DETI

Príspevok v téme: DETI
slzy

Prajem pekny den.Neviem ako by som to zacala.Ale,hladam matky,ktore maju podobny problem ako ja.Ako sa s tym vyrovnavaju,a ci sa to vobec da,vyrovnat sa s takym dacim.Ked som sa rozviedla syn mal cez rok.Bol pre mna vtedy vsetkym,upla som sa na neho,a prakticky on ma dostal zo sklamania.Bolo to dieta,milucke,zlatucke,nikdy nevedelo drzo odpovedat,stale mi dokazovalo jak ma ma rad a ja jemu.Mala som z neho velku radost.Snazila som mu dat vsetko,aby nepocitil,ze nama otca.Prakticky bola som na neho sama,ci mal teploty,ci nieco ine ho bolelo,a bol velmi hyperaktivny.Mala som co robit,aby som si ho ustrazila.Ale mala som ho velmi rada,a bola som stastna,ze ho mam.Casom som chcela aby neostal sam,tak som si dala inzerat a chcela som vytvorit uplnu rodinu.Mal 7rokov,ked som mala dceru,a odstahovali sme sa z nasho kraja.A tam uz som mala viac starosti,aj dcera aj syn,do toho vselijake ine problami,ALE URCITE SOM SYNA NEODSTRKAVALA,BA NAOPAK ASI SOM MU SA SNAZILA DAT ROVNYM DIELOM AKO DCERE,A TROCHU VIAC,LEBO DCERA UZ MALA AJ OTCA A ON OTCA NEMAL.vO VSETKOM SOM MU POMAHALA,DOKONCA NIKDY SOM HO NENUTILA UCIT SA NA SAME 1,A KED DONIESOL ZLU ZNAMKU ALEBO VYSVEDCENIE TAK SOM S TOHO NEROBILA NEJAKE HALO.PROSTE STARALA SOM SA VZORNE VRAMCI MOJICH MOZNOSTI,JA SOM UZ MALA AJ TU NEVYHODU,ZE SOM OCHORELA.TRESTY AKO BYTKY U NAS NEEXISTOVALI,SKOR ZARACHA AJ TAK SA TO NIEKEDY NEDODRZALO,A ZAKAZI POZERAT TV.NIKDY SOM ICH NEJAK DRASTICKY NETRESTALA.............VSAK UZ ANI DCERU,LEBO UZ SOM MALA AJ JU.NIKDY KU MNE NEBOL DRZY,SPROSTY ATD.NEHOVORIM,ZE BOL ANJELIK,ALE NIKDY SI KU MNE NIC NEDOVOLIL. KED CHODIL DO 9ROC.SME SA ZASE PRESTAHOVALI NASPAT DO MOJHO ROD.KRAJA.NO A TU ZACALI PROBLEMI.JA SA S TYM NEMOZEM ZMIERIT,LEBO UZ TO TRVA 4ROK,A JE TO VELMI ZLE.ZACALO TO TAK,ZE ZACAL SA VZPIERAT A ZACAL BYT NA MNA DRZY.KED SOM MU NIECO POVEDAL.TAK MI NA TO ODVRKAL,TAK MI RAZ VYKRIKOL VEC,KTORU PRED TYM NIKDY MU NECHODILA PO ROZUME."KEBY SI BOLA CHCELA A BOLA SI TAKA TAK SI SI MOHLA MOJHO OTCA UDRZAT"ja som len pozerala,lebo som ho takeho este nevidela.A tak to slo.Den co den.Vtedy som si uvedomila,ze asi ho k tomu niekto musel len naviest,lebo do tej doby nad takymi vecami nikdy nerozmyslal.Tak som si uvedomila,ze to ma z vonku,tieto veci.A stupnuje sa to do dnes.Ja som mu nikdy otca nevykreslovala v zlom,ale uz asi tak 2roky s tych 4-roch mam toho plne zuby,lebo je to cim dalej tym horsie.A najhorsie je na tom to,ze syn mi vykrykuje take veci ktore nie su pravdive,a viem ze to maju na svedomi aj z okoli ludia.Lebo ine vysvetlenie nemam.PRECO DO DOBY KYM SA S TYMI LUDMI NESTYKAL TAKTO NEREAGOVAL.Niekto hovori,ze to bolo pubertou,tak toto nie je pravda,lebo vsetko sa neda zviest na pubertu,tam treba rozlisovat veci,co je pubarta a co je ked sa dieta otoci.Nehovorim,ze som 100%matka,ALE URCITE SI NEZASLUZIM TOTO,AKO SA KU MNE SYN SPRAVA.A zacina to ovlivnovat aj dceru.NEMOZEM POCHOPIT LUDI,KTORY ROZPRAVAJU NIECO ZLE,AKYM PRAVOM TO ROBIA.bOLI PRI TOM KED SYN BOL CHORY,POMAHALI MU KED MAL PROBLEMI?DENNO DENNE SA O NEHO STARALI>AKYM PRAVOM SA MIESAJU NIEKOMU DO RODINY.KED TAKE NIECO HOVORIM,TAK MI OBCAS NIEKTO POVIE"VED TY SI LEN NAMYSLAS"TAK TO URCITE,JAK SI CLOVEK MOZE TOTO NAMYSLAT,VED TO VYSLOVENE JE VIDNO,ZE JE OVLIVNENY.NO ALE.NECHAM, TOHO.CHCEM VEDIET,KTO MA TAKE SKUSENOSTI,A PORADIT SA,POPISAT SI S NIM.aKO TO TA MATKA ZVLADA ATD.O NIC INE MY NEJDE.LEBO JE MI TO VELMI LUTO,ZE TO TAKTO JE.A LUDOM,KTORY TAKTO ZASAHUJU INYM DO RODINNY LEN TOLKO ODKAZUJEM-MYSLIM,ZE MOZETE UROBIT CO KOLVEK,PAN BOH JE SVEDKOM VSETKEHO,A TEN ROZHODNE CO BUDE DALEJ.OSPRAVEDLNUJEM SA ZA CHYBY A PREKLEP.PRAJEM KRASNY DEN VSETKYM.BUDEM VELMI RADA,KED SA NEJAKA MATKA OZVE.

