znížené množstvo draslíka v krvy

Príspevok v téme: znížené množstvo draslíka v krvy
fortuna245

Môže mi niekto poradiť prečo je v krvy nedostatok draslíka????Kojila som moc dlho a zistili mi to pri odbere,nakolko ma dosť bolievala a točila sa mi hlava.Mohlo to byť aj z toho????Mám problém aj s chrbticou,no bolí ma len pravá čast chrbtice................je to normálne????a možu byť tieto bolesti aj následkom tohoto nedostatku draslíka,??Za každú radu budem vdačná.Dakujem

khadafi

Moj znamy mal znizeny draslik a problem so srdcom asi nasledkom toho ze ho mal malo ...teraz mu zistili v nadoblicke nador. Vyoperovali mu ho a upravili liecbu a zda sa ze sa to zacalo zlepsovat.

mira

Polia nie sú vyrabované od draslíka. Poľnohospodári ho umelo pridávajú. Stačí si zistiť spotrebu NPK alebo draselnej soli v poľnohospodárstve.
Ale ja vám vaše presvedčenie neberiem.

gabrielik

Hi hi, teraz to vyzera ze sme sa dohodli, ale prehlasujem, ze mi to vychadza tiez tak. Uz davnejsie ked som radila kolegyni s vysokym krvnym tlakom !neznameho povodu" tak mi vysiel nedostatok draslika. Na co sa spokojne vykaslala, radsej dale prehlta tabletky, tkre jej zrazaju tlak a ten jej veselo kolise hore dolu. ako na hojdacke super zivot. Rada poradim, dokonca niesom zastanca ani vyzivovych doplnkov, ale aj tak uz zijeme na umelej (prazdnej)strave.

gabrielik

Problem s clankami je ten, ze vacsina len kopiruje udaje z nejakeho predchadzajuceho a nema ziadnu skutocnu vypovedaciu hodnotu.
Fakt ej ten, ze kym sodik sa nam v bunkach zadrziava, draslik sa vyplavuje.
Len mizive percento ludi prestane solit.
Takto aspon znizim prisun sodika o par percent.
Aj v minulosti bol pomer sodik - draslik urcite iny ako je teraz.
Pretoze hlavny prisun bol z rastlin, ktore neboli pestovane umelo a prisun soli ako ju pozname dnes bol minimalny.

RNG

mira, sama uvadzas, ze treba 5 krat tolko draslika ako sodika a predsa naletis na lekarske prehlasenia o skodlivosti draslika Pozri si v tejto teme spat uvedene clanky, vyvracajuce tie "draslikove nebezpecenstva" a skutocnu situaciu, ked od draslika vyrabovane polia nam davaju produkty s ovela nizsim mnozstvom draslika, ako niekedy a prave to je castou dnesnych civilizacnych problemov.
Ze mame privela NaCL to vedia uz vsetci lekari, ale propagovat sol, kde je aspon cast NaCl nahradena KCl, to nikto z nich neurobi, naopak budu sirit bludy o nebezpeci draslika.

mira

Ideálny pomer sodíka a draslíka je 1:5. Ak je širší, je to nebezpečné pre obličky /ako sa uvádza aj v článku/ a nervy, ale i pre alergie, pretože draslík oslabuje sliznice a pokožku.
Preťažené dialyzačné centrá na Slovensku ale aj inde sú toho svedkom, i keď sú i iné príčiny zlyhania obličiek.
Ideálny pomer sodíka a draslíka má ryža natural.
Záver je asi taký, že lepšie ubrať solenie ako pridávať draslík v prípade jeho nedostatku.

RNG

Z toho rozboru soli som zistil, ze u nas v USA mame prisnejsie pravidla na povoleny obsah tazkych kovov(olovo, kadmium, ortut). Ale kedze hovoria o maxime, dufam je ich tam menej, nez pisu.

gabrielik

V Bille sa da kupit ceska sol ale da sa zohnat aj v inych obchodoch, napriklad tato je Slovenska: VARENÁ JÓDOVANÁ JEDLÁ SOĽ SO ZNÍŽENÝM MNOŽSTVOM CHLORIDU SODNÉHO
www.website24.sk