Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny

Príspevok v téme: Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny
lencok1

Uz som tu raz o tom pisala, mam taky problem, ze sa neznasam kvoli svojej jazve z popaleniny, mam ju uz 10 rokov ale v poslednej dobe to pocitujem este intenzivnejsie, niekedy ma normalne ovplyvnuje v mojich rozhodnutiach...ako napr. ked ma nejaky chalan chcel a pacila som sa mu, moja hlava povedala stop ze to nemoze byt pravda, lebo ja mam tu hnusnu jazvu...ja sa tym nicim a vazne sa nemam kvoli tomu rada, mne to uplne zmenilo zivot a zmyslanie a postoj k samej sebe...na to sa mi potom nabaluju dalsie problemy, z depiek sa uz liecim, ale ako mam vyriesit tento problem s tou jazvou...stratila som sa sama v sebe a vazne volam o pomoc, lebo to zacinam pocitovat vo vsetkom...mam pocit ze ten uraz mi ovplyvnil cely zivot alebo skor ja som si ho nechala ovplyvnit tym zmyslanim...stale si opakujem keby som sa nebola popalila nebolo by to to a to...a ide mi z toho sibnut, zacarovany kruh...a toto musi skoncit, inak sa naozaj scvoknem alebo si nieco urobim...co mam teda robit, ako sa mam zacat znasat aj s tou jazvou...ako si mam zacat verit, dovtedy som nemala problem, teraz si uz pomaly v nicom neverim:( som z toho velmi smutna a znicena
-----------------------
Popáleniny www.zdravie.sk

lencok1

inak eli66 ja nebyt tej jazvy som so sebou spokojna, ale mam ju...no co su omnoho horsie veci, a veru by som ju mala vyuzit vo svoj prospech a co ked ju mam...aspon som niecim ina vynimocna a mozno ju raz mat nebudem...ale skoda kazdeho dna, tarpit sa nad hovadinami, uz sama sebe leziem na nervy, ako to ponimam...uz takto dalej mysliet nevladzem, na vsetko sa da divat aj z inej strany...

lencok1

ahojte vsetci, dakujem vam za nazory a postrehy...
leee ked som citala tvoj prispevok az mi bolo trapne preco sa tu ja trapim:(...
ozaj eli66 a nepocula si o odstranovani znamienok laserom? moja sesterka bola a neostali jej tam ziadne jazvicky, po 5 mesiacoch sa jej koza uplne zahojila...teraz existuju take typy laserov ktore nezanechavaju jazvicky, len sa treba popytat

eli66

AhojLencok!
Ja mam 22,takze to je take obdobie, kedy sa chce zena pacit a byt dokonala..noco uz, priroda to zariadila inak..pisala si, ze je to prirodzene, no ja ti teda poviem, ze je to teda trapenie pekne...a hlavne psychicke, ked sa odlisujes od druhych..tie pocity menejcennosti a ubijania samej seba to je niekedy na nevydrzanie..druhym sa to lahko hovori, ale ked nemas silu v psychike, tak len tazko sa to da vytlct z hlavy..neviem moja, nechcem aby to vyznelo hlupo, ale ty mas tu jazvicku len na jednom mieste, tak si vies predstavit ako sa musim citit ja, ked su ozaj vsade??!!NO hruza..su sposoby odstranenia ako si pisala, ale kazde zanecha za sebou nejaku jazvicku, dokonca teraz som si v lete objednavala krem z ameriky na odporucanie jednej baby, ta cela hotova z neho, no a ja to teraz lutujem, lebo niektore tie jazvy su horsie ako tie znamienka co som tam mala...takze neboj, urcite neni tvoja jazvicka ta najhorsia vec na svete...drz sa papa

leee

Moja zlatá, chcel by som mať tvoju jazvu. Každému by som ju ukazoval a pýšil sa s ňou. Nemám oko. Vyzerá to fakt hrozne. Mám miesto neho protézu z nejakého plastu, ktorú si musím vždy pred spaním vyberať a ráno si ju pekne krásne vkladám späť do jamky, ktorá jediná mi ostala po skutočnom oku. Ver mi, nemal som a ani nemám to v živote ľahké. A možno práve tento handicap ma poháňa v živote dopredu. Dosiahol som veci, aké mi aj zdravý ľudia závidia. A o intímne priateľky som tiež nikdy nemal núdzu, haha. Neskrývaj to. Hovor o tom a tvár sa, ako by si mala niečo výnimočné. Niečo, čo by chcel mať každý.Ahoj

evul

gl: Myslim, ze pocuvat zdravy rozum a zaroven verit "zivej a mrtvej" vode sa znacne vylucuje :-D Akoze sorry, ale take blbosti, akym su schopni niektori ludia verit, fakt nemaju obdoby.

Lencok, som veeelmi rada, ze uz si na tom lepsie, a drzim Ti palce, nech sa Ti dari, horsia ako jazva na tele je urcite jazva na dusi...ale myslim, ze Tvoja dusa je krasna aj s nou, a ze Tvoje okolie to tak aj vnima :) No, ja mam problem so svojich stehien, a tiez som tu :-D Drz sa, uzi si Vianoce aj vsetko okolo...a nezabudni, ze usmev vyzera krasne vzdy ;)

bibiq

mala by si navstivit psychologia, lebo to ze zacinas takto uvazovat a to ze si ublizis je naozaj vázne...urcite nechces svojim blizkym a hlavne sebe dalej sposobovat starosti, lebo ako myslis ovplyvnuje vsetko...neskryvaj tento problem a zacni ho riesit este kym nie je neskoro...ber to ako dolezitu radu, prosim

gl

Myslím si, že na takých stránkach riešenie na popáleniny nenájdeš. Čítal som, kohosi kdesi brúsili. Typickí doktori. Za ten "brúsny kameň" si dali ridne zaplatiť cez poisťovňu.

Skús zadať na web živá a mrtvá voda. Poznám človeka, ktorého lekári odpísali. Po liečbe takou vodou dodnes nevedia čo a ako. Mala popálenú tvár od kyseliny. Dnes nikto nepovie že bola popálená. Lekári nad ňou mávli rukou po roku. Dnes by ju trápili na plestikách. Umývanie vodou trvalo mesiac. Musíš si vybrať, či budeš počúvať dobre sponzorovaného lekára alebo zdravý rozum.

...ber, alebo nechaj tak.

Arweena

ja si kafčo v práci moc nevychutnam rano, lebo uz meditujem, čo treba porobiť:) najlepsie si vychutnam cez vikend, teraz vychutnavam červené vínko:)
pekny večer

lencok1

no hej odbijem si to naraz, ale lepsie by bolo postupne:)....
aj u mna kavicky musia byt, rano nou vzdy zacinam:) a si ju vychutnavam:)