slzy

a tiez ma urazal aj tak ,jak uz videl,ze sa to prezradilo,ze ma ...........,ze on nevie ze syn je jeho na 100%,A zacal sa uplne inak chovat,s dzentlmena sa stal drzy chlap,ktoreho som nepoznavala.Zacalo mu vsetko vadit atd.asi fakt su Ty chlapi niektori cez kopirak.......

slzy

mimi.a-prajem Ti krasny den,mas pravdu idu vianoce.A dufam,ze to bude lepsie.Vies moj ex si chcel len uzit,nasiel si mladsiu odo mna,a zo zaciatku si chcel len uzit,rok som nevedela,ze ma tu............,a az som zacala chudnut rapidne tak mi jeden znami povedal,vsetko o tej lompe-prepac-lenze my sme tam mali aj take veci,ze som otehotnela este s nim on ma nutil na prerusenie......nechce sa mi to pisat take osobne veci verejne,ale nakoniec som potratila,lebo som nemala chvilu pri nom klud,a do toho syn,ktory tiez potreboval aby som sa o neho starala.Tak este dostal ex lupenku,tak aj o neho som sa musela starat.No neprajem to nikomu,len tym co si myslia,ze si to len clovek vymysla.No ked uz vydel,ze sa to prezradilo,tak az vtedy zacal hadzat na mna take svinstvo,aj rodicom mojim napisal taky list,ze ja za to mozem atd.Jeho matka mu pomahala....no ked si na to spomeniem.Ale povedala som si,odkedy viem o tom rozvodovom liste,ze sa koli nim trapit nebudem a neexistuju pre mna.Oni si stale myslia,ze mam o ex zaujem,ale mylia sa.A s tymi kamaratkami mas pravdu,asi neboli az take kamaratky,ale aj tak mi ostali par.Aj v tazkych chvilach a aj tak sa hovori v nudzi poznas priatela.Tak to aj tak beriem.Prajem krasny vecer.

mimi.a

cha, ti chlapi.. niektori su tusim jak cez kopirak.. aj moj ex si nasiel v praci pipku, co jej bili hodiny a chcela silou mocou dieta.. tak hladala blbca, co jej ho spravi.. za pol roka, co bola u nich vo firme bol moj ex jej treti.. a tusim aj posledny, uz jej spravil 2 deti:)) Ale o inom.. pri rozvode, co bol asi 1,5 roka po nasom rozchode som uz samozrejme nebola sama ale mala som priatela a ten moj podareny manzel zacal tvrdit, ze ved nie len on ma frajerku ale aj ja frajera.. No co narobis, proste si chybu nepriznal.. a ani ten tvoj nie. A aj o mne moja byvala svokra trusila potom take reci, ze ja za to mozem, ja som ho vyhnala.. No a co som si mala do domu nastahovat aj ju?? Nech je rodina pokope?? Divne, nie? Moja, drzim ti naozaj silno palce, nech sa vztah so synom da do poriadku. A mozno ma v niecom pravdu aj igka.. nesetri byvaleho. A ak tvoje kamosky uverili tomu, co o tebe nahovorili ex a svokra, tak asi neboli tie najlepsie co si v zivote mala, nie? Moje sa postavili ku mne aj tie, co som spoznala vdaka ex.. partnerky jeho kamosov. A dokonca aj niektori jeho kamarati.. ale zas niektori, o ktorych som si to nemyslela, sa mi aj zdravit prestali.. do ludi nevidis... Ale netrap sa, budu vianoce, treba si oddychnut a mozno aj syna sviatky trosku pohnu aby zauvazoval.

