Manželstvo po siedmych rokoch

Príspevok v téme: Manželstvo po siedmych rokoch
gigi2

Mile damy,hlavne tie, ktore zijete vo viacrocnom manzelstve. Moje manzelstvo zacalo asi ako vsetky ostatne. Velka laska , dieta, starosti a radosti a zrazu som zistila, ze ja som ta, co-okrem zarabania penazi-vsetko robi. Stara sa o domacnost o dobru naladu,o bliziace sa vianoce o darceky...precitala som vsetky clanky ako ma zena komunikovat s chlapom,ako sa spravne hadat ako dohodnut,ako veci prehliadat pre dobro rodiny,ako byt stale sexi a usmiata aj ked mate sex uz pomaly raz za dva mesiace. Moj chlap je stale unaveny,na nicom sa s nim neda dohodnut, vidam ho len rano a neskoro vecer. Vsak zaraba nie? Pritom by mal dostat dvojnasobok za to co tam travi tolko casu. Uz som z toho unavena. Povedzte mi zeny, tak takto vyzera manzelstvo? Zena sa stale snazi a muz po rokoch Nemusi? Co vy na to?

nellka

Frontman, ja už dávno mužovi neskáčem okolo zadku, ani neni kedy...Však tu celé dni nie je a aj keby bol, toto ma netrápi.Ale som závislá na jeho voľnom čase, aby si ho vôbec bol schopný vytvoriť, aby som ja mohla vypadnúť, on na mne takto závislý nie je, pretože ja som na md, takže furt doma.A pokiaľ sa jemu stále nedá prísť z roboty skôr, alebo chodí stráášne unavený, tak ja môžem ísť akurát tak do r...,pardón! ani na tú blbú kozmetiku, či ku kaderníčke, chodím ako hastroš momentálne...Ja ho nesmiem zaťažovať a furt čosi od neho chcieť, musím si aj sama poradiť, však on chodí do roboty a zarába! Zo všetkého sa vyzuje, tak toto mi vadí!!!

gigi2

tak dobre frontman.vidim ze patris do kategorie co hovoria o niecom comu nerozumeju.tak sa ta spytam takto.uz si niekedy zil s neakou zenou viac ako pol roka? v jednom byte bez inych ludi?

gigi2

nellka.dakujem za tie slova utechy,lebo presne toto som myslela.presne takto to je aj u nas.my sme sa dokonca pohadali o zdobeni stromceka.ja som chcela aby sme ho isli spolu s dcerou, vsak idu vianoce rodina ma byt spolu,teda aby dieta videlo ze ide o nieco dolezite a on mi povedal ze sa uz s kamosami dohodol ze pojde si zahrat cosi a ked som o vykricala ze ako si to predstavuje ze dieta sa predsa same nevychova a treba mu vsepovat veci od malicka, tak ma vysmial ze robim z toho vedu.a toto ma ide roztrhnut taketo sapravanie nezodpovedne.muzi si len hladaju vyhovorky a lahsie cesty v zivote a by nemuseli robit tu mravciu pracu v rodine.nelinka ani nevies ako ma to potesilo ze aj ine zeny to tak chapu.

je to normalne?

frontman

same ste si na vine, zabudate na svoje potreby, a ak si ich nevazite vy, aky dovod na to mame my?
zapamatajte si, muzi si nevazia zeny, ktore im obskakuju okolo zadku a robia vsetko, co chcu, ked pocujem alebo citam, ze nejaka zena pise: "a ja doma upratujem, periem, varim a peciem..." tak sa mi nozik vo vrecku otvara, pre mna je to nocna mora, ja predsa nechcem mat za zenu moju MATKU.
ano, je to pohodlne, ale pohodlne je tiez prist do restauracie a objednat si jedlo. ale kvoli tomu nemusim kuchara milovat.
my, normalni muzi, chceme mat za partnerky ZENY, nie matky, sluzky a gazdinky.

nellka

Veľa ľudí mi už povedalo, že nemôžem mať všetko, zarába peniaze, tak nie je doma, je to normálne, mám si vedieť vybrať.Lenže ja som takto žiť nechcela, aj môj muž to vie, vždy som tvrdila, že sa radšej uskromníme, akoby sme sa nemali ani vidieť, lenže jemu sa páči zarábať, páči sa mu, že si môže kadečo kúpiť bez toho, aby nám to obmedzilo rozpočet...Je to asi preňho dôležitejšie. a ja ho nedonútim inak premýšľať, keď nechce, alebo mu to nedochádza. On ma asi aj chápe, ale jemu to také hrozné nepripadá. Ach bože, štve ma ten chlap.

