Vyčerpanosť- 4 dni PN?

Príspevok v téme: Vyčerpanosť- 4 dni PN?
mis.

Ahojte. Prosím vás, neviete mi niekto poradiť, či by ma mohla obvodná lekárka vypísať na 4 dni na PN kvôli dlhotrvajúcej únave, keď už naozaj nevládzem? Nejde mi o to, že by som sa chcela pred sviatkami uliať z práce, to naozaj nie. Trvá to už približne mesiac, mám 22, problém s jedlom, ale teraz skutočne jem všetko- ovocie, zeleninu, pečivo, SLADKOSTI, nevykonávam žiadnu pohybovú aktivitu, lebo zo všetkého som unavená.... Teraz mám už 2 týž. zvýšené teploty, od soboty zápal hrdla... viem, že by ma mohla vypísať na toto, len som sa chcela opýtať na tú vyčerpanosť, či je možné aj na to vypísať pacienta. Ďakujem.

bibiq

ahoj mis, skus sa zamysliet, ci ty mas dostatok zeleza v potrave. moze to byt aj anémia, a takyto organizmus je potom aj nachylenejsie na rozne infekcie. zelezo najdes napr. v mase, vajickach, zelenine a strukovinách, ale aby sa mohol dobre vstrebat, musi sa to ukutocnit za ucasti vit.C...tvoje priznaky su poukazujuce na anemiu, cize malokrvost...nemusi to byt, ale nevylucuje sa...mozno by nebolo naskodu dat si vysetrit krv..vela stastia

tiny

inak túto únavu ja mám už skoro 2 roky neviem si predstaviť že by som pracovala, študujem ale aj to ma privádza do totálnej vyčerpanosti, inak ja to mám spôsobené všelijakými infekciami o ktorých som ani nevedela, takže skôr by som sa zamerala u teba na poriadne vyšetrenia a testy

dusollini

VIEM ZE JE TO TAZKO POPISATELNE ALE MYSLIM SI ZE UNAVA NA SVEDOMI VIACERO FAKTOROV U KAZDEHO JEDNOTLIVCA JE TO ROZNE PREDOVSETKYM SI TREBA NAJST CAS NA ODDYCH ZRELAXOVAT MAT CAS NA DRUHYCH S RODINOU SI VYJST DO PRIRODY A MENEJ STRESOVYCH SITUACII POTOM TU MOZE BYT UNAVA VYVOLANA AJ CHOROBOU A TO UZ TREBA ZAJST ZA ODBORNIKOM MA TO ZA NASLEDOK ROZNYCH CHOROB POCNUC UNAVOVYM SYNDROMOM KONCIAC CHOROB Z POVOLANIA ALEBO CHOROBY KTORE VYVOLAVAJU ROZNE INFEKCIE ATD JE TO TEMA NA DLHSIE S POZDRAVOM

alti

Mis.,
my obe vieme, ze to u Teba nie je unavovy syndrom ako dg v beznom ponimani. Je to totalna unava Tvojho organizmu a Ty vies najlepsie z coho. Je rozumne, ze nejdes na PN a to nielen k voli kolegyniam. A co tak nahradit sladkosti ovocim, mrkvickou? A kedze sa pozname, nemusim Ti povedat ze aj bananom :o)- vsetko sladke sa snaz jest cca do 11.OO /v zmysle biologickych hodin jednotlivych organov, do 11.00 najlepsie "spalujeme" cukor/. Idem na mail, dufam, ze si sa ohlasila, pa

mis.

Alti, ajoj, my dve sa poznáme...
Dievčatá, na tú PN-ku nejdem, musím nejako vydržať do piatku, nechcem byť sobecká voči kolegyniam.... Alti, ja keď nemám sladkosť, tak mám akoby absťák, alebo keď si ich pár dní nedám, tak potom ich zjem v jeden deň viac:(... A tá únava trvá vážne už dlho, skutočne som tiež rozmýšala o tej dg.

Alternativa

Teraz som si uvedomila, ze mas zapal hrdla a zvysenu teplotu. PN je realna a snaz sa vela spinkat, aby si prekonala nadmernu unavu.

Alternativa

Mis.,
mam pocit, ze sa pozname uz dlhsie, ale to nie je podstatne. Vies, unavovy syndrom je dnes fakt diagnoza a aj dlhodoba, ale jasne ze spojena s komplexnym vysetrenim. Cez PC je prilis malo informacii : aky mas denny rezim /napr. ci pracujes alebo studujes/, ci strava je naozaj vyvazena, zdrava a pravidelna, atd. Odporucam Ti obmedzit Tebou uvedene sladkosti, dopriat si co najviac spanku. Ak sa pozname, napis mail. Ked obv. lekarke povies, ako sa citis, tak urobi komplexne vysetrenie a PN je mozna.

jawa

to či ťa lekárka vypíše na PN nech posúdi sama posťažuj sa na svoje problémy opíš jej tú únavu atď. Správny lekár skúma čo tieto veci zapríčiňuje, čo taká štítna žtľaza??