ockovanie proti rakovine krcku maternice

Príspevok v téme: ockovanie proti rakovine krcku maternice
mato123123

ahojte prosim chcel by som sa co najviac dozvediet o ockovani proti rakovine krcku maternice je to pre mna dost dolezite ak mozte poradit poradte. Potreboval by som vediet vsetko o vedlajsich ucinkoch sexualnom zivote v obdobi ockovania podmienky ktore musia byt splnene pre zaockovanie ci mozu vzniknut nejake nepriemnosti a ci je ockovanie ucinne aj ked uz dievca pred tym malo sex.dakujem kazdemu prispevku sa velmi potesim mozte pisat aj na mail a pripadne odporucit nejaku literaturu alebo stranky velmi dakujem

reni

Slava72,
:) som rada, ze som Ti mohla pomöct. Ja som tiez chcela dat moju dcéru ockovat a som ju presviedcala, ze si je to velmi potrebné... Nastastie, ze sme sa ale skör dozvedeli, aké risiká sú s tým spojené. Boli sme vsetci velmi sokovaní.
Nakoniec mi povedala moja dcéra: "Vidís mama co sa vsetko mohlo stat, keby som sa dala ockovat."
Nemusím Ti hovorit, ako som sa zle cítila... a nevies si predstavit, aké by som mala výcitky, keby sa naozaj nieco stalo.
Prajem Ti vsetko dobré. Upozorni prosím aj Ty ostatných, aby sa informovali...
:) Ahoj :)

reni

Slava72,
:) som rada, ze som Ti mohla pomöct. Ja som tiez chcela dat moju dcéru ockovat a som ju presviedcala, ze si je to velmi potrebné... Nastastie, ze sme sa ale skör dozvedeli, aké risiká sú s tým spojené. Boli sme vsetci velmi sokovaní.
Nakoniec mi povedala moja dcéra: "Vidís mama co sa vsetko mohlo stat, keby som sa dala ockovat."
Nemusím Ti hovorit, ako som sa zle cítila... a nevies si predstavit, aké by som mala výcitky, keby sa naozaj nieco stalo.
Prajem Ti vsetko dobré. Upozorni prosím aj Ty ostatných, aby sa informovali...
:) Ahoj :)

slava72

vdaka reni len som tak trocu nazrela na tu stranku neviem po nemecky len minimum ale dam si to prelozit koleginin manzel vie nemecky.dnes v autobuse som to spomynala jednej znamej a tiez vravela ze to je nebespecne.som rada ze existuje toto forum vela sa tu clovek dozvie pa este raz dik

reni

Slava72...
Ked niekoho nájdes, kto Ti möze túto nemeckú stranu prelozit:
community.sat1.de
tak zistís, ze tam písu aj iné mamy, ktoré uz mali tiez rakovinu krcku maternice. Tak isto (ako Ty) chceli uchránit svoje dcéry od tejto choroby a mysleli, ze urobia svojím detom dobre, nakoniec to olutovali...

slva72

ahoj som z toho totalne zhrozena dnes som to spomynala v robote kolegyne boli sokovane.neviem ako sa rozhodnem uz skor nie ale chcela som lebo ja sama mam operovany krcok maternicovy.

reni

Slava72...
Samozrejme, ze tu nikto nezartuje. Je to velmi vázna vec. Ked rozumies po nemecky a pozries si ten "link" co som dala, budes zhrozená.
Písu tam dievcatá, ktoré sa dali na HPV ockovat, o svojich zdravotných potiazoch, ktoré po tomto ockovaní dostali.
Sama sa potom mozes rozhodnút, ci si tieto vsetky risiká na seba zoberies, respektíve na Tvoju dcéru...
Informuj sa aj napr. cez google.de...