Ako dlho sa lieči chrípka?

Príspevok v téme: Ako dlho sa lieči chrípka?
do boja

Vo štvrtok som bola u lekárky, bola som unavená, bolelo ma hrdlo.... Dala mi antibiotiká. Večer mi už nastúpila aj teplota a ako na potvoru aj menzes. NO katastrofa. Dnes je utorok, z antibiotík mi nie je najlepšie na žalúdok /ale už mám len poslednú pirulku/. Ešte som slabá, potím sa, teplotu nemám, je mi zima. Koľko sa lieči chrípka? Je pravda že ako sa mi trochu uľavilo, tak som varila, žehlila = veď viete rodina. Ale už chcem byť fit. Veď ani vianočné darčeky ešte nemám nakúpené. Uf.

ajkaa

prvykrat pocujem ale vyskusam to s tymi prstami.
fakt to funguje, janik? odkial to mas, ani moja stara mama to nespominala.

panča

chripku sposobuje virus, antibiotikami sa nelieci. Takze lezat, vela tektuin pit, zvysit prijem vitaminov. A ako sa hovori -neliecena sa lieci 7 dni aa liecena tyzden.A prechodenie moze priniest ,,super" nasledky

marhula

ja som to robila tak, ze som vriacu vodu dala do pohara a detom prostrednik- stredny clanok k horucemu poharu prikladala.

RNG

Na chripku osobne pouzivam masivne davky neutralneho vitaminu C( odporucene Linusom Paulingom pred mnohymi rokmi)vo forme calcium askorbate alebo jeho vyborna forma Ester C. Pouzivam 1 gram za hodinu, neprestajne 2 dni, v noci 2-3 gramy kazde 3 hodiny, ja som uz stary pan a pravidelne sa budim. A za 2 dni je po viruse. Bez horuciek(teda ked to chytim na zaciatku, hodiny rozhoduju pri virusoch, neslobodno sa otalat.
Inac denne pouzivam zinok, selen, obcas probiotika, takze uz tam mam naskok pred ostatnymi.
V pripade silnych viralnych infekcii su ucinne: betulin(z brezovej kory, 2x500 mg), befungin(vytazok z brezovej huby chaga, 7-10 gramov), larrea tridentata,2x1+ gram,
Pripadne kombinacie tychto so sirokospektralnymi antimikrobialnymi sa oplatia, lebo v case oslabenia moze clovek nachytat sekundarne infekcie, z ktorych niektore si nosime cely cas v tele(aspergillus pneumoniae, chlamidie,virusy herpesov a Epstein Barr, mozno aj cytomegalovirus a ine)
Ja beriem standardne GSE a Oreganovy olej.
Chripka je vytlcena za 2 dni, pokracujem v brani sirokospektralnych cely tyzden, alebo az 10 dni pre istotu, samozrejme to som v plnom pracovnom nasadeni cely cas.Ziadne "marodovanie" sa nekona.

m janík

najrýchlejšia liečba:pozri dlaňovú stranu ruky,stredný prst,prostredný článok.Zober nejaký kovový predmet (napr.príborový nôž) a nahrej ho v horúcej vode a s ním potom nahrievaj stred prostredného článku.Viac krát-na obidvoch rukách.Ak to budeš dobre robiť,tak za 15-20 min.budeš vyliečená.
Upozornenie-neplatí to pri angíne,ale platí to aj pri nachladnutí.Ak si mimo domova,tak si kúp horúcu čiernu kávu (čaj) a oblapavaj tú horúcu šialku-Akupunktúra ,

agina

Zbytocne si do seba pchala antibiotika. Chripka trva tak tyzden. Na nu ti uplne postaci Paralen/na teplotu a od bolesti/, bylinkove caje, nesytena cista mineralna voda, med, cibul cesnak a do tyzdna si uplne fit. Hlavne nejake ovocie a vela vitaminu C. Po tych antibiotikach si naordinuj rychlo probiotika, aby sa ti upravila mikroflora v crevach. Dobre probiotika dostanes kupit na -odkaz odstránený-