Tehotna s reumatic.chorobou alebo potrat?

Príspevok v téme: Tehotna s reumatic.chorobou alebo potrat?
tina

Prosim vas o pomoc a radu. Pred par dnami som sa dozvedela, ze som tehotna a neviem co dalej, pretoze trpim reumtologickou chorobou Sharpov syndrom(ktora je teraz v kludnom stadiu). Zijem v BA ale mojho reumatologa mam na vychode, co ma trochu paralizuje. Chcela by som vediet, ci ta choroba moze nejak ovplyvnit vyvoj dietata alebo mna a dieta nejak ohrozit. Nenasla som ani ziadnu zmienku v tejto suvislosti na internete, ani ziadnu online poradnu, preto sa obraciam na vas, ci niekto nema podobnu skusenost. Neviem ako sa rozhodnut,ci si to dieta nechat s rizikom, ze to nemusi byt ok alebo podstupit radsej interupciu. Dakujem..
---------------------
Interupcia - www.zdravie.sk
Potrat - www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

nicol

jesy5, keby dieta do 12tyzdna bolo clovekom, tak by sa to nevolalo \"plod\" ale uz rovno \"dieta\", este to nema s prvkami cloveka nic spolocne, lebo sa to len vyvyja.

jesy5

Klarisa, ako vidim, mas malo informacii, ked nevies, ze dieta sa stava clovekom uz od pocatia. a ja nerozhodujem radu, len som jej napisala.

klarisa

jesy5 neprehanaj, ze ked niekto pojde na potrat v zaciatkoch (kedy este plod nema nic spolocne s clovekom) a vyhodenie porodeneho dietata do kontajnera, ze to je to iste, su to dve uplne rodielne veci. Kazda zena ma pravo sa sama rozhodnut o jej zivote a osude a pokial si je vedoma, ze by sa o dieta nemohla postarat a nema na to podmienky, tak nech to radsej predcasne ukonci. Pri miniinterupcii su len nizke rizika do buducna, horsie by to bolo v neskorsom stadiu. Nerozhoduj za nu, ona by to dieta vychovavala, nie ty. Nech spravi tak, na co sa citi.

jesy5

Vrazdou sa nemysli len to, co si napisala o ciganke, ktora svoje dieta vyhodi do kontajnera, ale tvoj skutok sa stane vrazdou. to mas to iste, ked vyhodis dieta po porode alebo ho zabijes este pred narodenim. Ja ta nesudim, sudit moze jedine Boh. Ja som ti chcela len takto nejako pomoct, ale ako vidim si zaryta a nedas si povedat. Nie je to hocijaka vec, je to vazna vec. Mozno je pravda, ze milion zien potratilo a teraz maju zdrave deti, no nie kazda moze mat neskor zdrave deti. Na internete sa docitas, ako to ty nazyvas strasidelne hnusne pribehy, ale zialbohu je to pravda. Tak to v skutocnosti je, nie je to ziaden vymysel. Nehnevaj sa, ale mozno ti je z tych clankov ako si napisala zle, ale aby ti potom nebolo zle zo seba samej, zo svojho hnusneho skutku. Neviem preco su zeny take, na jednej strane su rady ked maju male deti, no na druhej strane ich nechcu a radsej si zvolia potrat, lebo deti prinasaju podla nich problemy. tak potom neviem, preco si nedavaju pozor! Dufam, ze si uvedomis svoju chybu.

jesy5

Ano jesy5 ja ta chapem ale je rozdiel presviedcat a poradit. Mne je jedno, ze nejaky zaryty katolik mi zacne vykladat, ze potrat je vrazda. Podla mna je vrazda, ked to clovek urobi umyselne a nie z presvedcenia, ze vie ze tomu dietatu nebude moct dat to, co by malo mat.Vrazda je, ked ciganka porodi doma a vyhodi male do kontajnera. Iba boh ma moze sudit a nie nazory prehnanych fanatickych katolikov, ktori si stoja za svojim nazorom, ze nekonam dobre. Je milion zien, ktore podstupili interupciu, alebo potratili samovolne a maju teraz krasne, zdrave deti. No na internete sa docitas len strasidelne hnusne pribehy, ktore su len propagandou aby zeny ktore nad tym premyslaju to radsej nerobili, je mi z toho zle..sama manipulacia. Mam este cas na rodinu a ak nebude, tak to bude vola Bozia, asi takyto je moj konecny postoj voci tomu.

