Hrca v krku a uzliny

Príspevok v téme: Hrca v krku a uzliny
ninik

asi 3tyyzden mam problem so stitnou zlazou a pocit hrce v krku.endokrinologicka povedala, ze hrca nie je zo stitnej zlazy.par dni nato sa mi zvacsili uzliny na krku, nie su bolestive, ale su zvacsene.a vzdy ten pocit hrce v krku.v nemocnici mi nic nepovedali, neviem co mam robit, poradte mi.mam 21rokov, muza a rocneho syna.

Anička

Ahojte,
tak nikto sa neozve ? Ten pocit hrče v krku má stále, nielen ked mi príde zle, ale stále mám ten pocit... poraďte, čo robiť.... čo to môže byť, naozaj sa jedná o PP - panickú poruchu?

Anička

Ahojte, napíše sem niekto z Vás, ktorí ste tu predtým písali, že máte problémy s uzlinami? Mám totiž podobný problém. Ako ste to riešili, alebo vyriešili, čo vám zistili, alebo nezistili? Predčasom som začala mať problémy, bola som viackrát na pohotovosti, cítila som sa zle. Zistili mi vysoký tlak 180/110. Som mladá, a takýto vysoký tlak ma zaskočil. Urobili mi EKG - bol v poriadku. Poležala som si do rána na internom a pustili ma domov, že je všetko OK. Ale nebolo, pridali sa k tomu aj hnačky, bolesti brucha, žalúdka, hlavy, búšenie srdca, tlak som mala zase vysoký, bolo mi na odpadnutie, točilo sa so mnou, a hrča v krku, nemohla som dýchať. Výsledky - poležala som si na infekčnom kvôli hnačkám, nič infekčné mi z odberov a výterov nezistili. Pustili ma domov. Pokračovalo to ďalej. USG žalúdka, pečene, sleziny, pankreasu, žlčníka - výsledky v poriadku. Na tlak som dostala tabletky, ktoré mi ho upravili, už ich neberiem, lebo mám normálny tlak. Konečne mi urobili aj výter z hrdla, a budú mi robiť USG krku kvôli hrči, vydupkala som si to, lebo každý tvrdí, že tam nič nevidí, aj krčná, aj pľúcne... proste nikto nič. Ale hrču mám, a pocit v krku, resp. dusenie ,a nutkanie na vracanie tiež. Je to neznesiteľný pocit. Urobili mi aj USG štítnej žlazy, lebo aj toto môže spôsobovať všetky tieto problémy... výsledky ešte neviem. Ale keď budú USG štítnej žlazy, odbery, výter z krku, a USG krku v poriadku.... mohlo by sa jednať o PP - panickú poruchu. Už ma na to lekárka upozornila, že to môže byť aj psychického rázu, a že ma pošle za psychiatričkou... že to všetko môže vyvolať stres, nahromadené problémy, nejaký šok, nevyriešené veci, nedostatok spánku, atď.... Tak som zvedavá.... Nana

Michal123

Mam zvecsene linfaticke uzliny pod okom, pod zubami, na krku..... tie na krku mi tlacia na nervy a mam z toho srdcove problemy- Paroxizmu tachykardie.....a mam 16 rokov!!!!!!! Bol som viac krat hospitalizovany nic mi neszistili, poslali ma na sono tej hrce a ze to je male ze sa to neda vysetrit.....

Zufaly

a este chcem dodat ze sa to zhorsilo ez terza ledva prehltam,boli ma hlava,krk ke dho otacam a niektore uzliny ma aj bolia na dotyk...ale ta mala vzadu nie a je ich tma viac sa mi zda :/

Zufaly

lenez aj ked si to chytim tak sa mi zda ze ich ej tam omnoho viac ..:( dnes som bol u dalsieho doktora a ten mi pvoedal ze to je malinke ako hrasok ani nie alebo tak ze proeblme by bol keby to bolo vecsie a nie tkae malinke. Ja na to furt myslim a zda sa mi ze ma boli aj cely ten krk aj vsetkoa le ja si to vsetko furt chytam. Doktor mi pvoedal ze to je nic a ze to ma kazdy druhy clovek hento ze to je trosku viac hmatatelen alke ze sa nemam abt ale ja si aj tak neviem pomoct :/ ako yb vyzerala ta choroba? keby bola ?

fííííí

zufaly, klud. Prežila som si takéto niečo pred 3 rokmi. Strašne som sa sledovala, všetky príznaky lymfomu.......
hlavná je psychika. Jasné že uzlina je zvačšená zo zápalu. Nájdi si nejaké koníčky a zabudneš na choroby. maj sa

Zufaly

No moj problem spociva skor v psychike ...

urobila sa mi miniaturna uzlinka na krku viac na zadnej strane, a svrbelo ma jeden den telo,ked som dal toto do Google tak mi naslo chorobu ktora sa vola Lymfom.

Akonahle som si precital priznaky tak sa mi zdalo ze ich vsetky mam. Ked mi prisla domov mama a povedal som jej to tka mi pvoedalal ze zas mam hypochondriu ( pretoze trpim tym pomaly treti rok vzdy pocas letnich prazdnin) ze ona tma neciti opuchnutu uzlinu mozno malunku hrcku ale endalo mi to pokoj siel som s tym dva krat k doktorke v priebehu troch dni a povedala mi ze to je miniaturne a ze sa nemam abt iba keby sa to zvecsovalo co som neustale zacal kontrolovat ta uzlinka ma podotykam neboli. Zacal som amt furt strach a kontorolovat sa merat si teplotu a kontorlovat ci sa potim a podobne vazit sa a vsetko miniaturne odchylenie am vyvazdalo s miery. Ja sa vas chcem opytat ci sa mam teda bat ci nie. Akoby vyzeral uzlina pri tej chorobe ? A dalsia vec. Moze to mat suvis s tym ze ma pichalo v uchu a teraz mam trosku zacervenane mandle a pocit tlaku dolu pod jazykom, pocit tlaku v uzlinach pri usiach v hrudniku,pocit tlaku v uzlinach na krku ktore am na dotyk aj trosku bolia a bolest hlavy. Moze to mat suvis aja s tym ze posledne dva tyzdne som bol furt len na PC 12 a viac hodin denne ? Ja sa strasne bojim

danka66

aj ja mam zvečšené limfaticke uzliny pod mandibulou vlavo pod zubamy a ma boli a vravia mi lekari to tam nieje nič oni nehmataju ale mam tam uzlinu vo velkosti asi 1,5cm a ma boli je aj pohybliva.Lekar ti prehmata krk a tam nič nieje ale vravim pod zubnou sankou je to nič nieje,ako môže tam nič ked ja si ju hmatam a je bolava.Už ma boli aj ucho. Pomôžte alebo poradte čo by ste robili na mojom mieste

DarkAngel666

Ahojte naboku pod sankou mam hrcu a nie hrcku fakt hrcu vyzera to ako 3tia lymfaticka uzlina objavilo sa to asi pre 4mi mesiacmi minuly rok mam za sebou 7 zapalov mandlí moze to súvisiet?