Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nočný plač dieťaťa

Príspevok v téme: Nočný plač dieťaťa
mamulla

ahojte chcela by som vas poprosit o radu.malinky bude mat vo feb. 3roky uz asi 3tyzdne sa mi budi zo strasnym placom hodinu potom ako zaspi vecer ho nemozme nahnat do postele a ked konecne okolo desiatej zaspi za hodinu sa zobudi a krici place.po niekolkych minutach sa konecne ukludni a spinka az do rana.boli sme uz aj u doktora teraz mu davam nejaky sirup uz 5dni.prvu noc teraz neplakal.prosim pomozte mi dakujem

Terka2

Chcem sa podeliť so svojou skúsenosťou so záchvatmi nočného plaču u našej 4 ročnej vnučky, ktorá je živej až hyperaktívnej povahy. Trpela nimi od dvoch rokov veľmi často a prichádzali asi po dvoch hodinách nočného , ale i popoludňajšieho spánku. Symptomy boli presne také isté , ako opisujú v tejto diskusii rodičia. Záchvat kŕčovitého ľútostivého plaču, ktorý sa nedal zastaviť, dieťa nekomunikovalo, nevnímalo a nereagovalo na okolie,kopalo nožičkami okolo seba , nedalo sa udržať ani na rukách.Záchvat plaču trval asi dvadsať minút, potom vyčerpaná zaspala. Ráno si nič nepamätala. Lekári nás iba upokojovali, že \\\\\\\\\\\\\\\"raz z toho vyrastie\\\\\\\\\\\\\\\".V máji tohoto roku, po takomto záchvate sme zúfalí s manželom do noci surfovali na internete a hľadali predsa len nejaké riešenie u ľudí , ktorí zápasia s podobným problémom. Natrafili sme na vebovej stránke www.zdravie.sk na príspevok pani Katky Koleničovej, ktorá odporúča podávať takto postihnutým deťom ZINOK a VÁPNIK. Hneď v nasledujúci deň (22.mája) sme začali podávať tieto prípravky a keďže sme ich v lekárni nedostali vo forme špeciálne určenej pre deti, aplikujeme tie, ktoré sú povolené pre deti od 3 rokov.Stal sa pre nás z á z r a k !!!! Naša Pavlínka od tohoto dňa nedostala záchvat plaču, okrem jedného razu, počas dovolenky (26.júna), kedy sme jej ich pozabudli podať. Zatiaľ úspešne bez plaču spinkáme už viac ako tri mesiace a verím, že pri nepretržitej kontrole prísunu týchto, ale aj ďalších minerálov a stopových prvkov, sa nám už nočný des bude vyhýbať. Chcem vysloviť úprimné poďakovanie pani Katke Koleničovej za jej príspevok, ktorým pomohla našej Pavlínke a zrejme aj iným deťom, ktorých rodičia mali to šťastie, že naň tak ako my s manželom, natrafili. V prípade bližšieho záujmu,o tento problém, rada sa podelím o naše doterajšie skúsenosti.

damian

Jajka, ja chapem, co pises. Zijeme v jednom velkom kapitalistickom BLUDE, ako som pisal skor. To vsak neznamena,ze sa mu musime prisposobovat. Samzsrejme, vsetkemu sa vyhnut nie je mozne. Avsak, treba sa snazit zit co najviac podla zakladov prirody. Musime zacat od seba, byt prikladom druhym, oni, ak nas uvidia zdravych, budu nas hadam nasledovat, ak len nie su uz celkom uplne slepi.

jajka001

akoze dobre, keby som zila kdesi v raji, zivim sa len zeleninou,ovocím, obilninami a čistou vodou. Ale žijem v civilizovanom znečistenom svete a mám problém presvedčiť ľudí, príbuzných, aby mojmu dieťata nedávali sladkosti a sladké konzervované dzusy. A to že mu nedávam vyprážané a hranolky,chipsy, slane oriešky, kokakolu a podobne veci...no krkavčia mater. A zaoberat sa tym ze nesladeny ovocny caj je mozno o percento močopudnejši ako voda pre mna nemá zmysel. Budem rada, ked malého čo najdlhšie udržím čo najdalej od fastfoodov a coca-coly.

damian

Samozrejme, nie je nic zle na tom, ak dieta vypije kvalitny, sypany ovocny caj. Ja len pisem (z vyskumov), ze ovocny caj nepatri do pitneho rezimu VODY (pre 3 rocne dieta je to napr. minimalne 750ml cistej vody denne).

damian

Jajka, zelenina je kazda stravitelna surova, dokonca aj zemiaky. Pri arrtritide sa napriklad robi stava zo surovych zemiakov. Samozrejme, nikomu nekazem jest surove zemiaky, ani ja ich nejem, Samzrejme, strukoviny sa musia varit. Ovocne caje su "skomplikovana" voda. Bunka potrebuje len H2O VODU, nie vodu+uvarene ovocie. Aby bunka dostala z toho caju len cistu vodu, organizmus sa musi velmi snazit a namahat. Tak teda. Aj voda je mocopudna, pretoze sa po nej vylucuje moc. Avsak, vsetky ostatne tehutiny, co su mimo vody, su VIAC coi MENEJ mocopudne, koli latkam, ktore obsahuju.

jajka001

mam jednu drobnu pripomienku, a totiz to ze nie kazda zelenina je stravitelna surova, a uz vobec nie pre dieta. ja by som zeleninove polievky urcite nezavrhovala. a čo sa tyka ovocnych čajov, neviem o tom že by boli močopudné, a pit len vodu stále to tiez nie je bohviečo. pre mna su ovocne caje v podstate len prevarena voda s ovocnou prichutou.