Sociálna fóbia a vztahy

Príspevok v téme: Sociálna fóbia a vztahy
ja:)))

Ahojte ,socialnu fóbiu mám uz par rokov.Bezne situácie uz celkom dobre zvládam.Musim povedat ze návstevy psychologa mi dost pomohli.Ale co sa týka partnerských vzťahov tak tam je to na bode mrazu:)Ako to zvládate?Mám na mysli vas co mate SF. Mate s tým tiez problem. Ja si nejako nedokazem pripustit cloveka k sebe blizsie.Bojim sa vobec s niekym zoznámit.A to uz mám na to aj vek,takze ziadna puberta:)

sociopatka

No to by som nemohla, este naschval vyhladavat take situacie, Iste by to pomohlo, ale toto by som teda nedokazala. Radsej prespat na cintorine...

sarlatanka

Inak s tymi uradmi....myslim ked nieco clovek musi vybavit,,tak zacne kaslat na to co si druhy o tebe myslia,to je jedina pomoc podla mna.Vediet co potrebujes a ist si to vybavit, hanba nehanba, strach nestrach.Mat svoj ciel a na ten mysliet a nemysliet na to ako tam vypadam a ako to vybavujem, proste hladiet si svojho.Vykaslat sa na mienku druhych.Inak je na to terapia tzv logoterapia,,v ktorej sa hovori aby si robila a chodila co najviac do situacii ktore su neprijemne a vyvolavaju strach.tak je dobre aby si si kazdy den naplanovala 2 -3 neprijemne veci a naschval ich isla urobit aj ked sa ti nechce.

sociopatka

Ja mam SF takeho druhu ze mi nevadi sa prejst po ulici a v obchode, ale rozhovor s ludmi, najma na uradoch, u lekara, telefonicky, ale i v beznej konverzacii s ludmi, zacnem sa spravat submisivne, bojim sa ze mi nejak ublizia a radsej padam prec. priatela mam, nazyva ma sociopatom:) ma pre mna pochopenie, aj par priatelov, pretoze som bezkonfliktna. Pracovala som ako ucitelka, ale teraz nechapem ako som to mohla zvladat, teraz sa mi to prehlbuje, som bez prace, vsetko je pre mna tazke, odchadzam do sveta snov kde "zijem" ako herecka, spevacka a slavna extrovertna osoba:)uz ani netrpim, zvykla som si...

navstevnik

Kiria asi je neskoro, lebo uz sem neprides a neprecitas si to, ale ano som sam stale,7 rokov, uz som takmer zabudol ako chuti pohladenie zenskej ruky,neni to lahke ale este sa drzim.

ja:)

Unava a vycerpanost je u mna na dennom poriadku:) Staci , ze sa pocas dna dostanem do nie velmi prijemnej situacie. /z ktorej som taka vystresovana,ze mi je potom niekedy az do placu, alebo som nastvana na seba,lebo ju moc neviem zvladnut bez divnej vnutornej triasky/Potom pridem domov a mozu mi aj milionove bankovky padat na hlavu,a nic ma nezobudi:))) No, ale mozno keby ich padalo strasne strasne velaaaaaa...hmm asi by som si dala tu namahu ich pozbierat:)))

kiria

je to fakt hnusne, som na tom uplne rovnako. sranda bla minule ked som sa bola najest v pizzerii, hehe, musela som vyzerat ako MR bean:) som bola strasne nervozna, vsetko mi padalo a nevedela som sa vobec najest, bola to sranda, som sa tusim smiala sama na sebe. strasne som sa bala, ze mi niekto nieco vynada, ze ma ohovara a podobne...sak viete...a najvtipnejsie bolo ked som zistila, ze sedim pri skle, takze ma mozu pozorovat aj ludia z ulice:) ale nad tym som sa uz len pozasmiala, ze coze, to uz az tak ti sibe:) no kazdopadne som bola z toho dost vycerpana, tak som radsej odisla prec. no vtipne, ale hrozne unavne na nervy. fuj pripadala som si ako uplny cvok...neznasam ked som nervozna z takych veci.

ja:)

Tak to je velka pravda-ak ma clovek pri sebe fakt super kamosku,nejakeho blizkeho cloveka, ktorý vie pochopit, podporit a dodat sebavedomie, hned je vsetko lahsie:)

unhappynka

caute,no tak ja mam SF uz asi tak 2 roky...sama nedokazem ist ani do obchodu,mam pocit ze sa kazdy na mna pozera a smeje sa zo mna,ze som ina..vela robi sebavedomie preto napr.sa snazim schudnut,pekne sa namalovat a tak aby som ho mala viac ale nie vzdy to pomaha..ked mam ist sama medzi cudzych ludi tak sa mi rozbucha srdce,zacnem sa potit atd.je to hroznee ale da sa to zvladnut ak mate stale pri sebe dobru kamosku ktora vas vzdy ubezpeci ze ste uplne normalna a povie vam ze vas ma rada..