alergia na zvierata

sedmikraska

no neviem, ale podla mna definicia alergie je, ze je to prehnana reakcia imunitneho sistemu, cize telo sa brani az privelmi alergenom. Neviem teda ci mam slabu imunitu, ked jej praveze moje telo pouziva az moc :(

agina

Ani samotni doktori nevedia, preco zblbne imunitny system u cloveka a dostane alergiu, ale mira to vie. Zrejme robi vyskumy v oblasti alergii. Inak to, co si napisala, je totalna hlupost.Nikdy som nepila mlieko,sladke vody a podobne somariny, bieleho peciva som sa stranila ako cert krizu, chora vobec nebyvam, dokonca pri merani imunity mi zistili, ze mam vysoku obranyschopnost a sup, alergia je tu.Tak sa ta pytam vsevedko Mira, ako je to mozne????

[zruseny12]

vies,ale clovek sa tomu neubrani...tiez som niekedy bola zdrava a po porode som ochorela a nachytala vselijake alergie..podotykam nie vlastnou vinnou...nie vsetci ludia ovladaju vsetko,tak nemozes pisat,ze clovek za to moze...nemoze za to, ze ochoreje,ved videla si cloveka ktory by rad ochorel...ja osobne nie...ale je to uz tak...je to osud cloveka,a nie kazdy si vie pomoct...

mira

Za alergiu nemôže alergén, ten je normálnou súčasťou prírody, ale hostiteľ - jeho organizmus je v zlom stave.
Ináč by sme mali alergie úplne všetci bez rozdielu.

agina

Okrem slzenia a svrbenia oci, kychania a ze tecie z nosa, to mozu byt svrbiace vyrazky kdekade po tele, svrbiace podnebie, stazene dychanie, svrbenie usi....priznakov je vela. Ak je sestricka alergicka na srst zvierat /kozne supiny,sliny, moc a vykaly/, treba si uvedomit, ze tieto alergeny sa nachadzaju aj v kozusinach umelych,kabatoch, kobercoch /z kozusiny/. Najagresivnejsie su alergeny z morskych prasiatok, skreckov, vtakov, maciek a kralikov.