Ladvinove kamene

RNG

Inac ako som spomenul, to je vsetko len na potlacanie symptomov, ladvinove kamene to neodstrani ale pravidelne pitie caju z bylinu chanca piedra je az 94% ucinne , podla lekarskej spravy z vyse 500 pacientami a dlzke trvania 2 mesiace.

RNG

Predavaju sa samozrejme rozne lieciva, aj skopolaminove naplasti, ako liek proti morskej nemoci, ale aj tie prichadzaju s upozornenim na mnozstvo moznych skodlivych ucinkov.
Proti morskej nemoci osobne pouzivam s uspechom dumbier uz dlhe roky(zingiber oficinalis) prichadza ako napoj Gingerale alebo kandizovany. Moja zena ho kandizuje sama. Prichadzaju aj zelatinove, profesionalne vyrobene.

farmaceutka1

Morfin je pri zlcnikovych kolikach prisne kontraindikovany... Moze sposobit az rupturu zlcnika, takze ucinny ano, ale smerom k cintorinu...

RNG

Nie kazda prirodna latka je potravinovy doplnok.
Medzi prirodnymi latkami sa najdu aj jedy a to smrtelne.
Ja sa zaoberam len s potravinovymi doplnkami.Tj neskodnymi latkami.
Skopalamine je droga, podobne ako opium a ine prirodne.
Je jedna z hlavnych latok v jedovatej rastline lulkovci zlomocnom(tropane alkaloid) a inych z rodu Solanaceae. Okrem potlacania krcov je aj posobiaci na mozgove procesy a sposobuje obcas halucinacie, paranoidne spravanie a dezorientaciu.
Takze je v mojom slovniku "NONO"

farmaceutka1

Buscopan je spazmolytikum (antispasmolytika neexistuju). Na rozpustanie kamenov nepomaha, ale pri akutnej kolike je potrebny ako liek volby proti dost neznesitelnym bolestiam.
Mimochodom, skopolamin je prirodna latka :-)

mili1971

prosímťa kde zoženiem ten čaj?bola som na rozbíjaní,mala som kameň2,5.1,5 a este mi tam ostal úlomok a aj v druhej obličke mám kameň.mala som zavedený stent,ak vieš čo to je.

RNG

mili 1971, vsetky tie dovody su spravne. Otazka len a ake soli sa jedna. Tie ktore su dobre rozpustne vo vode to urobit nemozu. Ale stavelany vapenate, uhlicitany a sirany vapenate a horecnate su velmi slabo rozpustne, a tie tam vykrystalizuju.
Takze menovanym latkam sa treba vyhybat v potravinach a silne mineralizovanych vodach.

RNG

buskopan(skopalamin) je antispazmolytikum, tj potlaca bolest krcov. Nikto ani nenaznacuje, ze by malo rozpustat zlcove kamene. Zlcove kamene sa tvoria z prihustej zlci. Predist im sa da riedenim zlci, ciastocne sa daju zriedenou zlcou aj rozpustat(sylimarin, taxacum, chanca piedra, fosfaty).
To iste plati na ladvinove kamene. Na tie je ale silny caj z chancy piedra velmi ucinny, az 94% z nich sa rozpusti po dvoch mesiacoch, co je fenomenalna ucinnost.