Ekzém na rukách

Sona345

Ja používam druhý rok kozmetiku protopan. Skúsila som aj ich výživové doplnky a zatiaľ som veľmi spokojná :-)

Nika_nika

Poradíte niekto dobrú kozmetiku na atopickú pokožku? ja som zatiaľ nemala šťastnú ruku pri výbere. Vždy mi zabrala až hormonálna masť

Sona345

Možno sa vám to bude zdať ako zvláštna rada ale umývajte si ruky čo najmenej a mydlo úplne prestaňte používať. To pokožku vľmi vysušuje. Skúste si v lekárni kúpiť umývaciu emulziu určenú na atopickú pokožku a ruky si často premasťujte - ale zase krémom pre atopickú kožu

Baborka

Mne pri atopickom ekzéme pomohla podpora imunity, dlhodobo som užívala esenciálne mastné kyseliny a laktobacily. Stres je veľmi častým spúšťačom ale zbaviť sa ho je v dnešnej dobe veľmi ťažké. Pomáha mi pobyt pri mori a na akútny problém mi lekárka doporučila prikladať odvar z čierneho čaju - to mi pokožku upokojí ale samozrejme nevylieči. Třeba zistiť či vám pokožku nedráždi nejaké kosmetika alebo chemikálie - mne vadila prostriedky na umývanie riadu a niektoré pracie prášky

eam

Nečítala som všetky príspevky, tak neviem či už niekto radil pána Dedíka z Tr.Teplíc. Ten údajne vie liečiť exémy,aj Hriadeľovej pomohol.

Jurajkooo

Zdravim precital som si vase prispevky a prosim o pomoc . Mam dyshidroticky ( atopicky) ekzem prevazne na prstoch rukach niekedy sa mi to rozsiry ale iba mierne na nohy alebo na lakte . Mam to uz asi 7 rokov bol som uz na 10 alergo testoch na Slovensku aj v Rakusku na koznej fakulte v insbrucku kde som tiez nepochodil Vyskusal som uz vsetko samozrejme nie naraz :-) kortikoidne maste,caje ,kupele (sol z mrtveho mora ) ,zabali v liecivom bahne(Luvos Heilerde nr.2), Colostrum aj mlieko aj tablety , Zinkove maste aj tablety, rozne ochranne kremi na obnovu a na posilnenie obrany schopnosti koze , tabletky na posilnenie imunity,atd . Jedine naco som prisiel bolo to ze spustac mojho ekzemu je stres ale to mi dalej nepomohlo. A v neposlednej rade som vyskusal aj homeopata ktory ma stal 100eur za 20 minut a stalo to za prd . Ja stale pevne verim ze sa toho dokazem zbavit a preto vas prosiiiim o nejake rady co by som este mohol vyskusat DAKUJEM prosim piste len ty co o tom mate nejake vedomosti Juraj.gajac@gmail.com