obriezka

rodrigez

No Milos, kludne daj obrezat syna... ale ja by som ta za to pekne nenavidel v bueducnosti... co si bol kurnik taky neschopny ze si sa spoliehal na obriezku, ktora ti mala predlzit sexik aspon na 5 min?

rodrigez

Kurnik baby co to davate? Predkozka tam nenarastla len tak... proste priroda to tak dala, tak to tak je. To ze je nejake HPV tak fajn, ale co vyriesi obrezany vechet? Nesukajte kade tade a mate po probleme... kua sak HPV je hlavne o promiskuite... to nie je o predkozke, ale o ludoch .... A LEA, ASI MAS SAMA PREDKOZKU KED TU TREPES O NEJAKOM HPV... NECHCEL BY SOM BYT TVOJ CHLAP, ASI TO ROBITE V PRSIPLASTI, ABY SI SA NAHODOU NESTRETLA S NEJAKOU TOU BAKTERIOU... PRESTAN TREPAT... HPV JE JEDNA VEC, TO OBRIESKOU NEVYRIESIS...

nemo

Kde sa tu o HPV pise, ze to znizuje obrizka? 80% americanov je obrezanych. AKO JE MOZNE, ZE V AMERIKE JE 60-80% zien, ktore maju indikovanu rakovinu krcka maternice????????

Čo mám robiť, aby som znížila pravdepodobnosť, že ochoriem na rakovinu krčka maternice?

PAP vyšetrenie je najlepší spôsob na zníženie pravdepodobnosti, že ochoriete na rakovinu krčka maternice. Ak sa zistia včas, skôr než majú možnosť sa rozšíriť, cervikálne prekancerózy (a dokonca aj niektoré karcinómy) sa dajú úspešne liečiť. V Spojených štátoch 60 % až 80 % žien, u ktorých bola práve stanovená diagnóza invazívnej rakoviny krčka maternice nemalo robený PAP test v priebehu posledných 5 rokov pred stanovením diagnózy a veľa žien nemalo PAP test robený vôbec nikdy.

Uistite sa preto, že dodržujete odporúčania svojho lekára týkajúce sa PAP testov, ktoré pomáhajú odhaliť podozrivé bunkové zmeny na krčku maternice skôr, než sa môžu zmeniť na rakovinu. Od svojho lekára sa tiež môžete dozvedieť viac o ďalších spôsoboch, ako znížiť pravdepodobnosť, že ochoriete na rakovinu krčka maternice.

nemo

este nieco z tej stranky o HPV:

Rakovina krčka maternice sa môže objaviť v akomkoľvek veku ženy počínajúc adolescenciou (hoci to nebýva často). Približne polovica všetkých žien, u ktorých bola diagnostikovaná rakovina krčka maternice, je vo veku medzi 35 až 55 rokov.Veľa týchto žien bolo pravdepodobne vystavených HPV počas obdobia adolescencie a vo veku 20 až 30 rokov.

znamena to, ze adolescenti bezne trtkaju? asi tazko....

nemo

Milos M.
Hey, som. Netvrdim a nikdy som netvrdil, ze sa nikto nesmie davat obrezat...
To je kazdeho osobna vec, ci chce, alebo nechce.
Rozdiel je, ked je niekomu urobene nasilu, alebo je nabulikany, presvedceny niekym... (je to porovnatelne so zenskou obriezkou - ale o tom nebudem diskutovat)