ifka

Ahoj,,slzy".Reagujem.Nespominas,aky vztah ma tvoj syn s nevlastnym otcom.Ci si ho ako dieta ziskal.Lebo vela zalezi na tom,ci tvoj syn ma v nom nejaku tu chlapsku oporu.Ja som sa rozviedla,ked syn mal tri roky,ale mna moj byvaly mlatila pil.Takze v tomto som to mala asi ine.Druhy muz,s ktorym mam syna,tak ten ma velmi svojsku povahu a celu jeho pubertu zvladol snad lepsie ako ja.Ja so synom hovorim dost na rovinu.Ale tiez som sa to musela naucit.Myslim,ze by si mala byt trosku tvrdsia,lebo syn sa ti zrejme msti.Skus mu,ale zasa nie velmi jemne vysvetlit,ze keby bolo vo vasom manzelstve vsetko ok,tak nemas dovod sa rozviest.Kedze si nikdy nepovedala zle slovo na byvaleho,co asi nebolo najlepsie,lebo takto si chlapec mysli,ze si ani nemala dovod sa rozviest.A na ludi sa vykasli.Snaz sa ziskat si ho,skor sa snim rozpravaj ako s kamaratom.Aj mu odvrkni,ked ti povie nieco,co sa ti nepaci.Niekedy je lepsie,ked si k nemu tvrdsia,lebo ostane trosku zaskoceny a zacne rozmyslat hlavou.Drzim ti palce.Dufam,ze to malo hlavu aj patu.

slzy

Prajem krasne rano mimi.Ja som si az dnes vsimla,ze si pisala na moj prispevok.Tak urcite k psichologovy nepojde,lebo on je tak ovlivneny niektorymi ludmi,ze je to zbytocne,a jak si pisala,musi dostat taky rozum aby pochopil.On to nema lahke,lebo prakticky,ex manzel ma nechal koli inej,ale to bolo tak,ze si chcel len uzit,a jak sa na to prislo tak to zviedol na mna,ze som taka a taka....ved to poznas.No a len teraz nedavno som citala podrobne svoj rozvod.list,lebo predtym som nejak ani nevnimala pri rozvode hoci som vedela,ze nie je vsetko pravda co sa v nom pise,ale chcela som mat klud a aj mala som ine starosti ako sa natahovat s byvalym a svokrou.Tak som si ho pozorne po dlhych rokoch precitala,lebo jedna ma na neho upozornila.No a hrozne,ved tam su same vymysly.A potom sa clovek cuduje,ze aj okolie takto reaguje,a ze vraj moj rozv.list zneuzila jedna firma co som u nej pracovala a mala moj rozv.list.Tak potom sa mozem cudovat,ze aj zbytok kamaratok ma odsudilo,a syna navadzaju na taketo nieco.Syn si tiez uzil svoje,davali mu pocitovat ako keby mohol,ze nejaka...........mu zobrala otca.Alebo,ze otec ho opustil.Svokra bola za totality velka .......pracovala na OV KSC,a mala velky vplyv,kazdy sa jej cpal do zadku......tak aj tak ten rozv.list bol ovlivneny.Ale nikto presne nevie ako v skutocnosti to bolo.Musim len cakat,aby syn pochopil,ze som pre neho robila len to najlepsie,lebo je mi velmi zle a boli to ked mi zacne vykrikovat take veci,co vobec nie su pravdive.A jasne potom z toho vznikne hadka a je hotovo.....Ja uz ani nestojim aby jeho otec mal zaujem o neho,lebo ked bude mat tak viem,ze jeto len z vycuranosti.A ex uz aj jeho matka pre mna neexistuju,lebo toto co oni sposobili,sa neda len tak prehliadnut.Prajem Ti krasny den,a budem rada ked sa ozves a popiseme si.Krasny den prajem.

mimi.a

nuz, s takym chalanom uz asi nepohnes.. zrejme to chce len pevne nervy. Dufam, ze sa tohoto od syna nikdy nedockam, lebo aj mna by to velmi bolelo, tak ako teba. Mozno syn musi dozriet aby to pochopil. Dufam, ze ked bude mat vlastnu rodinu, potom pochopi, co vsetko si pre neho robila ty. A ak ani potom nie, tak co uz.. zivot musi ist dalej. Teraz je uz neskoro rozmyslat, ci bola chyba sa prestahovat.. pred osudom neutecies. A k otcovi..moj sa chova tak isto. Som rada, ked mi vobec posle vyzivne, o nejakych darcekoch nehovorim. Synovi dal naposledy nieco snad pred 3 rokmi.. odvtedy je vela, ked mu na sviatok zavola.. a aj to mu vycita, preco mu nezavolal on. Syn k nemu obcas ide, tak 3-4x za rok a potom zase odmieta tam ist.. alebo chce ale zas ocinko nema cas, lebo musi ist do prace:)) Ja toto neriesim, som rada, ze mam chalana doma. A to sa pri rozvode trhal, ze ho chce do staroslivosti on. Na stastie mu to sudkyna nezhltla. Alebo skus ist za nejakou psychologickou, nech ti ona nieco poradi. Uplne naj by bolo tam ist aj so synom ale toho tam asi nedotiahnes. Je to tvoje dieta a ty pre neho robis to najlepsie co mozes ale deti to nikdy neocenia:)) Ani my sme neboli lepsie, aj ked urcite to nezachadzalo tak daleko. A tych "dobroprajnikov" neries, bozie mlyny melu pomaly ale o to istejsie.. na kazdeho raz pride...

