Hrčka na prsníku!

mayusik

ahojte,
aj ja mam s tym skusenosti... tiez som si nahmatala nieco na pravom prsniku a dost to aj bolelo. Isla som ku gyn.a tam mi nasla hrcku aj na pravom a v podpazusi a tak ma poslala na sono + odber krvi, zistila ze mam zvyseny prolaktin(stres,nervy) a dala mi tabletky ale tie vobec nezabrali, takze ma este caka vysetrenie na endokrinologii.
A ta lekarka na sone bola asi drbnuta zacala na mna zjapat ze tam nic nemam, hovorim jej akoze nic a co ta bolest? tak dalej revala ze mam prsia tvrde ako 17tky 18tky a ze to nic nie je... lenze ja mam 23, tak mi to nedalo a isla som ku inemu lekarovi len pre istou a ten ma uistil ze je to ok.

A k tejto teme by som sa chcela opytat, ze preco nie je vhodne si depilovat podpazusie, co to moze sposobit??

Vdaka za odpovede

RNG

Hrcky v prsnikoch u zien su velmi caste, ovela viac, nez su ochotni lekari priznat, fibroidne utvary sa nachadzaju az u 60% zien
knol.google.com
k tomu pridaj tukove hrcky a cysty, ktore sa tiez casto zjavia a zmiznu, takze robit z toho tragediu je prehananie.
Je to dolezite sledovat, ale este dolezitejsie je si preventivne regulovat hormonalne hladiny prirodnymi doplnkami a odmorovat si telo enzymami a pouzivat doplnky selenu, jodu a zinku, plus vitamin C E a D-3, cim sa znizuje sanca aj pre hrcky a samozrejme aj ine zdravotne problemy.

lillaa

velmi dobre je natierať prsia najlepšie doma robenou nechtíkovou masťou,rozpúšťa hrčky,viackrát za den natierať alebo najlepšie natrieť na nejakú čistú látku alebo vatu a prikladať pokial hrčka nezmizne.

Mariana1987

Ahojte, mám 24 rokov..zmenila som gynekológa a ten mi odporučil usg prsníkov (čudoval sa, že doteraz som toto vyšetrenie neabsolvovala). Po tom, čo ma vyšetril, mi oznámil, že mám asi 15 malých hrčiek na pravom prsníku a 12 na ľavom..povedal, že to je u mladých žien fyziologické..ale povedal mi aj, že mi našiel aj dve vačšie hrčky, ohraničené, pevné, bližšie neurčené, 7mm, cystoidný útvar..teraz idem zase na sono, po dvoch mesiacoch..mám pocit že sa už mám tri vačšie, bojím sa..Hrčky ma bolia, ale nie len pred menštrácio..ale stále..je to nepríjemný pocit..Poznáte niekto v Bratislave dobrého rádiologa?ďakujem

hviezda01

no hlavne to povedz mame, apotom zajdete k lekarovi,peco sa jej to preboha bojis povedat????..musis jej to povedat...

hviezda01

..pichanim by ti len zistili,ci je to zhubne,alebo nie...od oka,alebo nejakym hmatom ti to nemoze povedat ziadny lekar...mne tiez brali vzorku PICHANIM...inak by mi nezistili,co to je..

krpatyBrmbol

ahoj..ja som si tiez nasla v juli dost velku hrcku v prsniku...nebolo mi vsetko jedno....kym som to predychala bol september tak som isla k mojmu gynekologovi /kedze som nevedela vobec na koho sa obratit/ on ma poslal na sono, tak som sla a povedali mi ze to nie je nic vazne, ze to bude mozno moj dozivotny priatel (ta hrcka) a nasli mi aj v druhom prsniku ale ze tiez nic vazne. tak som bola kludnejsia..o pol roka kontrola, bola tam ina doktorka a hned ma chcela pichat ze jej sa nieco nezda a ze toto nie je dobre....tak ja som si povedala ze ma nikto pichat nebude, zas cesta k mojmu gynekologovi a on mi odporučil pána doc. Bazovského ordinuje každý utorok v BA na Kramároch. Ten ma vyšetril povedal že to je cysta nič vážneho. On robí s prsníkmi už 40rokov a je v tom vážne najlepší na Slovensku. Keď máte dáke pochybnosti o svojich prsiach, určite chodte za ním. A strach je normálny....aj ja som sa bála ale už konečne môžem kludne spávať :) ten pocit stojí zato, verte mi...neváhajte sa dať vyšetriť....

zulik

Klaudienka! zavolaj si tam teda sama,alebo tam zajdi.urob nieco!neboj nic to nieje...drzim ti palce a daj vediet.a hlavne sa neboj,povedz gyn.tvoj problem a trvaj na kontrole!ahoj

Klaudienka

Ahojte , ja mám už viac ako3 roky vtiahnute bradavky a hrčky na prsiach , moja mam sa o mna vobec nezaujima nedokaže sa somnou o tomto rozpravať , nechce ma ani objednať k gynekologičke , vraj to nič nieje , čo mám robiť ? :( pomôžte , pochybujem že je to len niečo také , a hlavná vec je že mám len 15 rokov