Sex s rovnakým pohlavím

anjelik *

Neviem, blé, s tým nesúhlasím. Pretože pre mňa nenávidieť znamená skutočne nemilovať. Pre mňa láska rovná sa pochopenie. A ako môžem nenávidieť niekoho za to, že zlyhal? Dokonalosť sa podľa mňa skrýva v absolútnej otvorenosti a voči všetkému, dobrému aj zlému. Už tým, že sa začnem strániť, nenávidieť, štítíť sa..tým sa stanem obmedzenou. A to božskosťou pre mňa nezaváňa, skôr smrdí. Vieš, buď si láskou alebo nenávisťou, ale nikdy nie obomi...tak si treba vybrať. Pretože ak len na moment nenávidíš..nie si láskou, ale nenávisťou.

blé

áno, večnosť má začínať už tu na zemi a preto máme milovať. Milovať ľudí, ale nenávidieť hriech - či už môj vlastný, alebo ich. To sú dve rozdielne veci. Láska = pravda = spravodlivosť. Každý hriech je sebectvo, klam a nespravodlivosť. Boh je to prvé a preto nemôže schvaľovať to druhé. Kto nebude chcieť odsúdiť svoj vlastný hriech, vyberá si peklo.

Tie chúťky, ktoré nás vedú do takých zväzkov sú spôsobené hriešnou prirodzenosťou človeka a treba proti nim bojovať. Kto sa nezapiera, hovorí hriechu áno.

A kto by chcel hriech čiže nedokonalosť? Lebo kto príde do neba, znamená, že sa stal dokonalou bytosťou.

blé

Tým som však nechcela odobriť vypočítavé rozmýšľanie typu: budem si žiť neviazane ako a s kým chcem, a na konci poviem ľutujem ... Hľadajte Boha a nájdete ho.

anjelik *

Ďakujem za vysvetlenie. :o) A moc ti prajem, aby si sa takouto láskou, v akú veríš, stala už počas života a nečakala na ňu, až keď zomrieš. :o) Vieš, nič ti nebráni, aby si aj ty bola tou odpúšťajúcou a tolerantnou, akou je Boh, v ktorého veríš. Potom by si možno aj rozumela, prečo ľudia majú také chúťky, aké majú a čo ich vedie do vzťahov, ktoré nie sú posvätené zväzkom manželským. Nie je to nič, za čo by ich malo čakať večné zatratenie. :o)

blé

Nie je to o mne a o mojich predstavách, anjelik. Ak existuje večnosť, je tu bez ohľadu na to, či sa mi to páči alebo nie. Teraz žijeme v časnosti.
A čo sa robí vo večnosti? Jednoduché: miluje sa. Celú večnosť, ak sa dostaneme do neba, budeme len milovať - milovať Boha a všetkých, ktorí budú v nebi s nami. Je to láska, ktorá sa nikdy nevyčerpá, láska, ktorú si nevieme predstaviť. Čistá duchovná láska, v ktorej zabúdame sami na seba pre objekt svojej lásky (teda pre Boha a tých ostatných). To je náplňou večnosti podľa Božej vôle.

Ale existuje aj druhá večnosť - večnosť bez Boha a teda večnosť bez lásky. To je peklo. Samota, chlad, bolesť a vedomie, že toto sa už nikdy nezmení a nezlepší. Túto večnosť si vyberá človek sám, nie je to Boh, ktorý ho tam chce poslať. Aj keď mnohí tu na fóre v Boha neveríte, raz keď zomriete a Boh bude na tej druhej strane, vedzte, že ešte je šanca. Stačí mu povedať "ľutujem" a "prosím, zachráň ma". On je Láska a Milosrdenstvo.

blé

Ak neexistuje Boh, tak dobre, je jedno, či robíte zle alebo dobre. Ale ak existuje, mali by ste si to dobre prepočítať: je výhodné stratiť večnosť pre pár rokov hriešneho dočasného života na zemi? Lebo život rýchlo pominie a príde koniec. Telo, ktorým hrešíte, zostarne a skončí v truhle. Ak nič po smrti nie je, nič sa nedeje, ale ak predsa len áno, čo potom? Už sa nič nebude dať vrátiť späť. V tom lepšom prípade ostane len ľútosť, ktorá môže zachrániť.

blé

Sex s rovnakým pohlavím, sex v trojke - to sú už zvrátené sexuálne praktiky. Ako sa tým môže ešte človek chváliť? Čo také svetoborné robí? Poddáva živočíšnym pudom a robí veci pod ľudskú
dôstojnosť.

Sv. Pavol píše: Telo nie je na smilstvo. Nemýľte sa: ani smilníci, ani cudzoložníci, ani chlípnici, ani súložníci mužov nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.

Zanechajte preto skutky tmy!