Pozri, ak by som mal skutocne zdravotne dovody na to, aby to bolo vykonane, tak som presvedceny o tom, ze to spravia na prvy krat a "dobre"...
(u niektorych jedincov sa predkozka uvolnuje az do 18teho roku zivota, vid. toto: www.rodina.cz
Nestalo sa tak. So zuzenou mocovou trubicoi nema predkozka nic spolocne. Od malicka som mal problem s cikanim, ale to nikto nespajal so zuzenou mocovou rurou, ale IBA s predkozkou, ktora si to v konecnom dosledku odniesla. A dostatocne SKAREDO. Nikdy nepochopim, preco mi po prvom NEODBORNOM zakroku strkali do mocovej trubice hadicky... 2 x do tyzdna som chodil na chirurgiu, do ambulancie, a doktorka tvrdila, ze sa to bezne po obriezke robi. Aj tebe po obriezke pchali mesiac do mocovej rury hadicky? Pamatam si ako to priserne stipalo, palilo a bolelo...
Po prvom zakroku to vyzeralo ako lopatka, pretoze mi odrezali z hornej casti predkozky polovicu koze... Dodnes mam ten strasny obraz pred ocami, ked som to videl prvy krat pri namacani do kamiliek... Dobre, tento stav, sa dal velmi dobre korigovat, lebo to nebolo este take radikalne, a bolo tam dostatok predkozky, aby sa s tym dalo nieco urobit...

Nikdy vsak nepochopim, NACO ma predvolali na druhu operaciu po dvoch rokoch, ked uz som s predkozkou nema vobec ziadne problemy, a s curanim sa to dalo zvladat... Btw. Tu zuzeninu mocovej trubice som si dal "opravit" asi pred rokom a pol u profesionalneho urologa.

Na tomto druhom zakroku to dodrbal medik, ktory nemal ziadnu prax...ako to samozrejme chodi vo vseobecnych detskych nemocniciach...a on to posral tak, ze nemam ani ň vnutornej predkozky a zbytok koze nasil rovno na hranu zaluda, a tiez z uzdicky mi toho moc nezostalo....
Teraz, po 20tich rokoch takto zmrzaceneho penisu ma fakt sex nijako nelaka... Ani kvapku lasky nemam...takze o rychlovke niet ani sna...

Vies, ked som si zistoval veci okolo korekcie tohoto sucasneho stavu, tak vsetci lekari svorne tvrdili, ze je to vyhoda, ale ani jeden NEBOL obrezany! PRECO? Pretoze vraj na to nemaju dovod...

Tu ide cisto o princip a otazku, preco niekto vyhlasuje, ze byt obrezany je pre niekoho lepsie, ked to sam nechcem, a zidia ma v tomto smere vobec nezaujimaju, pretoze oni su iny narod, ina kategoria, ine zmyslanie....

Preto som sa pytal na to, ze ci bol MUDr. Vrabec obrezany, (mozem doplnit, ze ci mal aj slepe crevo vyoperovane?), ked TVRDIL, ze tieto dve veci su ZBYTOCNE??????

O HPV si precitajte....tiez to nema nic spolocne s predkozkou...
www.hpv.sk

med

no je fakt ze o tomHPV asi neviete dost....ale nie o tom som chcela.Ako to ze chlap ktory je obrezany sa nemoze spravit sam??A tiez aj ked predpokladame ze obrezanie je pre zvysenie hygieny ako to ze existuju argumenty ze potom sa nemusi umyvat???sak ani na kozi sa mi nerobia bakterie a umyvam sa taaak co?!?Nechapem tomu....

panik-a

a este cosi -zenska obriezka je nieco uplne ine, ako ta muzska...aj zmysel (ak sa to tak da vobec nazvat!!!) ma iny.Je to umyselne mrzacenie zien, ktorym ich zivot nicia pre muzske ego. Uvedom si(hovorim teraz o moznosti vyberu-kto to urcuje, kto o tom rozhoduje)-ze obrezani chlapci maju vacsinou obrezanych otcov a keby to bol taky horor, asi by to synovi nedovolil urobit. Rozhodne sa na to neumiera a neboli to cely zivot (a to nehovorim o rozrezavani pred kazdym porodom) .Ak uz teda na to nepozeras z tohoto aspektu

panik-a

to rodrigez
to nebolo o presviedcani-ani v najmensom. Len nechapem, ako moze niekto trepnut nejaky blud (nehovorim o tebe-aby si nehladal zase v tom nieco)