Mam 23 rokov a vysoký tlak

Príspevok v téme: Mam 23 rokov a vysoký tlak
meredith

Mam 23 rokov a vysoky krvny tlak. Nemam problem s nadvahou a dokonca sportujem. Vsetky vysetrenia na ktore ma poslali su v poriadku. Podla lekarov to ma na svedomi stres a tiez to, ze to je dedicne. Neviem si predstavit, ze budem uzivat lieky do konca zivota. A tiez nepoznam z mojho okolia takeho mladeho cloveka s vysokym tlakom:-(.

optimistka

no ja poznam vela ludi a najme dievcat ktore maju bud vysoky alebo nizky krvny tlak , uzivaju tabletky a maju len 16...

RNG

Margariny a hydrogenizovane rastlinne tuky su skodlive hlavne tym, ze sa usadzuju na stenach zil, cim sa zily zuzuju.
Treba ich odstranit a da sa to branim emulzifikatorov, hlavne lecitinu, 1 lyzica tyzdenne cisteho granulatu, da sa zavarit do polievok alebo omaciek, za par minut sa kompletne rozpusti a nezmeni vobec chut.
Ciastocne cisti steny aj cesnakovy olej, vitamin E a ine lahke prirodzene oleje.
Takze menej solit NaCl, viacej KCl,(zeleniny a doplnok KCl, zmiesat s morskou solou a tym solit)
prirodzene relaxanty cievnych stien(ako nahrada syntetickych ACE inhibitorov)
hloh(hawthorn),
L-arginine(rozsiruje zily akciou vytvarania prirodzeneho relaxantu NO2)

a vyhybanie sa latkam zuzujucim cievy(kofein, dechty, nikotin, tj hlavne cigarety a kava, ale aj ine zdroje dechtu z vyprazanych jediel)

vecernica

tiez som mala vysoky talk ale za rok sa to upravilo,ked nebol uz stres.ale geny za to mozu tiez,ale lieky su teraz uz na dobrej urovni.Aky mas spodny to jest diastolicky tlak? (ten druhy) ak mas to striedave raz vysoky a raz nizky to je zo stresu.

RNG

neviem najst ten "concord" liek
Jedine, co mi na to vychadza je stava z odrody bieleho hrozna, ktora mierne znizuje tlak

meredith

No pred rokom som skoncila vysku a tiez som to mala zo stresu, ale teraz uz predsa nestudujem a citim sa v pohode. No nemyslim si, ze sa to vylieci. Je to hrozne, ze takato mlada uz musim byt na takych liekoch:(

adelka64

No ano v tvojom pripade to budu hlavne geny!!!A ty este studujes?vies,aj to su stresy,tak to ma velky vplyv ako sama hovoris.Mozno to tebe prejde tak ako mne ani som si to neuvedomila a dnes je vsetko ok!!A neboj sa tie lieky nebudes brat do konca zivota,sak si mlada,to sa upravi,mozno po porode:-)

meredith

No ja tiez nefajcim, alkohol len prilezitostne,kavu nepijem vobec, sportujem a tlak je(bol)vysoky. Nasadili mi concord(od vtedy co ho beriem je to ok) a asi to budem brat uz do konca zivota. Nechapem, tiez sa zdravo stravujem, vela sportujem a predsa. Ale pravda je aj ta, ze to mame v rodine. Vysoky tlak ma mama i otec. Len moj brat, ktory je vrcholovy sportovec ho nema...

adelka64

ahojcek,takze aj ja mam 23 rokov,a mala som rovnaky problem!!!Nepijem kavu,alkohol snad dva krat za rok,nefajcim,jem veeeela ovocia,som stihla,sportujem,...a aj tak mi raz necakane na jedne prehliadke namerali zvyseny krvny tlak a dokonca aj mierne zvyseny cholesterol!!Hned som zacala panikarit,prave isli vianoce hovorim si ani salat jest nebudem a tak som urobila,bola som z toho smutna lebo som sa vzdy snazila zit zdravo,vela ovocia a zeleniny,sport...a trochu ma to sklamalo,ze je to nespravodlive (v mojom pripade hra velku rolu genetika).Odvtedy ma neskutocne zacala bolievat hlava a viete ako to chodi,zacala som si vsugerovavat ze v tej hlave mam snad nejaky nador:-)kazde rano som sa zobudila s prisernou bolestou hlavy a srdce som si citila az v hlave.Kazde rano som si tlak merala a uz pri 150 to zacalo signalizovat...takto to bolo asi pol roka,tlak 145 (aj viac)/80 (aj viac!!!)Nakoniec som isla za neurologickou no ona sa len usmiala a dala lieky proti bolesti hlavy,...tie som ja nejedla ani jeden jediny nechcela osm si navyknut.Lekarka mi este nedavala pre itsotu lieky na hypertenziu,ja som ich ani nechcela verila som ze sa to upravi bez liekov.Skutocne pomaha cesnak,ja som si urobila taky napoj-neviem presne hodnoty kolko som toho dala-vodu s citronmi a s cesnakom tusim sa to varilo potom s precedilo a kazde rano a tusim aj vecer som si dala kalistek tohto napoja:-)Neviem ci mi pomohlo prave toto ale uz dlhsiu dobu je vsetko v norme co ma moc tesi...
PS:U mna veeeeeliku rolu hral stres aj ked som si to neuvedomovala,lebo som sa necitila vystresovana,ale ono sa to odohrava podvedome.Koncila som v tom roku na VS a asi to malo vplyv.Skolu som uz skoncila ale este pred skoncenim sa mi to upravilo,asi aj preto ze som na to uz tolko nemyslela a tolko som sa nesledovala.Drzim palceky nech aj tebe sa to da do poriadku.