Laserova operacia oci - uz coskoro

Príspevok v téme: Laserova operacia oci - uz coskoro
majka_

V piatok idem na laserovu operaciu oci. Viem, ze uz tu bolo dost vela tem otvorenych tykajucich sa operacie. Ale ja by som chcela vediet nieco ine: Ako to vsetko prebieha od doby, kedy tam pridem az do doby, kedy bude po operacii? Cize mam namysli vsetko. Viem, ze je to ambulantny zakrok. Ako dlho to vsetko trva? Budem operovana metodou PRK. Ale to je myslim jedno, nie? Ved laser ako laser... Ci nie? Viem, ze pri PRK je dlhsie hojenie rany. Co budem citit? Nie je problem udrzat oko otvorene pocas operacie? Predpokladam, ze uspana nebudem, ale oko umrtvene mat budem. Picha sa nejaka naladovka (oblbovak) ako pred hocijakou inou operaciou? Ake to vsetko je? Proste cely postup...

majka_

je problem pri operacii, ked mam cervene bielko v oku - teda popraskane zilky ci jak to nazvat? oko ma neboli. mala som zapal oci od sosoviek, vtedy ma oko aj bolelo. ale teraz mam to oko len cervene. raz je cervene viac, inokedy menej.
som pocula, ze vysledky Krvneho obrazu hovoria aj o tom, ze ci mam zapal v tele alebo nie. bola som teda na Krvny obraz a ten bol uplne v poriadku.
takze moze byt cervene oko komplikaciou a moze lekar odlozit preto operaciu?

envy1234

ziadne ine vysetrenie nepotrebujes. dokonca ani papiere od svojho normalneho ocneho- lebo tito lekari robia najradsej vsetko sami- vsetky predoperacne vysetrenia a merania robia sami, nech maju istotu, ze je to ok... predoperacne pozostava z citania do dialky, merania tlaku oka a podobne.. na zaklade vysetrenia lekar urci ci moze byt operacia.. hej , aj ja som videla hmlisto, 2 tyzdne som nosila okuliare slnecne, lebo akekolvek svetlo- aj najmensia sviecka v tme mi robilo problemy...ale teraz uz som ok a to som len mesiac po operacii, aj ked sa to este moze zmenit, lebo stabilizacia oka je 3-4 mesiace. vela info osm inak pred operaciou cerpala z www.cmo.sk, tam nieco najdes a snad pomoze. ja operaciu nelutujem a drzim majka palce :)))

majka_

chcem sa opytat este jednu dolezitu otazku: je potrebne pred ocnou operaciou mat urobene vsetky predoperacne vysetrenia? (teda aj EKG, vsetky krvne testy, interne...). teraz mi totiz moja sestra volala z nocnej sluzby v nemocnici (je zdravotna sestra), ze ci nepotrebujem interne vysetrenie. pozrela som sa do papiera od toho ocneho chirurga z Mikrochirurgickeho centra oka a on tam nic take nenapisal. iba napisal, ze mi spravil predoperacne ocne vysetrenie, opisal stav rohovky a sietnice... proste stav oka. dalej, ze som bola oboznamena s operaciou a pod. veci. takze musim si dat urobit predoperacne vysetrenia? ak ano, tak co medzi ne patri? nedavno som bola u mojej obvodnej lekarky na krvne testy (pecenove testy a krvny obraz). na niektore vysetrenia (napr. EMG, endokrinologicke...) idem az v januari. POTREBUJEM AJ OSTATNE PREDOPERACNE VYSETRENIA PRED LASEROVOU OPERACIOU OCI, KED MI TO TEN CHIRURG V KOSICIACH NESPOMINAL?

monicka2509

Majka,uz su tomu 2 roky co som bola na operacii oci a NEMENILA BY SOM...proste ta operacia nie jej najprijemnejsia,ale nie je to az take hrozne aby sa to nedalo prezit...ja som po operacii 3 dni v kuse spala...najedla som sa a spala dalej,ziadne velke bolesti,nic..v poho..tak ti prajem vela stastia...a drzim prsty

majka_

no tak to vyzera, ze zazijem par smiesnych situacii, nie? :o)
ale vravi sa, ze zvyk ma zeleznu koselu. cize ked si zvyknem bez okuliarov, tak to uz bude potom super. drzte mi palceky v piatok... :o)

kamoska

MAJKA, presne tak,budes si musiet zvyknut na pocit bez okuliarov, to nikto nepochopi, ale su urcite navyky...napriklad ked strasne fuka vietor a mas okuliare, tak nemusis prizmurit oci....ja som si na to dlhu dobu nevedela zvyknut....takisto sa mi stavalo, ze som si isla posunut okuliare na nose, hoci ziadne okuliare som uz nemala....je to smiesne, ale je to tak

majka_

mne lekar povedal, ze sa mi okuliare nevratia. teda ano, ale len okolo 40-tky alebo 50-tky, ked budem potrebovat okuliare na citanie. nemozem si pomoct, ale i tak sa bojim tej bolesti a toho neprijemneho pocitu v ociach. ale to prejde :o).
a budem si musiet zvyknut na zivot bez okuliarov :o).

kamoska

MAJKA, moja kamoska mala 8,5 a operovali jej to v Excimeri v Bratislave asi desať rokov do zadu. Vrátilo sa je iba nieco okolo 1 dioptrie, takze sa tam opýtať :-)