Bolesť hrdla 3-ročného dieťatka

hudanek

chcem vas poprosit dnes sa objavyli bolesti hrdla a este mu tecie z nosteka a ma 5 mesiacov. ak mozte pomozte co bi mu pomohlo?

na cmulanie nie

takemu malemu dietatu by som neriskovala ziadne pripravky na cmulanie, vzdy existuje riziko zabejnutia.na bolest ibuprofen syrup/ak nema astmu samozrejme alebo nie je alergicke/a takisto niektore syrupy na vlhky kasel/tymomel,skorocelovy syrup/vytvoria povlak na hrdle co moze znizovat podrazdenie.mentolove by sa detom nemalo davat vobec!

anka111

Dakujem velmi pekne za rady, bolest v hrdielku po dvoch dnoch presla, teplota sa nedostavila ani kasel, takze to urcite bolo tym studensim napojom. V lekarni mi nedoporucila nic len caje, ked nie je kasel ani teplota. Kupila som jej granulkovany harmancekovy cajik pre dojcata a tak jej chutil, ze ho pije doteraz :) Mimochodom zvlhcovac vzduchu mame, bez neho by bol ten prekureny vzduch nedychatelny, doporucujem kazdemu. Este raz dakujem za rady. Pekny dnik.

RNG

Med obsahuje plno baktericidnych latok, zialbohu, kedze je zbierany casto zo zamorenych uzemi obsahuje aj priemyselne zamorenie.
Cibula je mierne baktericidna, ale najsilnejsia latka, ktoru na tieto problemy obsahuje je quercitin, ktory je silne protizapalovy.
Zialbohu, to je moja skusenost z detstva, tak osklivo chuti, ze som mal z toho psychologicku traumu, ked to mama do mna nalievala. Podobne aj zo smradlaveho rybacieho oleja.
Dnes su na to vytazky v kapsuliach, hoci pre 3 rocneho prehltnut kapsulu je stale nemozne, ale obsah sa da rozpustit v jedlach.
A rybacie oleje su "konzervovane" proti oxidacii antioxidacnym vitaminom E, takze smrdia podstatne menej.

gina1

Homeogene je naozaj vyborny, plne suhlasim ja osobne mam s homeopatikami velmi dobre skusenosti, bohuzial nezaberu kazdemu ale urcite treba skusit!

lilgulka

som lekarnicka, pre take male babo je vyborny homeogene 9, cmulat kazdu hodinu jednu tabletu a po zlepseni stavu treba intervaly predlzovat az po 3xdenne 1 taletu,mozete jej kupit aj caj z prvosienky alebo divozela, spravit zapar z tretinovej davky ako pre dospelych, velmi dobre sa tym tlmia bolesti v dychacich cestach, mozete pridat aj med, potom je to este ucinnejsie, alebo este recept starych materi, nakrajat cibulu a pridat med, ked cibula pusti stavu,treba ju podavat po lyzickach, nie to sice velmi vonave, ale detom to vacsinou chuti

RNG

Bylinne cukriky Ricola su dobre na bolave hrdlo, alebo nieco, co obsahuje zinok, aspon tu v USA je takych cukrikov plno.

gina1

A co skusit Tantum verde sprey, bolesti hrdla su vacsinou v noci lebo je vzduch prekureny a suchy, na to inak odporucam zvlhcovac vzduchu alebo aspon mokre uteraky na radiator.