Vyklbenie kolena

Príspevok v téme: Vyklbenie kolena
monsterix

Dobry vecer, asi pred 10 dnami sa mi pravdepodobne vyklbilo koleno na lavej nohe, bolo to na diskoteke (kamarat oslavoval narodeniny) a pri trosku neprirodzenom polozeni lavej nohy doprava mi akokeby vybehla ta kost (fibula) z toho puzdra. Ja som to nevidel, ale akonahle sa mi to stalo, som si lahol na zem a pocitoval strasnu bolest v nohe. Kamarat mi po par sekundach do toho buchol a ja som citil ako sa mi to vratilo spat do puzdra. Ale odvtedy mam dost problemy, domov som dosiel len tak tak, rano som isiel na traumatologiu kde mi robili roentgen kolena, dost som nepochopil co mi povedali, ale dali mi taku ortezu. Prve 2 dni potom mi bolo relativne fajn, mohol som ako tak chodit, ale na treti den mi zacalo opuchat lytko a doteraz ma hrozne boli ten sval ktory ide zozadu kolena az po achylovu patu. Presnejsie ta cast medzi achylovkou a zaciatkom lytka. Nemozem doslapnut na nohu, pretoze to hrozne boli (a ani sa neda tou bolestou). Ked mam nohu v klude, tak ma na dotyk nic neboli. Ale ak sa dotknem a trosku stlacim lytko, dost to zaboli. Este toto spomeniem, ze ked lezim dlhsie, tak mi to akokeby odpuchne a relativne viem ohybat kolenom. Ale akonahle sa chcem postavit, tak sa mi to vsetko vrati a takmer vobec neviem chodit. Dost ma to uz unavuje, vobec neviem kedy mi to chce odpuchnut. Opuch mi brani aj ohybaniu kolena. Od vystretej nohy az po uplne skrcenie zdravej nohy moze byt tak 130 az 160°, lenze ja tu poskodenu nohu mozem ohybnut max. tak na 90° uhol.Kedze mi to opuchlo, poslali ma na cievne. Na cievnom mi uz dali aj nejaky flexaparin aby som nahodou nedostal trombozu, aj nejake lieky na cievy. Lava noha v lytku mi opuchla o viac ako 2cm oproti zdravej nohe. Ale podla mna to nebude v cievach. Este stale cakam na ultrazvuk aby sa to mohlo vylucit.

Takze vobec neviem co mi je, co si mam o tom mysliet, ako dlho to budem mat v takom stave, co je potrebne robit aby sa to dalo dokopy. To je nase zdravotnictvo. Vsade si Vas pohadzuju ako horuci zemiak aby nemali starosti. Som uz z toho unaveny, jednak nemozem chodit do skoly ani do roboty, ani nikam. A ked chodim, tak nohu musim mat uplne vpredu aby sa mi ten sval vzadu nenatahoval, lebo mi to sposobuje bolest. Zda sa mi, ze sa mi to vobec nezlepsuje, ale skor zhorsuje. Ziadne lieky mi opuch neutlmuju, nepomaha ani ten slavny Fastumgel. A nad tou castou ako je pata sa mi vytvorila taka podliatina.

Kto vie ako to vyliecit? Ako dlho sa to uplne vylieci tak, ako druha noha? :( Som uz zufaly... este nikdy sa mi nieco podobne nestalo. Niektori hovoria, ze ked to raz vybehne, tak ze moze aj znovu. A lekar mi povedal, ze ked mi vyskoci este raz, tak pojdem pod noze. Hrozny pocit :(((
Ospravedlnujem sa za vycerpavajuci prispevok a dakujem za kazdu radu

monsterix

takze mi to znova rentgenovali a nic tam nebolo... nemam nic natrhnute, len poriadne natiahnute slachy... (aj ked neviem neviem, mozno by MR nieco ukazala ale tam ma neposlal) ale noha je stale opuchnuta. boli ma cely quadriceps, lekar povedal ze by som to mal rozcvicit :/ ta neviem ze jak ked ma to boli.. zatial si na ten sval davam fastum gel a bandazujem si nohu... uvidime v najblizsich dnoch ako to dopadne (uz 16-ty den potom).

zuzana 30

ja som mala vyklbene koleno pred rokom,pretrhnuty meniskus,doteraz sa neviem z toho spamatať.vedela som chodiť len s ortezou strašne to bolelo,nakoniec mi koleno operovali,liečba trvala 3/4 roka,koleno ma stále boli,vobec si nekluknem,chodim v pohode ale pri záťaži boli.mam 30 rokov,ale citim sa cna 50.dosť ma to obmedzuje,dufam že dopadneš lepšie.

lucia87

No ja nie som sice ziaden expert, ale urcite by som s tou nohou nehybala a uz vobec necvicila. Pokial to mas opuchnute, tak uz vobec nie. Ja som mala ale zo tri krat poriadny vyron clenka (vzdy toho isteho), ale viem, ze mi lekarka povedala, kym je opuch, byt v klude, nehybat, vyloz si nohu a kukaj telku, citaj si, spi, hraj hry na PC, nechaj sa doma obskakovat... Cvicit budes az ti noha odpuchne a prestane tak boliet, neboj a lekari ti sami povedia kedy je cas cvicit. Inak moj skromny nazor je tiez natrhnuta slacha...Ale neviem, ak by to bolo velmi vazne, uz by ti ju uz zoperovali ( a teraz nezlahcujem tvoj problem, som si ista, ze tieto veci vedia sakra boliet). Drz sa a napis, co ti povedali!

monsterix

takze dnes som bol druhy-krat na cievnom no tu mi pozerali uz celu nohu... cievy v poriadku, ale ultrazvuk ukazal krv niekde v lytku, tak doktorka povedala ze mozno mam natrhnuty sval preto ma to aj tak boli.. takze pojdem na magneticku rezonanciu a tam sa to uvidi. ale ak budem mat natrhnuty sval alebo slachy, caka ma sadra :((( neprijemne

RNG

Ja nemam nic spolocne s liekmi, ale len s potravinovymi doplnkami, ktore pomozu telu odstranit poskodenie a regenerovat celu poskodenu oblast.
Odporucene potravinove doplnky najdes vselikde, aj v mojich obchodoch.
Hlavne by som ti odporucil Bromelain(1200GDU denne)Glukosamim(1.5 gramu denne a MSM, 1-2 gramy denne.
Na konkretne znacky, zlozenia a ceny sa mozes pozriet na Google.sk a porovnat, ked chces doporucenie odomna, napis svoju E-mail adresu.