po operácii

Príspevok v téme: po operácii
diana

dobrý den, som týžden po operácii, vybrali my maternicu aj s vaječníkmi, prosím keby ste my poradili, ako sa čo najrýchlejšie zotavím, prečítala som si príspevok Ivky v jednej téme, kde popisuje následky po vybratí vaječníkov, dost ma vydesil, prosím ak je tu niekto s takýmto istým prblémom, nech my napíše

diana

lea, ja som toho mala viacej na maternici 4 myómy a ešte ne vaječníku cystu 4 cm a teraz po operácii lekárka vravela, že k zadnej strane maternice som mala priratené aj črevá, že to bol následok nejakého zápalu, roky ma bolelo v oblasti krížov a teraz po ani neviem kde mám kríže, takže tak, brčko aj ja pracujem v administratíve, tak mám ešte nejaký mesiac na zotavenie a potom sa uvidí, pekný den Vám prajem

lea

Mne ta cysta nepraskla sama. mala som ju pol roka, ked ju zistili v juni, hned ju chceli operovat, kvoli velkosti, ale myslela som, ze to lekar len prehana. tak som isla k inemu a tam to iste. ale riskla som to a nedala sa. vyhladala som akupunkturistku, ale az v oktobri a po niekolkych sedeniach sa to upravilo.

bčko

Do práce ťa pošlú po 6 týždňoch, ale aj tak si treba dávať pozor.Ja pracujem v administratíve takže to sa dalo, ale naozaj fit to trva takako som ti napísala.Neboj každý organizmus je iný, niekto sa zotaví skôr.

brčko

Asi pol roka, avšak medzitým sa mi stalo také,že keď som sa utierala tak som mala čistú krv na papieri.Som sa dosť vyplašila a tak som zavolala lekárovi, on mi povedal aby som bola v kľude, že to sa uvoľnil nejaký steh a fakt mi to za 2 dni prešlo. Preto Ti hovorím šetri sa a veľa nerob ani doma, ani nechoď na dlhé prechádzky.Pá

diana

lea, chvalabohu, že Ta si z tých štastnejších, čo cysta praskla sama, aspon si nemusela íst pod nož,lekárka my zatial nedala nič, žiadne hormóny, na kontrolu k nej idem až po novom roku, takže zatial musím vydržat.brčko kolko ti trvalo az to bolo všetko zvonka aj zvnútra zhojené?

brčko

Dianka, ja mám tiež toľko rokov čo Ty, musíme sa držať nič nám nozostáva a s tými hormónmi má asi lea pravdu kvôli tej osteoporóze.Pá

lea

Dianka, s nami sa tu mozes hocikedy porozpravat, vzdy tu dakoho najdes online. ja tak okrajovo posobim v zdravotnictve, ale do tejto temy sa velmi nevyznam, ale myslim, ze je vhodne nahradzat prirodzene hormony umelymi, aby nedoslo k osteoporoze a predcasnemu starnutiu, ale zrejme Ti ich uz lekar predpisal. to potom aj tie zmeny nalad upravi. ja mam vsak skusenost s cystou na vajecniku-bola velka, 4x5 cm, hned ju chceli operovat, ale praskla mi sama po akupunkture, tak som sa vyhla zbytocnej operacii

diana

brčko, tie zmeny nálady už teraz sa prejavujú, myslela som si, že to následok operácie a že to pomaly prejde, no zbohom, čo ma ešte čaká,
lea, mám 51 rokov, vieš to je najhoršie, ked sa človek nemá s kým o tomto porozprávat, ten džús skúsim, som strašne rada , že je tákéto forum a takýto ludia ako ste vy, s kým si to bezradný človek vie trochu porozoberat, hned je na duši lepšie, ešte raz dakujem za každú dobrú radu, peknú nedelu

lea

Dianka, je mi to luto. kolko mas rokov? na zdravie celkovo velmi pomaha cerstvy grepovy dzus. mozno by to aj tie onkomarkery znizilo predtym.