Probiotika

RNG

Mira, je jeden problem s tym prirodzenym pristupom a prirodzene dostavanymi probiotikami z kvasenych produktov.
Na svete su hromady kvasnych a hnilobnych bakterii, ako zarucis, ze sa do nastruhaneho produktu dostali prave spravne?
Dnes porusenim biologickej rovnovahy vsade, aj na poliach pouzivanim chemikalii sa natolko zmenila prirodzena mikrofauna, ktora potom je zdrojom kvasiniek a hnilobnych bakterii, ze je problem nieco robit prirodzene.
Potravinari to poznali uz davno, preto si cacali vyrabat specificke kvasnice, tak ako sa dnes vyrabaju v laboratoriach ciste kvasne kultury, pouzivane vsade.
Chut rozlicnych syrov robenych z poho isteho mlieka je v dosledky roznych specifickych kvasiniek.
To iste plati na vina a ine kvasne produkty.
Nejeden z nas poznal dosledok nespravnych bakterii v tzv "prirodzene kvasenych produktoch" ako hnacku zo zincice alebo doma nakladanej kapustnej stavy.
Preto aj pri kolonizacii vlastnych criev davam prednost kulturam, ktore nie su nahodne, ale laboratorne vypestovane ciste, vybrate ako najlepsie pre nase telo z tisicov moznych.
Pracuje to.

janiq

Ano, dostat aj v lekarni rozne preparaty, akrat s tym ROZDIELOM, ze v tych z lekarni je mizive mnozstvo toho ktoreho vitaminu, mineralu a pod. A platite len za masivnu reklamu a farebne obaly a znacku. Kdezto doplnky od RNG maju vysoku koncentraciu vitaminov a pod. Tiez sa mi to najprv nezdalo, ale uz pol roka pouzivam len doplnky RNG a je mi super! A lieky uz malokedy pouzivam, treba najprv skusit doplkny z prirody. A toto neberte ako reklamu, to je jednoducho fakt! Pekny den

[zruseny12]

Prajem krasny den Mira,len nie kazdy moze tieto veci jest,su rozni ludia,co maju alergiu atd.a ze nepoznaju tieto veci?ved mudry nikto z neba nespadol,je tolko veci,co by sa mohol clovek ucit v zivote,ale vsetko nikdy nikto nebude vediet.Prajem krasny den.

mira

Som šokovaná z neznalosti.
Probiotiká z lekární vôbec nie sú nutné. Naši predkovia ich po stáročia získavali z kvasených biozelenín - nakladali kapustu do obrovských sudov a tú jedli celý rok. Dnes vieme, že dostatok probiotických kultúr môžeme získať aj z krátkodobo alebo stednodobo skvasených zelenín tzv. pickles.

Nakrájanú alebo nastrúhanú zeleninu dáme do väčšej misy zmiešame so soľou /nepresoliť, viac sa solia dlhodobo kvasené/ zaťažíme tanierikom a závažím tak, aby vystúpila šťava a necháme kvasiť 5dní až pár týždňov.
Pochúťka !

[zruseny12]

Prajem pekny den Lucka111,ja si prave to kupujem v lekarni vola sa to BION3-3probioticke kultury,12vitaminov,12mineralnych latok.Ale je aj cisto Bion3 len probiotika bez vit.a miner.Su dobre aj jogurty z probiotickou kulturou.Prajem pekny den.

[zruseny12]

Prajem pekny den.Tiez pouzivam Probiotika,ale len 3probioticke kultury+12vitaminov a 12mineralnych latok.Ked som bola na krv,tak lekar to chvalil,ze vidno,ze probiotika beriem.Pred kontrolou som ich vysadila a hned to bolo poznat.Prajem pekny den.