Nočné pomočovanie u detí

mato01

Mam 13 rokov a cez deň sa pomočujem a aj cez noc.Ale v noci čistejšie.Bol som aj u doktora predpísal mi lieky.Ja si dávam aj plienky hambím sa za to.Ale raz mi uslo v meste.Trapas!!

:$

Volam sa maja strasne sa za to hanbim ale cez den sa pomocujem obcas sa mi stane este aj v noci a to mam o 2tyzdne 14rokov.

tana_2

Pet
Dakujem.Ked mu dam pod plachtu gumu tak sa mu tak skrci,ze ocura este viac.no a nenapadlo ma si znacit kedy sa nepocural takze to je dobry napad paci sa mi to.ked sa pocuram ho netrestam sice sem tam ho strasime,ze vezmeme plienku do skolky ukazat detom,raz som mu pocuranu plienku zbalila do rupsaka a ked kyval manzelovy ukazal mu plienku a az skamenel tak mu ukazal,ze ju vyhodi do kosa tak len kyval s hlavou,aby ju vuhodil.

pet

milá tana, v prvom rade ti odporúčam aby si zašla za detským lekárom, aby synovi urobil vyšetrenie moču, nielen papierikom na ambulancii ale aj v labáku - to na vylúčenie prípadného zápalu. ak budú výsledky negatívne, je veľmi pravdepodobné že to bude psychického pôvodu. potom, ak budeš chcieť ťa môže odporučiť k nefrológovi alebo dets. psychiatrovi.
ako ďalšie opatrenie je zavedenie enuretického režimu.
dodržiavanie pitného režimu v priebehu dňa, v závislosti od režimu dieťaťa kedy ide večer spať 2 hod. pred spaním piť len od smädu a málo, 1 hod. pred spaním by už nemal piť vôbec, len ak by bol naozej veľmi smädný tak max. glg. opakovane ho posielať v priebehu hodiny pred spaním na wc a posledný krát tesne pred spánkom.
ďalej treba odbúrať plienky, dávať pod plachtu igelit, a ešte môžeš dávať do postele takú podložku, čo sa používa v nemocnici pod inkontinentných pac.- dá sa kúpiť v zdravotníckych potrebách. ďalej skús syna budiť na wc caa 2 hod po zaspatí nemusí byť úplne prebratý stačí keď sa v polospánku vyčúra do wc, ak by bol už počúraný treba ho zobudiť skôr.
ďalej si pomočenie znač do kalendárika, aby si mala prehľad kedy sa mu stala nehoda a ak pôjdeš k lekárovi budeš vedieť presne povedať ako často sa pomočí.
A NA ZÁVER, JE ÚPLNE ZBYTOČNE BA AŽ ZLÉ TRESTAŤ DIEŤA ZA POMOČOVANIE.

tana_2

aj moj 4 rocny syn sa este v noci pomocuje,jeden cas uz pekne v noci vstal zasvietil si svetlo a isiel sa vycurat ani sme niekedy nevedeli,ale teraz sa zacal z nicoho nic bat a v noci nejde na WC niekedy ho zob udime ked ideme mi alebo ked si ideme lahnut niekedy sa zobudi niekedy nie a rano je potom pocurany davam mu plienky pretoze aj tie niekedy precura jemu nevadi ked je pocurany.Chodi do skolky a cez obednajsi spanok sa nepocurava doma sa mu to este niekedy stane.Niekedy aj povie,ze nechce plienku,ze sa nepocura ale aj tak sa pocura.Plienku nema stale pocuranu dnes napriklad bola sucha.Myslite,ze to moze byt psychyckeho povodu?

aloe

Súhlasím s alti, aj to je veľmi dôležité, ale samotné nestačí.Skúste prirodzenou cestou,prírodnými produktami.

alti

Ano, Higins24, nocne pomocovanie je z pravidla na psychickej baze. Sadnite si doma, pokojnym rozhovorom hladajte riesenie. Predsa dcerka je to najvzacnejsie, co doma mate.

aloe

nela, mjanik:nevšímajte si, prosím skaličanku, neviem kto to je a čo vlastne na mňa útočí.Viem Vám poradiť ako pomočovanie pomohlo synovi mojej kamarátky prirodzenou cestou, prírodnými produktami,len to trvá dlhšie,keďže to nie sú antibiotiká.Neviem čo tu mieša bioptron,nech poradí lepšie, keď vie...!

skalicanka

Boze kam sa clovek pozrie zase natiskas svoje produkty,uz sa bojim doma aj otvorit chladnicku aby tam nebola katka duratna so svojim bioptronom.