nellka

Ahoj Giga. Ja budem vydatá už deviaty rok. Máme problémy/kto nemá, že?/ a presne to, čo opisuješ, mi lezie na nervy. Muž je celé dni v robote, keď príde domov, sadne za pc, zahrá si tenis na mobile...áno, deti mi pomôže uložiť, to je tak všetko, ešte ráno dá malú do škôlky...Neskutočne veľa debát sme viedli na túto tému, ale vždy to funguje len chvíľu a potom sa to ocitne v starých zlých koľajách...Som už z toho unavená. Mne ani tak nejde o to, aby to bolo super spravodlivé- raz idem niekam ja, raz ty- ale aspoň tak zhruba, je mi jasné, že ja budem vždy trocha v nevýhode/som teraz na md/, ale nechce sa mi bojovať o každú blbosť. Deti a zvlášť malé, obmedzujú náš vošný "rozlet", ale veď to je normálne! Som rada, že ich mám. On povie, že je tiež rád, že ich máme, ale tretie už nechce, lebo by sa zase musel obmedzovať a toto mu už stačí. Normálne ma naštval, aj keď viem, ako to asi myslel.
Takže neviem...buď nás začnú počúvať a posunie sa to k lepšiemu, ale sa z nás stanú protivné zatrpknuté ženy a matky, s kt. sa nebude dať vydržať.
Inak ja si občas idem sadnúť sa kamoškami, teraz som si vydupala dva dni na chate, ale to ste mali vidieť, aký bol z toho chorý, ale urobil akože veľké gesto. Tak fajn.On chodí raz do týždňa na futbal, v lete bol týždeň na jachte, tento rok ide zase, na chaty chodieva aspoň na jednu noc. O domácnosť a deti sa starám ja, aspoň s tou staršou bol u lekárky, aby som mu nekrivdila...

gigi2

ahoj aternativa.mozno ma ten stres chyta preto lebo som mala mat pred rokom dietatko a potratila som.moja znama hovori ze mam nieco ako postraumaticku depresiu.stale mi to beha po rozume a mozno som sa s tym este nedokazala zmierit,tak sa to prenasa aj na rodinu. nechcem z toho ochoriet ale niekedy som fakt depresivna.chcem mat od vsetkych pokoj a nemozem,chyba mi taky oddych.neviem si poriadne oddychnut psychicky.niekedy mi byva rano poriadne zle na vracanie.ale hovorim si ze je to len stres.vobec neviem.mozno je to tymi vianocami.ale dakujem za rady. niekedy by som chcela byt ako chlap, mat vsetko na dvojke.preco to my zeny tak nevieme?

alti

Ano, Gigi, ta faza spanku mi je tiez znama a dnes viem, ze moje telo ma nesklamalo, ked ma aspon takto chranilo od kazdodennej reality. To preslo a vyuzivam dni fakt naplno - pre mojich a aj pre seba. Zmeny sa nesnaz robit skokovo, cize nasilne. Aspon u nas sa taky pristup nestretol s pochopenim. A co takato zmena znamenala u nas vo vztahu? Manzel si ma zacal viac vazit ako aktivnu zenu. No, urcite si ma vazil vzdy, ale zacal to viac davat na javo. A toto moje "odtrhnutie" sa zacalo prejavovat na mojej komunikacii s ludmi a spatne aj na ich odozve. To velmi povzbudi. Naozaj nenahovaram "vybodnut" sa na rodinu a vobec nie na deti. Ale chcem povedat, ze ja osobne filozofiu vyjst muzovi vzdy v ustrety povazujem za zenu znicujucu. Naucila som sa povedat NIE do konca aj tym najblizsim - pokojne, pripadne s usmevom. Som rada, ze si pochopila, co mne pomohlo udrzat perfektne fungujucu rodinu aj po mnohych rokoch - necham zit a trvam na tom, ze aj oni musia nechat mna /to si treba strazit, hlavne ak sme ich naucili inak/. Najdi si konicek, venuj cas aj kamaratkam. Neries, ze v mieste Tvojho bydliska, okolia sa to nerobi. Zi tak, aby si aj TY bola spokojna a stastna. Lebo je rozdiel medzi"byt stastny a byt spokojny" vo vztahu. Velmi zelam aj Tebe, aby si ako stastna mohla oslavit s rodinou napr. 33 rokov manzelstva :o)

gigi2

draha alternativa a viez ze mas velku pravdu?presne toto sa mi zda, ze stracam samu seba, svoje slobodne rozhodovanie.vsetko prehodnotim najprv cez filter rodiny, ci ma nahodou nepotrebuje viac, ci mam vobec cas a az potom si uvedomim ze len sedim doma, venujem sa dietatu a cakam na manzela.
stale si hovorim ze dieta je prvorade a le sa mi zda v poslednom case ,ze mi z toho pomaly sibe.pochadzam z dediny a moja mamina cely zivot len robila a my sme jej pomahali.nikdy nesla do fitka,alebo na kavicku.ale bola stastna.mala velky dom a o vsetko sa starala sama.asi to mam po nej.ale ked byvate v byte za hodinku mate vsetko upratane a potom len rozmyslate a vsetko vas zoziera.dufam ze namam neaku depresiu.v poslednej dobe sa mi chce stale spat.kamaratka hovori ze je to moj unik z reality.