Vyklbenie kolena

Príspevok v téme: Vyklbenie kolena
monsterix

Dobry vecer, asi pred 10 dnami sa mi pravdepodobne vyklbilo koleno na lavej nohe, bolo to na diskoteke (kamarat oslavoval narodeniny) a pri trosku neprirodzenom polozeni lavej nohy doprava mi akokeby vybehla ta kost (fibula) z toho puzdra. Ja som to nevidel, ale akonahle sa mi to stalo, som si lahol na zem a pocitoval strasnu bolest v nohe. Kamarat mi po par sekundach do toho buchol a ja som citil ako sa mi to vratilo spat do puzdra. Ale odvtedy mam dost problemy, domov som dosiel len tak tak, rano som isiel na traumatologiu kde mi robili roentgen kolena, dost som nepochopil co mi povedali, ale dali mi taku ortezu. Prve 2 dni potom mi bolo relativne fajn, mohol som ako tak chodit, ale na treti den mi zacalo opuchat lytko a doteraz ma hrozne boli ten sval ktory ide zozadu kolena az po achylovu patu. Presnejsie ta cast medzi achylovkou a zaciatkom lytka. Nemozem doslapnut na nohu, pretoze to hrozne boli (a ani sa neda tou bolestou). Ked mam nohu v klude, tak ma na dotyk nic neboli. Ale ak sa dotknem a trosku stlacim lytko, dost to zaboli. Este toto spomeniem, ze ked lezim dlhsie, tak mi to akokeby odpuchne a relativne viem ohybat kolenom. Ale akonahle sa chcem postavit, tak sa mi to vsetko vrati a takmer vobec neviem chodit. Dost ma to uz unavuje, vobec neviem kedy mi to chce odpuchnut. Opuch mi brani aj ohybaniu kolena. Od vystretej nohy az po uplne skrcenie zdravej nohy moze byt tak 130 az 160°, lenze ja tu poskodenu nohu mozem ohybnut max. tak na 90° uhol.Kedze mi to opuchlo, poslali ma na cievne. Na cievnom mi uz dali aj nejaky flexaparin aby som nahodou nedostal trombozu, aj nejake lieky na cievy. Lava noha v lytku mi opuchla o viac ako 2cm oproti zdravej nohe. Ale podla mna to nebude v cievach. Este stale cakam na ultrazvuk aby sa to mohlo vylucit.

Takze vobec neviem co mi je, co si mam o tom mysliet, ako dlho to budem mat v takom stave, co je potrebne robit aby sa to dalo dokopy. To je nase zdravotnictvo. Vsade si Vas pohadzuju ako horuci zemiak aby nemali starosti. Som uz z toho unaveny, jednak nemozem chodit do skoly ani do roboty, ani nikam. A ked chodim, tak nohu musim mat uplne vpredu aby sa mi ten sval vzadu nenatahoval, lebo mi to sposobuje bolest. Zda sa mi, ze sa mi to vobec nezlepsuje, ale skor zhorsuje. Ziadne lieky mi opuch neutlmuju, nepomaha ani ten slavny Fastumgel. A nad tou castou ako je pata sa mi vytvorila taka podliatina.

Kto vie ako to vyliecit? Ako dlho sa to uplne vylieci tak, ako druha noha? :( Som uz zufaly... este nikdy sa mi nieco podobne nestalo. Niektori hovoria, ze ked to raz vybehne, tak ze moze aj znovu. A lekar mi povedal, ze ked mi vyskoci este raz, tak pojdem pod noze. Hrozny pocit :(((
Ospravedlnujem sa za vycerpavajuci prispevok a dakujem za kazdu radu

monsterix

no takze dnes som bol na cievnom na ultrazvuku a vobec nic mi nezistili, ze nemam trombozu co som rad :) ale noha ostala v takom istom stave... cez noc mi uplne odpuchne a vyzera ako druha, ale akonahle sa chcem postavit, tak je to skoro nemozne a o chvilu mi zase napuchne. vobec tomu nerozumiem. nemozte napisat nejake blizsie informacie o tych liekoch, kde je mozne ich zohnat, ktory konkretne a orientacnu cenu? dakujem

RNG

Asi mas natrhnute slachy, iste poskodene aj klbove puzdro.
Na urychlenie hojenia potrebujes materialy na klby a slachy a na odpratanie opuchov nieco protizapalove, hlavne enzymi, ktore sa postaraju aj o pravdepodobne vyrony a krvne zrazeniny, napr Bromelain, nattokinasa a serrapeptaza.
No a nejake zmesy na klby a slachy obsahujuce hlavne Glukosamin, chondroitin, MSM,hyaluronicku kyselinu, hydrolyzovane gliky, zivocisnu zelatinu a podobne.

ethel

noha by mala byť čo najviac v klude a v mierne zvýšenej polohe.Elastickým zaviazať ale nie silno,len spevniť a na noc odviazať!

monsterix

no zajtra idem na ultrazvuk na cievne a v piatok idem ku tomu lekarovi na traumatologiu na kontrolu... ale neviem.. je mozne ze by som na vianoce uz mohol normalne chodit? dost podstatne... mam obvaz len neviem ci si ho mozem dat natesno... lebo zase nechcem aby sa mi nieco nedokrvovalo... co je najlepsie? mat tu nohu v klude a nechodit? alebo to nejak cvicit? ale ako ked ma tie svaly bolia :( ja by som ich rad cvicil ale bolest sa neda prekonat

monsterix

no vlastne tam mi rentgenovali len koleno... neviem vobec nic som si nezapamatal co mi povedal... ale spominal nieco s meniskom a ze nie je vylucene ani prasknutie neviem coho asi nejakeho klbu... to je jedno, koleno si myslim ze mam normalne, skor ma trapi to lytko... neviem.. moze byt pretrhnuty nejaky sval? alebo natiahnuty? (asi pooooriadne)... lebo ja vobec neviem zdvihnut chodidlo dohora (pri tejto cinnosti sa prave natahuju svaly zozadu nohy ktore ma bolia) takze blbe. Myslel som ze sa to bude dnami zlepsovat, ale vobec nic. Co treba robit aby sa to vyliecilo? :(

ethel

a čo ti vlastne povedali na traumatológii?Fastum gel je hlavne od bolesti..ja by som si dala obyčajnú octanovú masť a bandážovala by som si nohu (elastickým obv.)až nad koleno od prstov na nohách.