Uzliny

Príspevok v téme: Uzliny
michal9614

Zdravím,
mám 15 rokov a už dlhší čas mám nad krkom menší kopček (asi niečo s uzlinou). Na internete som sa dočítal, že môže ísť aj o rakovinu? Na dotyk ma nič nebolí. Znepokojuje ma najmä to, že to tam mám už tuším okolo roka a vôbec to nemizne. Je to veľké okolo 1cm. Mám ísť s tým k lekárovi, alebo to nie je nič vážne?
Vďaka.

pacient pohoršený zo stavu nášho zdravotníctva

Zdravím,

aj ja mám 15, a na krku mám tiež také podľa neodborného oka zváčšenia uzlín, no nieje to pravda ! Zväčšená uzlina je väčšia po všetkých rozmerov ako 2cm, a zvyčajne je tvrdá, nepohyblivá a na tlak bolí...
Inak uzliny máš aj v brušnej dutine, v oblasti rozkroku ale hlavne na krku a pod bradou....
Ale ajtak ti odporúčam USG krku,a brušnej dutiny, resp. orgánov

PS: keby to bolo onkologické, mal by si zdurené skoro všetky uzliny, takže je tvoja obava podľa môjho názoru neopodstatnená, ale aj z motyky môže vystreliť....

katka o

no ja mam pocit ze moje uzliny tesne pd bradou su tiez trosku velke..okrem toho mam malinku, asi ako hrasok alebo sosovica velku uzlinku na boku, o ktorej viem o roku 1997... teraz mam o jedno zvysenu hladinu lymfocytov v krvi..prakticka lekarka mi vsak povedala ze to je v norme a ze zvascene uzliny su tiez bezen..pritom ma paranoje ze ide o rakovinu premknu castoo