Problém s krvou v stolici

Príspevok v téme: Problém s krvou v stolici
pripad

Ahojte. Chcel by som poprosiť o radu. Mám taký problém: Už je to takmer pol roka čo občas po vyprázdnení vidím na stolici trochu krvi respektíve na toaletnom papieri. Deje sa tak vždy pokiaľ mam hnačku - riedku stolicu, prípadne keď po vyprázdnení hustej stolice ešte trocha tlačím. Myslel som s, že to po čase prejde ale zatiaľ sa tak neudialo. Bolesti nemám žiadne. Niekedy to nie je vôbec vidieť... pri hustej stolici.. môže to byť ovplyvnené aj stravou.. Čo sa týka pocitu análneho otvoru mám niekedy dojem akoby som tam ešte niečo mal.. niečo veľmi maličké.. niekedy to zasa ani nie je cítiť.. nevylučujem, že môhlo dôjsť k vnútornému poškodeniu... mal som tam raz tenký predmet o veľkosti cca 19cm.. mladícka nerozvážnosť.. a teraz musím na svoje chyby pykať, lekárovi sa strašne bojím ísť.. čo mám robiť? je nejaká šanca, že sa to dá vyliečiť nejakými liekmi alebo čajmi? niekto mi spomínal, že je vhodné použiť čaj z dubovej kôry... ale neskúšal som to... Ak mi viete prosím poradiť budem vďačný... Prosím píšte mi len seriózne, viem že to príde niektorým smiešne, ale raz sa môže stať nejaký problém aj iným...

RNG

pripad, je to na 99% hemoroid alebo poskodenie(ranka) na crevach alebo uzavieraci.
Takze pouzivaj krem a cisti si tu oblast edobre.
Tym ta neodhovaram samozrejme od navstevy lekara, ale kolonoskopia nie je az taka neskodna, ako to lekari hovoria a naviac ta budu tlacit na operaciu.
Ak mas strach z rakoviny, buchni sa po vrecku a kup si domaci test na rakovinu criev.
Nezabudaj na dostatocny prisun vitaminu D(hlavne v zime, ked nedostaneme dost slnka treba brat tresci olej) a selenu, pre istotu.

agina

Preco by sa nam to malo zdat smiesne??!! Vies kolko ludi ma tento isty problem a kolki ho tu riesia??? Skusim ti vyhladat nejake linky o hemoroidoch a tam si precitaj a su tam aj rady, ako sa toho zbavit.

panika

zvys prijem vlakniny, pi vela tekutin a ked ti treba ist na wc-neodkladaj to. Z dubovej kory sa robia sedacie kupele (koru kupis normalne v lekarni). Vzdy po stolici sa umy a ak treba, ak nakremuj. A k tomu pocitu, ze tam nieco mas..moze to byt tuha stolica-preto tie rady v mojej prvej vete

RNG

Nepouzivaj suchy toaletny papier, ale davaj si nan vzdy trochu kremu.
Tak sa da postupne vyliecit(teda vylepsit) aj zlata zila(hemorhoidy)