hormony Ano alebo Nie?

Príspevok v téme: hormony Ano alebo Nie?
looc

dnes som bola u noveho gynekologa, konecne po dlhej dobe
jedna potrebujem komplex.vysetrenia
jednak som si chcela dat predpisat HAK
s tym, ze mi ju zasadne neodporucil vzhladom na anamnezu
(babka mala infarkt, ocino taky slabsi a druha babka mozgovu prihodu)
plus ja mam trocha problemy s krcovymi zilami
vraj pre toto vsetko mi HAK neodporuca a mam si nakupit riadne zasoby prezervativov

uz som HAK brala, lekarka mi schvalne dala nizkohormonalnu (aj ked to bolo davnejsie a dnes uz viacmenej vsetky su s nizkym obsahom hormonov)

lekar je skvely, mam na neho len dobre referencie, perfektny pristup, na jedne strane si cenim, ze mi to takto povedal, na druhej som zaskocena
ved ale nejaky ten infarkt alebo porazka sa vyskytne v kazdej rodine, to by potom nemohla pomaly ziadna zena brat HAK!!

asi ma zle pochopil a vysvetlil si to tak, ze v nasej rodine rad-radom vsetci umieraju na infarkty atd.
povedal mi, ze on mi lieky kludne napise, ale ze neodporuca, a aj si to napisal do karty, aby bol kryty
tak som z toho na vetvy, bo neviem, ci ano alebo nie... :(
boli ste niekto v podobnej situacii?
dakujem!

adriana

HAK jednoznacne u mna NIE! Mam len 22, no v tom mam jasno odkedy som zenou. Nepotrebujem pocut odporucania a rady odbornikov, jednoducho mi to vravi moj zdravy sedliacky rozum. Su aj ine, prirodzene metody ochrany pred pocatim, bez kondomu a kadejakych vaginalnych teliesok. Staci sa oboznamit s metodami prirodzeneho planovania rodicovstva - Billingsova ovulacna metoda, zda sa to tazke, no chce to len trochu cviku a discipliny, no a samozrejme obcasnu pohlavnu zdrzanlivost, co si myslim, nikomu neuskodi a clovek sa aspon nauci sebaovladaniu. Ale stoji to za to! Viem, ze telu neublizujem, milovanie si viem lepsie vychutnat, bez stresu a bez strachu, ze necakane otehotniem, no a napokon, ak sa rozhodne, ze teraz je ten spravny cas na dieta, viem, ze moje telo nie je zanesene balastami, ale pripravene zžabezpecit zdravy vyvoj plodu. Je to super vec!

gabca

problem je v tom ze zeny a celkovo ludia na slovensku su hlupi....ja som tiez rozmyslala ho hak...ze jake to bude super...krasna plet, mozno sa aj prsia zvacsia, aky to bude super sex bez gumy.....no ale to je hlupost.....potom som zacala zistovat na nete nejake info o tom....a citala som vela nazorov a teraz viem ze hak NIKDY nebudem brat....je to humus.....zeny si to neuvedomuju a beru to aj roky....hlavne ze si môzu vklude zasexovat....a pritom taky potrat je menej skodlivy ako jedna tabletka hak.....jasne ze je fajn ked si zeny davaju pozor aby neotehotneli...ale nemyslim ze to stoji za to....ze si znicia telo a ani nevedia kolko zla tym sebe robia....niektore si myslia ze ked nasli taku hak co nemaju vedlajsie ucinky tak im neublizuje ale to je blbost....treba mysliet dobuducna a nielen na sucasnost a kolko penazi nam to vynesie.....ale to je bohuzial dnesna doba....

dagmar

preco su spokojne?...lebo niektori gynekologovia im to vrele odporucia s tym,ze budu mat krasnu plet,ze to vobec neskodi,ze je to dokonca prospesne pre zdravie zeny...pravda je vsak uplne inde..nasa mlada 26rocna pacientka prisla skoro o zivot po porode..po sekcii zacala krvacat do brucha,trikrat jej otvarali brucho,ale nastastie to prezila..no museli jej vybrat maternicu aj vajecnik jeden..v 26-tich rokoch!!!predtym 6 rokov uzivala antikoncepciu..za ten cas mala uplne narusenu krvotvorbu..ja ked to vravim nasim mladym pacientkam,poniektore na mna pozeraju ako na blbu,ze im snad nedoprajem:-((..no,je to kazdeho volba..

kamoska1

mne povedali na preventivnej prehliadke, ze musim vysadit HAK...skoro ma porazilo...potom som si uvedomila, ze je to asi pre organizmus lepsie....mala som neuveritelne vysoky tlak 150/100 hoci som 3xdo tyzdna chodila do posilovne na kardio stroje + posilovanie. Nakoniec mi lekar povedal, ze ak beriek HAK+pijem kavu+beriem kartnitin na schudnutie = smrtelna trojkombinacia.....vraj mozem dostat trombozu a ochrnut z toho....odvtedy som bez HAK, citim sa lepsie, ale sex si neviem tak vychutnat ako s HAK. Strach z otehotnenia mi dost vadi.....

looc

ano, taki gynekologovia este stale existuju
a ano, vazim si, a som rada, ze mi to takto povedal!

to ze HAK nie je prave najlepsie riesenie, tiez viem.

ale preco tolko zien berie HAK a su spokojne?

lea

ty kokso, to cumim, taki gynekologovia sa este najdu??? samozrejme, ze HAK je svinstvo a nic ine len svinstvo. Sa cudujem, ked aj tu citam na fore, ako si zeny radia, ktora HAK je lepsia...najlepsia je ziadna. Hormony NIE! Iba v pripade choroby

dagmar

...bud stastna,ze mas tohto gynekologa,patri mu moj obdiv.za to,ze ti HAK nechce predpisat..pozri si stranku www.lpp.sk tam pochopis,ze je jedno,ci budes mat nizkohormonovu,alebo neviem aku.najdi si na tej stranke sekciu:preco nepoznat pravdu o HAK,tam to mas pravdivo napisane.som zdravotnicka a mam s tym skusenost,ze antikoncepcia je zivot ohrozujuca..