Chcem sa stat policajtom

Príspevok v téme: Chcem sa stat policajtom
marin 1807

Podľa Výnosu MV SR č. 62/1994 v znení Výnosu č. 13/2001 o stredných odborných školách PZ môžu na škole študovať iba príslušníci Policajného zboru, ktorí majú ukončené úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie. V praxi to prebieha tak, že občan musí byť najprv prijatý do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru a potom je vyslaný na našu školu, aby získal policajné vzdelanie. Štúdium na škole je organizované ako pomaturitné kvalifikačné štúdium v študijnom odbore bezpečnostná služba a jeho úspešným ukončením získavajú absolventi základné policajné vzdelanie. toto je tex zo Sterednej odbornej policajenj skoly v KOšiciach čiže moaj otázka ako sa stat členom olicajného zboru

kosa

viac info ziskate na kazdom oddeleni ZNB SR.

hoci psychotesty nie su narocne, narocna bude sluzba, nakolko bude treba vela charakteru prejavit v sluzbe.

miro1711

mozem sa opytat? ak by som chcel ist konkretne do policajnej sluzby v bratislave neviete ako by som mal postupovat?

uchadzac

Dobrý deň.
Chcel by som sa informovať, že nakoľko prísne sú kritériá na prijatie počas zdravotnej prehliadky. Je to natoľko prísne ako trebárs na vojenskej, že uchádzač musí mať absolútne 100-percentný zdravotný stav?
V detstve som mal určité zdravotné problémy, avšak dnes už som bez akýchkoľvek obmedzení a návštev u lekára.. Dnes športujem, to znamená že prípadné telesné testy, športové previerky (beh a podobne) by nemali byť problémom.. Ďakujem za odpoveď

lea23

patoss-Skusky vratane fyzickych musis zvladnut ci mas VS alebo nie!Potom je zaklad kam ta zaradia,ked prejdes vyberovym konanim.Nie vzdy cloveka zaradia na dostojnicke miesto, aj ked ma VS.Pokial ta zaradia na stredoskolske miesto, tak pojdes na SOS Kosice alebo Pezinok.Pokial na dostojnicke(tam musis mat min.BC)tak potom pojdes do devinskej-pravdepodobne.