Scabies - svrab

Príspevok v téme: Scabies - svrab
bosorka007

RNG - prosim, pomoz mi !po nohach sa mne, manzelovi aj dcere tvorili svrbiace vyrazky. po navsteve 2 lekarov a 6 tyzdnoch nocneho skrabania nam tretia lekarka diagnostikovala scabies, teda svrab. Nechcela som jej verit,sme normalna rodina, ale vysvetlila, ze sa to da chytit aj skusanim odevov v obchodoch. kazala kupit Jacutin, manzelovi aj dcere sa stav zlepsil, aj mne, ale od vcera sa mi vytvorilo na nohach mnoho dalsich vyrazok, teraz ma svri aj pokozka na hlave. mam velmi neprijemny pocit, neexistuje este daky iny sposob, ako sa tejto neprijemnej pliagy zbavit? natierame sa 6 dni. Alebo je to normalna reakcia? Velmi pekne Ta prosim o odpoved ! Dakujem
----------------
Svrab www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

Agnes998

zuuz podla mna to nebude svrab, ten hrozne svrbi. Moze to byt cokolvek, alergicka reakcia na nieco alebo nieco ine. Mal by to poriadne vysetrit lekar, ak to tento odflakol, chodte inemu. Nemoze vas liecit na svrab ked si sam nie je isty, ci to naozaj je. Svrab sa da zistit zoskrabom.

zuuz

Ahojte! I u nas mame podozrenie na svrab. Vsetko sa perie zehli povysavany mame i caluneny nabytok a dokonca sme ho vycistili i parou. U nas su diakutabilne priznaky. Mame male cervene pupaciky, ktore ale vobec nesvrbia, najma nie v noci. Obcas cez den, napr. ked sa clovek spoti, ale iba si to posuchame a prejde to. Moze to byt svrab? Lekar nas preventivne nechala preliecit mastou Infectoscab. Pupaciky mali nejako reagovat, ale su bez zmeny.

mamaaja1234

Dobrý deň moja sestra to mala prešla liečbou 2x denne 3dni po dlhšej dobe sirova masť zapôsobila a príznaky boli preč. Ju to obišlo a teraz to máme všetci. Mama otec ja a brat skúšame liečbu aj my .Ak by ste mali iné dobre masti dajte prosím vedieť.. :-)

ika211

Este cca 2 mesiace po vylieceni svrabu mozu pretrvavat priznaky, akoby svrab bol stale pritomny.Je to len alergicka reakcia na mrtve zakozky a ich trus.Treba pouzivat puder, alebo kortikoidne maste.

Monk

Ak chcete vyliečiť svrab doma použite ocot, 2x denne natrieť neriedený na celé telo. Používať až do vyliečenia. Ničí zárodky aj larvy.

sweetdream

Ja som dostala svrab pred rokov v robote. Inak dost neprijemna choroba a neprijmna liecba. Ja som sa natierala mastou Infektoscab, brala som nejake lieky, musela som sa okupat v takom roztoku (zabudla som ako sa to vola, ale su to take krystaliky bordove, predava sa to v lekarni) a este aj si na to davat puder, aby som sa neskrabala. Postelnu bielizen prezliekat denne, vyprat komplet vsetky veci na oblecenie na vys. teplotach, nasledne poriadne ozehlit. Tie, z jemneho materialu treba zabalit do sackov a zahrckat, nechat 48 hod. tak. Doma vsetko poumyvat savom, vystriekat savom postel, gauc, koberce..proste vsetko. Toto som robila 2 tyzdne a som myslela, ze padnem uz na hubu... Inak sa toho nezbavis.

akda

tiež máme s týmto svinstvom skúsenosti
asi 4 roky dozadu manželka mala na prstoch príznaky svrabu, mne sa objavili na flaky. Striedavo sme navštevovali rôznych kožných lekárov, obom nám naordinovali rôzne masti s kortokoidmi. Trvalo to mesiace, účinok kortokoidov iba prechodný. Príznaky nezmizli. Listoval som po internete a vidím rôzne diskusie s obrázkami. Manželke som povedal, že to bude svrab. Jasne odmietala, však nemôžem byť múdrejší, ako dve odborné lekárky. Nechcel som sa hádať, zaobstaral som si Jacutin. Sám som sa s tým natieral a po večeroch som s natretou rukou niekoľko dní po sebe hľadkal ženine ručičky :-). Nevedela, že to nie je len o tom, že ju mám rád. Príznaky u oboch z nás zmizli. Neskôr sme objavili na mladšej dcére, ktorá často chodila do maminej izby, že vždy, keď sa u nej hrá, má na tvári a na tele štipance. Keď mama bola preč, všetko som u nej vydezinfikoval. Keď aj manželka s deťmi odišli ku svokre, v maminej izbe som zapáli sírne sviečky. celé roky bolo všetko bez príznakov.
Uplynuli roky, tento rok mama mala na prstoch príznaky svrabu, opäť sa na mojej tvári objavili štipance. Po podorení, že to je opäť svrab, zaobstaral som si usb mikroskop a hľadal. Je leto, vidím, že mama má na nohách okolo členkov pluzgiere. Nechal som mamu, aby náhodou stúpila do lepidla a sledoval som odobraté vzorky. DG. bola jasná. Nakoľko Jacutín už neexistuje, ja som si zaobstaral scabicidné preparáty aj zo zajhraničia a aj STROMECTOL. Všetko sa dezinfikuje, perie na vysokých teplotách. Mama tvrdila, že bola u lekára a vraj je v poriadku. Moja kožná tvrdila, že svrab do hlavy a tváre neide. Po tom, ako u mňa príznaky pretrvávajú / možno už len podráždená pleť, podarilo sa nám mamu presvedčiť, aby šla na vyšetrenie. Opäť DG. od inej kožnej lekárky je negatívna a tiež tvrdí, že svrab nikdy neide na tvár. Mama si teraz častejšie máča nohy vo vode so SAVOM. DG. je u nás oboch negatívna. Občas sa objavia u mňa ešte štipance, ktoré si ihneď natrem sírovou masťou. a teraz už len čakám, že ak prestane účinkovať Stromectol(účinná látka Ivermectin), či sa príznaky objavia ... Mamu totiž nikto na svete nedonúti na riadnu každodennú hygienu. Po debate od brata dostávam len urážky, že určite som to ja odniekial priniesol. Robím internetový obchod a poradenstvo a darmo vysvetlujem, že svrab po internete sa nešíri.