lolka

Možnosti terapeutického ovplyvnenia.

Najlepšou terapiou je odstránenie vyvolávajúcej príčiny. Patrí k nim napr. nosenie uzatvorenej obuvi alebo aspoň ľahkých sandál pri prechádzke rozkvitnutou lúkou. Znižuje sa tým riziko poštípania včelou alebo osou, Vysadenie vyvolávajúceho lieku, alebo dieta bez obsahu podozrivej látky. Ak sa zistí vyvolávajúca látka je pre pacienta dôležité nosiť tzv. pas alergika, aby Vás ošetrujúci lekár, (lekárka/ pri predpisovaní liekov použil iné, ktoré nevyvolávajú alergiu.

Bohužiaľ aj dnes presné zistenie príčiny vyvolávajúcej žihľavku je obmedzené a vyvolávajúci podnet zostáva často nespoznaný. Preto následným krokom by mala byž pod lekárskym dohľadom realizovaná tzv. eliminačná dieta, ktorá potlačí klinické prejavy s násedným spresnením vyvolávajúcej potraviny.

Základnou liečbou pri chýbajúcom dôkaze vyvolávajúcej príčiny sú antihistaminiká. Tieto blokujú receptory pre histamín a potláčajú vo veľkej miere svrbenie a vznik kožných pupencov. Rozhodujúce pre úspech liečby je kontinuálne (plynulé/ a dostatočne dlhé podávanie antihistaminiká po dobu niekoľkých týždňov, teda aj v dňoch bezpríznakových. Len takto sa docieli najlepší efekt liečby u podávaného lieku.