slzy

mimi.a-vies,ja sa neobvinujem,ale nemozem pochopit,jak moze ovlivnit okolie dieta.A potom niekto povie,ze rodicia mozu za vychovu.Ja som to z nim skusala vselijak.Po dobrom,dobrymi slovami.On ma uz 18rokov,ale zda sa mi ako keby bol rozumnejsi ked bol mladsi,niekedy sa z nim da rozpravat,ale poslednej dobe je to hrozne.A prave,ja som ta,co mu hovorim,ze ked chce nech ide k otcovi,ale je to v zlosti,ale i keby chcel ist tak mu to nezakazem,i keby take problemi neboli.Vies,prave ja som sa snazila aby sa dali do kopy ako syn s otcom.Ale moj ex je vycurany.Nikdy synovy nedal korunu na viac,nikdy mu neposlal pohladnicu na meniny a narodeniny,ale ked sa jednalo na sude o vyzivne tak tvrdil,ze on ma zaujem o syna,ale ja mu v tom branim.A pritom ja som sama osobne pisala list,a davala som mu cislo na syna.AZAUJIMAVE JE,ZE TERAZ JAK JE SYN DOSPELY TAK MA O NEHO ZAUJEM,CHCEL S NIM KOMUNIKOVAT CEZ INTERNET.JA SOM PROTI NEBOLA,ALE ZISTILA SOM NEJAKE SKUTOCNOSTI,TAK SOM POTOM BOLA NIE ANI PROTI,ALE NECHALA SOM TO NA SYNA,NECH SA ROZHODNE SAM.tAK NEVIEM,ALE MYSLIM,ZE BY MI POVEDAL,ZE JE S NIM V SPOJENI.aLE NIEKEDY TO VELMI MRZI CLOVEKA KED SA TAKTO CHOVA.Niekedy lutujem,ze sme vobec do toho kraja naspat prisli.Aj kamoska mi hovorila,ze som urobila chybu.Tiez si skor myslim,ze je to zavist,ale ludia to vedia tak zahrat......a nakoniec narobia hriechu v rodine len tak,ze oni su zavistlivy.Ja synovi hovorim a otcovi len pravdu,ani zle ani velmi neprehanam z chvalou.tak normalne.Jak to ja citim.

mimi.a

moja zlata.. rozhodne sa ty z nicoho neobvinuj. Ty si urobila vsetko, co bolo v tvojich silach, aby si syna vychovala. Ja som tiez rozvedena a moj syn ma 11 rokov. Aj on ma obcas take napady, ako ze keby som ocina nevyhnala, tak je s nami, on ho chce mat doma.. jeho otec si nasiel frajerku a odisiel od nas, teraz s nou uz ma dalsiu rodinu.. alebo mi zacne vykrikat, ze on chce byvat s otcom lebo on ho lubi viac.. vtedy si s nim sadnem a snazim sa mu to vysvetlit ale vies, dieta pocuje len to co chce. A na temu odchod k otcovi mu vzdy poviem, ze je uz dost velky na to, aby si povedal s kym chce zit a ja ho predsa doma priviazat nemozem. Ze ma to bude velmi boliet ale ak to tak citi, moze ist.. ale este nikdy sa ani len balit nezacal. Co by som ti poradila? Skus si so synom niekedy sadnut, ked bude mat taky rozumnejsi den a skus sa s nim porozpravat. nech ti povie, co citi, na co mysli. je dost velky aby pochopil, ze ked sa dvaja ludia prestanu mat radi je tazke spolu zostat dalej. nemusis jeho otca ociernovat ale zase mu ho ani velmi neidealizuj. Ked ste sa rozviedli bol malicky a nemoze si pamatat ake to bolo, ked ste sa rozisli. Vies, niektorym ludom z vasho okolia mozno prekaza prave to, ze mas niekoho po svojom bolu a nezostala si sama.. mohli by ta lutovat, teraz ti \"musia\" zavidiet:)) Drzim palce a ak budes chciet, ozvi sa.