chudokrvnosť

JonnyR

Ludia?? Oficialne trpim mozgovou tetaniou od 2007 a k tomu este Tinnitusom- piskanie v usiach. Ale chcel by som poradit ci netrpim aj nejakou zavaznou anemiou, lebo uz na zakladnej skole sa mi stavalo ze ked som sa nenajedol, citil som sa slaby s nevolnostami. A potom ma doma bolievala hlava. Niekedy na strednej som mal aj zistenu anemiu, tak som uzival oxid zelezity - take hnede tabletky a citil som sa z toho hrozne. A dnes je to tak, ale akesi horsie lebo ked sa do syta najem citim sa skvele. Akonahle som bez jedla, zacnu sa mi diat take veci, ako navaly tepla, potenie, slabost, zavraty, zvlastne bolesti prsnych svalov a krce lytkovych svalov, velmi rychle slabnutie svalov proste strata ich pevnosti a objemu, sucho v ustach a srdcove arytmie - pravdepodobne palpitacie. Tie srcove arytmie niekedy su niekedy nie.
Na zaciatku marca 2011 som bol na vysetreni krvi. Ale vysledky boli v norme. Ziadna hypoglykemia ani chudokrvnost. Takze neviem, ci je to len prejav mozgovej tetanie, alebo to bude aj nejaka maskovana chudokrvnost.
Akoze, ja nemam problem pribrat na hmotnosti, staci ze pravidelne papkam. Takze nejake parazity, hlisty to zrejme nebudu. Len mi je zahadou, ze moje svaly tak podozrivo stratia formu ked sa nenajem.
Ake vyzivove doplnky by ste mi doporucili?? Mam 26 rokov, vahu od 85 do 88 kg, vysku 190 cm. Zjem takmer vsetko, mavam velky apetit. Momentalne cinky nedviham.
moj email je awesomeone@post.sk
Dakujem

RNG

Predavkovanie zelezom poskodzuje srdce a mozog.Vedie dokonca k porazkam.
Znacna cast ludi s anemiou nema nedostatok zeleza, ale nedostatok vitaminov B-6, B-12 a kyseliny listovej(folic acid). Takze tieto by som adresoval skor, nez by som bral extra zelezo.
Zelezo sa z organizmu straca totiz len rastenim vlasov a nechtov(menej, nez 2 mg denne) a krvacanim. Telo nevylucuje zelezo tak, ako vacsinu mineralov(sodik, draslik, vapnik, magnezium). Takze pomerne dost malo potrebuje.
Aj absorbcia je obvykle len 10%.
Na hemoglobin je potrebna aj med, ktora sa vstrebava len za nepritomnosti zinku a zeleza obvykle.

3martina3

bebe - myslim, ze zelezo sa z organizmu nevyplavuje a jeho nadbytok sa uklada do organov, čo ma za nasledok ich nespravne fungovanie (napr. pecen, srdce, traviaci system)...

zuzulieena

no velmi ste mi pomohli dakujem:)),ozaj beBe pecienku nemam ani ja rada:Dtak vyskusam tie jablka bez klincov...:)))

RNG

Nie je kdnoduchsie zobrat jablcnan zelezity(Iron maleate). Alebo este lepsie, ovela lepsie absorbovatelny Glycinat zeleza(easy iron,26 mg zeleza na kapsulu)?
Tak mas zarucenu presnu davku v optimalnej vazbe na absorbciu.
Zelezo je totiz dost citlive na predavkovanie

beBe

ahoj, ja som tiez anemicka (tazka) . Za roky anemie a tj i skusenosti ti odporucujem nasledovne: cvikla, cista hroznova stava bez cukru a vsetkeho, jablka napichane so sterelizovaními klincami ( robi sa to nasledovne: jeden den napichas klince do jablk - nechas 24h odstat a na druhy den zjes /bez klincov :D / a napichas dalsie jablko , moze byt s tymi istymi klincami. Ak uzivas zelezo (najlepsi je maltofer- obsahuje aj kys. listovu. )uzivaj ho aj spolu s vit. C -podopruje lepsie vstrebavanie zeleza. Dalej hovazdie masko a pecienka - tu ja vsak nemozem ani citit a tak som ju ani nikdy nejedla. Cvikla- cervena repa je vsak na 1.mieste ... zevraj je najucinejsim prostriedko v boji proti anaemii . Ja osobne ju nemam rada a ani som ju nikdy nejedla ... mne pomohla NESKUTOCNE - viac ako vsetky tabletky etc ... HROZNO A HROZNOVA STAVA ... (skoda, ze je po sezone ) . Momentalne Hemoglobin 107 predtym 67 . Zelezo sa mi vsak zle vstrebava a ja neviem cim to bude . Vela Stastia .