alkohol a skola

Príspevok v téme: alkohol a skola
andrej25

ahojte mam problem. v piatok som sedel v podniku a policajti mali akciu. nafukal som 0,3 promile z piva. je mi 17.vsetkych nas brali na stanicu. povedali ze to do skoly neposlu, to len v pripade keby sme boli drzi a tak, pojde to len rodicom. s rodicmi to preslo ale bojim sa ze to nakoniec daju do skoly. posiela sa to aj do skoly alebo to nas len strasili?

andrej25

ja to inak ani nevidim, nezda sa mi spravodlive aby to zacvakala mama alebo aby to islo na ukor starsej sestry (cize aby sa vianocne darceky zredukovali kvoli tej pokute)..musim si zjest sam co som si navaril. problemy prichadzaju ale na nasu rodinu sa hlavne tie financne sypu zo vsetkych stran. ja uz toho mam dost. nalepi sa na mna kazducky problem. alebo ja sa nalepim na kazdy.

vodkavodka

som rada, ze si napisal nejaku tu bodku za vsetkym.
To bol dobry napad s tymi peniazmi, ze das mame vsetko.
Neboj za 2 mesiace zabudnes co sa stalo, si z toho uz von. Este by to chcelo trochu optimizmu. Tu si to riesil dost placlivo, takze hlavu hore a hlavne nezabudni, ze problemy prichadzaju, ale daju sa riesit. Toho znameho ste mohli vynechat, ale predpokladam, ze to v skole nemas moc ruzove.

andrej25

vybavili sme to so skolou-nepojde to tam. neviem ci vdaka maminmu znamemu alebo by to naozaj neposlali. vyskytol sa dalsi problem. odklad vodicaka o 5 rokov-to mi je srdecne jedno,aj tak na to nemame peniaze a ja a auto sme dozivotni nepriatelia. ale je tu este pokuta 2000 sk. este nam nic neprislo ale ten mamin znamy vravel, ze bude. velmi ma to mrzi hlavne ked sme bez penazi. jedine vychodisko vidim v tom, ze mame dam vsetko co mam a co popripade dostanem od starych rodicov a vzdam sa akehokolvek vianocneho darceka (aj tak som mal dostat peniaze lebo si setrim na nieco..s tym sa samozrejme teraz mozem rozlucit)

vodkavodka

Andrejko upokoj sa, ja som myslela na RNG, ktory si tu napisal svoj nazor.
Tak potom zase napis, co sa dialo v skole. Verim, ze nic zle.

vodkavodka

Mala som stretnutie so ziakmi po rokoch a tam mi jeden povedal, "triedna bola ste na mna ako pes, ale az teraz chapem preco". Takze asi tolko. Skus byt na triedneho trochu milsi, pozdrav ho s usmevom (slusnym), ak bude potrebovat s niecim pomoct, tak sa prihlas a za nejaky cas zbadas zmenu. Je to na tebe. A rozmyslaj, preco tie vase vztahy su na bode mrazu, a rozmyslaj aj o sebe, nielen o jeho chybach. Skus sa stat na chvilu asi 50 roc. ucitelom a mas na krku 30 neposlusnych deciek, ako to budes riesit? Ale to chce velku otvorenost a nie jednostranne pohlad..
A to pivko?? Len si ho daj, mozno o par rokov si ho das aj so svojim "protivnym" triednym.

vodkavodka

Pozri, niekto si tu napisal vlastny nazor a ty uz utocis. Uc sa byt tolerantny k nazorom inych, aj ked su podstatne odlisne ako tvoje.
Pises, ze vam triedny pomaha a ze sa do vas zbytocne stara. Kedze vam aj pomoze a zaroven sa aj do vas stara, to znamena, ze mu zalezi na vas. Moze sa ti zdat niekedy, ze je to neprimerane alebo az moc, ale ty nevies preco to robi takto. On si prezil v zivote viac ako ty a veci vidi v inych suvislostiach ako ty. Ked budes co len o 10 rokov starsi, uz ho budes chapat inak.

andrej25

RNG zas o mne nehovorte ako o spitine prvej triedy :) to pivo si dam aj s rodicmi...preto to u nich preslo..nebol som opity....a skola je pre mna dost dolezita....ucim sa, neulievam sa....viem ze musim ak chcem prezit...a nie len prezit ale aj mat sa dobre..skolu sem taham len preto ze sa bojim ze to tam poslu..aj ked mi to pripada viac menej ako strasenie...ved to by bolo fakt dost prehnane keby tam riesili pivo....nepoviem keby som bol spity alebo tak...

andrej25

ano je to presne tak, pomaha nam ale casto ide aj proti nam. ja si k nemu nic nedovolujem, viem ze len sam na to potom doplatim tak to nerobim. správam sa k nemu normalne...v poslednej dobe uz aj ku mne ale to vsetko len v ramci toho ze obaja rozmyslame a vieme ze nam to neprospeje...keby sme mohli tak si to vsetko pekne vytmavime...on je konzervativny aj oproti inym, starsim, profesorom..ja som spokojny ked sa do mna nikto nestara..a on sa stara az prilis. nie som sam komu to vadi.a nie som sam kto vadi jemu..a to blbe pivo by to este viac skomplikovalo..a to mam pred sebou este 2 a pol roka na tej skole..

RNG

Moja rada v skratke: alkohol nie, skola ano.
Neskor v zivote uvidite pre co, zatial len musite doverovat staremu panovi, ktory cez to vsetko preskakal.