Laserova operacia oci - uz coskoro

Príspevok v téme: Laserova operacia oci - uz coskoro
majka_

V piatok idem na laserovu operaciu oci. Viem, ze uz tu bolo dost vela tem otvorenych tykajucich sa operacie. Ale ja by som chcela vediet nieco ine: Ako to vsetko prebieha od doby, kedy tam pridem az do doby, kedy bude po operacii? Cize mam namysli vsetko. Viem, ze je to ambulantny zakrok. Ako dlho to vsetko trva? Budem operovana metodou PRK. Ale to je myslim jedno, nie? Ved laser ako laser... Ci nie? Viem, ze pri PRK je dlhsie hojenie rany. Co budem citit? Nie je problem udrzat oko otvorene pocas operacie? Predpokladam, ze uspana nebudem, ale oko umrtvene mat budem. Picha sa nejaka naladovka (oblbovak) ako pred hocijakou inou operaciou? Ake to vsetko je? Proste cely postup...

age44

majka, ako ti je teraz po operacii? uz vidis perfektne aj na blizko? a ako to bolo s tym zistovanim dioptrii? este ti skusali pred operaciou? a kolko ti vlastne namerali tych sest ci sedem?

majka_

jej... tak to dufam, ze sa to upravi. ved mam len 19 :o) a nie 40 hihi.
na pocitac uz vidim lepsie, ale su este take male pismenka, ktore dobre nevidim. ale koniec koncov, este je len 6 dni od operacie. tak cakam :o).
inak som chora... fnuk. som bola u lekarky a vystala som si tam 3 hodiny :o(. ale co clovek neurobi pre svoje zdravie :o). bola tam lekarka, ku ktorej som chodila ako malicka a mala som z nej vzdy traumu (trauma z detstva hihi). a aj teraz som sa kus bala, ale hm... konecne som doma, si spravim cajik a o chvilu ide Kobra 11 :o).

age44

ale ale... zavisi od veku tych ludi, ktori boli operovani. po 40 roku veku uz totiz zacina nastupovat starozrakost, alebo presbyopia a tak samozrejme, ak je clovek operovany na kratkozrakost, alebo ma normalnu zrakovu ostrost, zacina mat problem s videnim na blizko. je to normalne. ak je clovek mierne kratkozraky, tak vidi velmi dlho aj na blizko bez okuliarov, tzv. na citanie. v sucasnosti to riesia lekari tak, ze pri laserovej operacii, ktora sa vykonava u osob okolo 40-tky, ponechaju 3/4 az 1 dioptriu kratkozrakosti, aby osoba co najdlhsie videla dobre nablizko aj bez korekcie. majka, neboj sa, da sa to do poriadku, upravi sa to.

kamoska1

monasx, ja nestrasim, ja poznam asi desat ludi, co na takej operacii boli a na blizko fakt nevidia....ale vsetci mali povodne viac ako 3,5 dioptrie,

monasx

komoška nestraš majku ja som bola tiež na operacii v apríli budu tomu dva roky a vidím aj do 30 cm ostro.Neboj majka to sa upraví chce to čas niekedy dlhší niekedy kratší-uvidíš sama, hlavne sa nestresuj.

kamoska

Majka, musim ta sklamat, na blizko uz nebudes vidiet nikdy tak ostro ako ked si bola kratkozraka...mne to tiez nikto nepovedal, ostro budes vidiet iba veci vzdialene od tvojich oci 30 cm a viac....

majka_

uf... tak som rada, ze veda pokrocila dalej.
pozri age, ja som od prirody optimistka - mozno preto, lebo vzhladom na vrodene zdravotne problemy som sa snazila prejst cez vsetky vysetrenia a vsetky, aj neprijemne veci s usmevom a to mi pomahalo zit. jeden docent na skole, ked videl, ze sa usmievam, mi povedal, ze sa usmievam bud preto, lebo som stastna alebo preto, lebo mam strach... tak som povedala pravdu - preto, lebo som stastna.
co sa tyka tych lekarov a ich pristupu, ked im zaplatim... myslim si, ze z casti mas pravdu: ked im zaplatim, su mili. ale nie vzdy. u mojho zubara (kde chodim na prevencie) platim za vykony a on sa ku mne sprava uzasne. je skvely psycholog (mam paniku zo zubarov, ale je mily a chape to, snazi sa ma povzbudit, ked mam strach a tak. a to aj pri uplnych somarinach, pri ktorych aj neplatim). zubar zasa, ku ktoremu chodim na kontrolu po strojceku je typ lekara: ked zaplatis, som slusny.
lekari v Kosiciach... pozri, nepoznam ich, zeby som vedela povedat, aki su uzasni alebo co. hovorim, ze moj prvy dojem bol vynikajuci. je pravda, ze to moze byt preto, lebo je to sukromna klinika. ale ja som sa informovala dopredu, ze ti lekari (dr. Daboczi a dr. Ferko - o nich len viem, o tej lekarke neviem nic) boli kedysi primari na ocnej klinike - v minulosti boli kliniky statne - a boli dobri aj vtedy. a teraz ked som bola na tej operacii, tak sa nespravali tak, ze zaplat a odid. boli dobri aj ako psychologovia, aj mi vysvetlili, o co ide, co sa bude diat... su mili. ja som s nimi spokojna a aj moji znami su spokojni s tymito lekarmi.
moja obvodna lekarka je tiez sukromna (dnes su sukromni uz myslim skoro vsetci). tiez u nej platim, ale sprava sa velmi milo ku mne, a to iste aj jej sestricka. je velmi zlata. a pri nej neplatim, len ak chcem nadstandardny vykon alebo co. ale fakt je zlata... pokeca obcas, vysetri fakt dobre, tak ja sa nemam na co stazovat. niektori sice nie su s nou spokojni, ale ked ku mne sa sprava pekne, tak co.
ja som s tymi lekarmi v Kosiciach zatial spokojna. ale zaujimaju ma aj cudzie nazory na nich. cize aj ked viete niekto o nich nieco, kludne sa ozvite :o)

age44

ale nie, majka, vravim ze sa to stavalo, dnes maju uplne presne a citlive pristroje. to sa moze stat, ak by ti zle zistili dioptriu pred operaciou a potom odstranili vacsiu hrubku rohovky. urcite sa ti to bude postupne kazdym dnom zlepsovat.
a, majka, nechcem ti brat iluzie, ale vzdy ak si nieco zaplatis, tak mas aj ochotu aj mile usmevy.... je rozdiel medzi sukromnymi klinikami a statnymi - teda hlavne v pristupe, nie v kvalite lekarov.

majka_s

ups... to vazne sa stalo, ze z minusovych dioptri boli zrazu plusove??? och... to by som nechcela. ale potom mozem ist na reoperaciu, kedy aj tie plusky odstrania keby nahodou, nie?
mam teraz taky pocit, ze na pocitac uz vidim o kusocek lepsie. ale mam este problem. na kontrolu idem 7. januara a dufam, ze sa to vsetko vyjasniiiii... :o). tak papa zatial.