Bolesť hrdla 3-ročného dieťatka

lana123

Ja ma skusenost aj ,ze takto zacina laringitida,ale to nemusí byt.Na to sa dava calcium ,ale to by bola asi zachripnuta a vtedy davam este aj fenistil kvapky.Ale teraz je este otazka co sa z toho vykluje:).Skor po kazdom jedle umyt zubky....

anka111

Nie je ani zachripnuta. Mozno je to zaciatok choroby, teplota sa dostavi mozno dnes, mozno zajtra. Hrdielko ju boli od vcera vecera, v noci sa 4x zobudila s placom, ze ju boli hrdielko. Davala som jej med a caj s medom a nakoniec som jej ponukla cukrik, ktory jej zda sa ze pomohol, lebo potom kludne zaspala a teraz spinka. Lekar dnes nerobi, ale lekaren ano. Chcela som sa poradit, ci niekto nevie o nejakom liecivom cukriku. Ak sa nic nedozviem, ked sa malicka zobudi, pojdem do lekarne a spytam sa tam, no cez net to byva rychlejsie, najma, ked este nemozem odist, ked mi malicka spinka. Predpokladam, ze ju boli hrdielko pretoze sme sa vcera dlho vonku sankovali a dzusik, ktory sme mali zo sebou bol studenejsi, nez by mal byt. Nic ine ma nenapada. Teraz hlavne chcem, aby sa jej ulavilo od bolesti. Ked radia skusenejsie mamicky, zda sa mi to doveryhodnejsie, ako v lekarni, kde sa snazia predat liek. Ak to ide bez lieku, ze by mala niektora mamicka skusenost, co zabralo jej dietatku, tak by som to brala radsej. Alebo keby som vedela, ze je nejaka cmulacia tabletka pre deti. Vacsina takych ako Orofar, Coldrex, Strepsil...je az od 4 rokov, niektore az od 8-12 rokov.