Chcem sa stat policajtom

Príspevok v téme: Chcem sa stat policajtom
marin 1807

Podľa Výnosu MV SR č. 62/1994 v znení Výnosu č. 13/2001 o stredných odborných školách PZ môžu na škole študovať iba príslušníci Policajného zboru, ktorí majú ukončené úplné stredné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie. V praxi to prebieha tak, že občan musí byť najprv prijatý do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru a potom je vyslaný na našu školu, aby získal policajné vzdelanie. Štúdium na škole je organizované ako pomaturitné kvalifikačné štúdium v študijnom odbore bezpečnostná služba a jeho úspešným ukončením získavajú absolventi základné policajné vzdelanie. toto je tex zo Sterednej odbornej policajenj skoly v KOšiciach čiže moaj otázka ako sa stat členom olicajného zboru

fraisee

ked vidim policajtov v akcii alebo s nimi komunukujem, nezda sa mi zeby mali super fyzicku alebo vynikajuce znalosti z ktorehokolvek oboru..

rodrigez

Patricius ty vole, ty asi nebudes policajt... kua tolko gr. chyb po kope som uz davno nevidel. Aj ked ja ich tiez robim, ale co je vela to je vela... Si z juhu asi co? Alebo ste mali na zakladke particku policajtov co vam vykladali ake super je to robit?

rodrigez

Carie ja nejazdim 150 mimo mesto, ale zda sa mi blbost na ceste mimo obce (napr. mezdi Salou a NZ) kde je cesta skoro ako dialnica ist 90. Ked tak aspon 100. Okrem toho ked ma namerali bolo to o 16 co znamena 106 nie 150 a viac. Ak sa drzis teorie ze kto prekracuje rychlost je potencionalny vrah, tak to je potom kazdy jeden vodic. Neexistuje jediny, ktory by rychlost neprekrocil. Skus ist z BA do KE podla predpisov a garantujem ti ze pod 10 hodin to nedas...

eva jakabová

Ahojte,
prosím vás vie mi niekto vás dať k dispozícii psychotesty na prijímačky na Policajnú akadémiu do BA, aspoň približne??? Vďaka, Eva.

patricius

Na policajnu skolu a teda do zboru sa len tak lahko nedostanes. Su tam velmi narocne psychotesty, trvaju zhruba 6-8hodin. Fyzycke previerky tiez nezvladne hocikto ale da sa.. No a samozrejme musi byt aj uroven slovenciny dobra, ved je tam aj jazykova skuska. Celkovo ked si to porovnam s prijimanim policajtou v inych krajinach ako je napr. Francuzsko alebo Anglicko, tak u nas je to pre adeptov daleko tazsie prejst uspesne skuskami. Dokonca v tich krajinach nemusis mat ani ich obcianstvo ale vediet dobre jazyk..

Carie

rodrigez: mna skor zajima, kto moze jazdit rychlo ako blazon a zabijat nevinne obete ako zitny! aj ty si potencialny vrah a urobili by lepsie, keby ti vzali vodicak aspon na 5 rokov!