Vyčerpanosť- 4 dni PN?

Príspevok v téme: Vyčerpanosť- 4 dni PN?
mis.

Ahojte. Prosím vás, neviete mi niekto poradiť, či by ma mohla obvodná lekárka vypísať na 4 dni na PN kvôli dlhotrvajúcej únave, keď už naozaj nevládzem? Nejde mi o to, že by som sa chcela pred sviatkami uliať z práce, to naozaj nie. Trvá to už približne mesiac, mám 22, problém s jedlom, ale teraz skutočne jem všetko- ovocie, zeleninu, pečivo, SLADKOSTI, nevykonávam žiadnu pohybovú aktivitu, lebo zo všetkého som unavená.... Teraz mám už 2 týž. zvýšené teploty, od soboty zápal hrdla... viem, že by ma mohla vypísať na toto, len som sa chcela opýtať na tú vyčerpanosť, či je možné aj na to vypísať pacienta. Ďakujem.

mis.

Ivi, mne teraz nezáleží ani na tých teplotách, ktoré sú asi z hrdla, že na mňa niečo "liezlo", ale už neviem vydržať tú vyčerpanosť- a práve s tou by som chcela niečo robiť:( ... ale neviem, či práve moja dr. s tým niečo robiť bude...

ifka

u nas je system,ze pac.dostane lieky,dostane peenku,pokial nieje vyslovene proti.Po dobrani liekov pride na odber,ozaj,kedy si mala branu krv?unava,malatnost suvisi aj s krvinkami a zelezom,pokial mas prechodene nejake choroby,tak to moze suvisiet aj s tym,ale kedze mas teplotu,nevehaj a ihned chod.

mis.

deee, ja mám už 2 týž. teploty od 37,7 do 38,1, každý deň. Ale to možno preto, že v sobotu ma začalo bolieť v hrdle.... Ja sa si skôr myslím, že obvodná "hodí" celú moju vyčerpanosť na PPP:( Nebude sa namáhať mi ani nič robiť, nikam ma posielať. A so psychologičkou sme sa nedávno rozprávali len o búšení srdca- to môže byť spôsobené zas úzkosťou...

ifka

si normalne chora,ked mas teploty,ma ti dat lekarka antibiotika a samozrejme ta ma aj vypisat.nema dovod to neurobit.povedz jej,ze sa citis chora a chces peenku.som sestricka,nasi pacienti nemaju problem pytat,ked im nieco je:-)))

deee

Miska, k depresii sa velmi casto pripaja vycerpanost, aj ja som ju mala. A fakt to trva uz velmi dlho. Hovorila si o tom so svojou psychologickou? A myslim, ze lekarka si nema preco mysliet, ze simulujes. Neboj oni vedia dobre odhadnut kto simuluje a kto nie. Ja som mala asi rok vkuse teploty a bola som vycerpana, nie ospala. Robili mi kadejake vysetrenia, bola som uplne vsade, vzali mi litre krvi a nakoniec som isla na alergologiu a tam sa nasla pricina. Aj teba by mali posklat na vysetrenia, aby zistili pricinu, mozno za tym ani nie je psychika, ale nejaka ina choroba o ktorej este nevies.

mis.

deee, to je to, že ma to trošku aj prekvapuje, že by to bolo z jedla, lebo jem už dlho. Ťažké depresie mám každý deň, ale neverím, že z nich by som bola tak neznesiteľne unavená. A už som vyskúšala všetko na povzubenie- aj tbl. Guarana, ale nič to so mnou nerobí.
Neva,
nebude si dr. myslieť, že len vymýšľam?
Keď ja by som už naozaj chcela vedieť, z čoho tá vyčerpanosť je. Napr. doma mi robí aj problém postaviť sa a ísť na wc, lebo som unavená.... stále som len unavená... (ale spať sa mi nechce).. len telo je také veľmi slabé..

deee

Ahoj moja, davno som ta "nevidela". SOm rada, ze papas normalne. No to s tou unavou moze suvisiet aj s inymi poruchami(nasa najlepsuia kamoska depka) a este ked si telo naozaj zvyka na normalnu stravu a ubytok slnecnych lucov a vsetko dohromady. Skus si kupit hroznovy cukor, mna povzbudi a skus do toho piatku vydrzat, kedze nechces nechat kolegyne same. Drzim ti palceky. Keby to ani po sviatkoch nepreslo, tak s tym nieco rob, zajdi za lekarom. A ja si myslim, ze ti to trva uz aj tak dost dlho, tak by si aj teraz mohla zajst.Mozno nie sa vypisat, ale nech ti aspon poradi nejake povzbudzovaky. Paaaa