Mam 23 rokov a vysoký tlak

Príspevok v téme: Mam 23 rokov a vysoký tlak
meredith

Mam 23 rokov a vysoky krvny tlak. Nemam problem s nadvahou a dokonca sportujem. Vsetky vysetrenia na ktore ma poslali su v poriadku. Podla lekarov to ma na svedomi stres a tiez to, ze to je dedicne. Neviem si predstavit, ze budem uzivat lieky do konca zivota. A tiez nepoznam z mojho okolia takeho mladeho cloveka s vysokym tlakom:-(.

myshina2

ja mám tiež vysoký tlak síce až po 40tke ale bolo to zo stresu predtým som nad 100 nešla.Každý večer jem 2 struky cesnaku zaberá to.100% je to zo stresu.Môj brat berie na tlak lieky od 20tich má 43 a berie ich dodnes a všetko je ok.Radšej brať ako nebrať.

vejinka

ja mam 24 a nizky tlak. obcas sa mi kruti hlava a je mi na nic ale kavu nepijem no vzdy ked mi je takto na nic vypijem pol litra vody

RNG

Kava (kofein a dechty) a cigarety(nikotin a dechty) su jednym z hlavnych dovodov na zuzovanie ciev.
Lekari to adresuju liekmu na rozsirenie ciev-odstarnenie pnutia v cievnych stenach tzv ACE inhibitormi.

V prirode je dost ucinny ACE inhibitor, hloh(crataegus, Hawthorn)
Ucinna davka je 2x500 mg

ciro

Z prirodnych latok su proti vysokemu krvnemu tlaku velmi ucinne tieto:
- magnezium (vo forme laktatu, nie oxidu)
- amynokyselina L-Arginin
Okrem toho treba sa pozriet aj na priciny. Jednou z nich moze byt uz spomenuty stres. Dalsou pricinou moze byt napriklad dlhodobe uzivanie natierkovych rastlinych tukov (margarinov). Napriek ich vseobecnemu propagovaniu su pre ludsky organizmus velmi skodlive. Margariny totiz nie su rastline tuky, ale hydrogenovane rastline tuky, ktore od tych povodnych uz maju velmi daleko. U ludi ich konzumacia moze sposobovat vysoky krvny tlak, infarkty, mrtvice. Maslo je ovela chutnejsie a zdravsie ako margariny.

...

skusala si nejake volnopredajne lieky??nepises aky vysoky mas tlak.chcu ta dat hned na antihypertenziva?.pocula som,ze velmi dobry je vytazok z cesnaku a aj tresci olej.

meredith

Ano bimbo bola som na sono obliciek, aj na echu srdca, aj mi brali krv na zistenie mineralov,...proste vsetko v poriadku. Nechapem..

RNG

Casto je vysoky tlak zo stresu. Destresovat pomahaju rozne cvicenia s dusevnym dorazom(joga, thai chi, meditacia) pomahaju niektore vitaminy(napr zmes stress-B) a zvysenie prijmu draslika na ukor sodika.
Draslik je v zeleninach, alebo sa da solit zmesou morskej soli a chloridu draselneho.