jesy5

Tina, na dieta sa mas tesit! Aj take dieta ma pravo byt stastne bez ohladu na okolnosti. Nemozes to porovnavat so silikonovymi prsiami, liposukciou, to je umele, ale zivot je plnohodnotny. Ani nevies, ako by ti prave toto dieta mohlo v buducnosti pomoct, utesit ta ked ti bude horsie . Aj ked hovoris, ze si veriaca, nezda sa mi, lebo by si inak hovorila, ale hlavne inak konala. a myslela si na to,ked pojdes na potrat, ze nemusis mat potom uz dieta? Si slobodna, ale mysli ze aj dieta je slobodne a pravo zit. Teraz to nechapes, ale potom pochopis, zialbohu bude uz neskoro. rada by som ti bola kamaratkou, ked hovoris, ze nemas kamaratky, ktore by ti pomohli a stala pri tebe. Prajem ti niekoho blizkeho, aby ti prehovoril do duse a pomohol s tym. ja viem, ze ja som len nejake co ti odpisuje, ale chcem ti aspon takto pomoct. Este sa nevzdavaj. skus sa poradit s niekym kto tejto chorobe rozumie. Drz sa, prajem ti len to najlepsie, skus popremyslat, je vela veci proti, ale ovela viac za zivot dietata.

tina

jesy5, ano ja viem, ze zivot je o prekazkach a ich prekonavani a mojou je teraz to preco som sa rozhodla a idem ju prekonat hoc aj stym rizikom ake prinasa. Samotne tehotenstvo s mojou diagnozou moze byt tiez riziko, takze nemam co stratit. U z som pevne rozhodnuta, nieje teraz vhodne obdobie ani prilezitost aby som priniesla na svet dieta, ktore nebude mat plnohodnotny zivot. S priatelom sme kratko a neviem ako by sa to vyvyjalo a preto, chcem ho este viac spoznat,pracovat a zabezpecit si lepsie podmienky do buducna pre vytvaranie rodiny. Som veriaca ale tieto "katolicke propagandy" ze potrat je vrazda a ine zvasty ma nepresvedcia. Dnes ma clovek pravo rozhodovat o svojom tele, co chce a co nie, kedysi tieto moznosti neboli. Dnes ked chce zena velke prsia, tak si da silikony, ked chce byt chudsia, liposukciu, ked mladsia, plastiku, preto aj ja som sa rozhodla zmenit nieco podla coho usudzujem, ze este nieje ten spravny cas.

jesy5

Ahoj, ja sice nerozumiem ake nasledky ma ten syndrom, ale urcite viem, ze keby som bola v tvojej situacii, nedala by som si dieta zobrat. Je Bozim darom a ma pravo na zivot. vela parov nemoze mat deti a chceli by mat. Dieta je to najkrajsie co mozeme ako dar dostat, aj ked su v zivote trapenia. nikto nema zivot bez trapeni a bolesti. Zivot prave je o prekazkach, ktore musime zdolat. Neviem, ci si veriaca, ale jedine Boh ti pomoze.On ti dal zivot, tak neber ho prosim tomu malemu bezbrannemu dietatu, ktore uz je clovekom. Prosim ta, nechod na potrat!!! Budes sa citit hrozne, nie nadarmo su vsalijake informacie o potratoch a ich nasledkoch. prosim mysli na to!!!

tina

lea ja uplne neviem iba viem,ze je to choroba reumat.charakteru, lekari tiez do toho moc nevidia, obcas som sa citila zvlastne, ked zacali listovat v ich lexikonoch a hladat co to vlastne je, inde zas na mna chodili civiet ako na zjav, nic prijemne.Inak to nieje navonok viditelna choroba. Keby ste vedeli cim prechadzam,dozvedela som sa, ze po zakroku moze ten syndrom prepuknut. Mam hrozne depky, neviem co dalej, je mi uplne hrozne :,(